Kėdainiuose pražydo pirmieji sakurų žiedai

 Kėdainiuose pražydo pirmieji sakurų žiedai

Savaitės pradžioje, gegužės 18-ąją, 11 dienų vėliau nei pernai, pražydo pirmieji Kėdainiuose augančių sakurų žiedai. Beje, Kėdainių sakuros žiedus išskleidė trimis savaitėmis vėliau nei Vilniuje, o kodėl taip yra, atsakyti nesugeba niekas.

Tik pirmieji

Kol kas pasirodė tik pirmieji žiedeliai, tačiau jei dienos bus šiltos, savaitgalį turėtų prasiskleisti ir daugiau žiedų.

Kiekvieną pavasarį daugybę lankytojų pritraukiančios žydinčios sakuros Kėdainiuose šiemet jau sulaukė nuotraukų sugužėjusių pasidaryti gyventojų.

Tiesa, laiko, kada galėsite įsiamžinti ar įamžinti sakurų žiedus – dar bus. Esant šilumai sakuros gali žydėti vos savaitę ar dvi, tačiau esant vėsesniems orams žiedai gali išsilaikyti ir iki trijų savaičių.

[quote author=“Aut. past.“]Tiesa, jau darosi įprasta, kad Kėdainiuose sakuros pražįsta net trimis savaitėmis vėliau nei Vilniuje, o kodėl taip yra, atsakyti nesugeba niekas.[/quote]

Vėliau nei pernai

Pernai Kėdainių sakuros pražydo anksčiau – gegužės 7-ąją, užpernai – gegužės 6-ąją. Tiesa, jau darosi įprasta, kad Kėdainiuose sakuros pražįsta net trimis savaitėmis vėliau nei Vilniuje, o kodėl taip yra atsakyti nesugeba niekas.

Kėdainiuose sakuros prigijo ir auga puikiai, jos puošia miestą bei jame esantį skverą.

Pasipuošė dar 2016-aisiais

Kėdainiai gražuolėmis sakuromis pasipuošė dar 2016-aisiais. Tuomet čia buvo pasodinta 16 japoniškų vyšnių. Po kurio laiko sakurų sodas dar pasipildė.

Viliamasi, kad sakurų parkas vienu ar kitu medeliu dar bus papildytas ir sakurų alėja plėsis. Pirmosios sakuros į Kėdainius atkeliavo iš Garliavos medelyno.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video