Jaunas benamis iki šiol dar nesulaukė pagalbos

 Jaunas benamis iki šiol dar nesulaukė pagalbos

Tai prie vieno, tai prie kito Kėdainių miesto prekybos centro į kamuoliuką susispaudęs visiems puikiai žinomas jaunas benamis kėlė ir pyktį, ir gailestį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tai prie vieno, tai prie kito Kėdainių miesto prekybos centro vis dar matomas į kamuoliuką susispaudęs visiems puikiai žinomas jaunas benamis kėlė ir pyktį, ir gailestį. Pagailėję šąlančio žmogaus, vieni ir maisto, ir vieną kitą eurą davė, o kiti, prisiminę jo kartais labai keistą elgesį – burnojo ir keikė.

Temperatūra įpročių nekeičia

Nors sparčiai artėja žiema, tačiau, ko gero, žinomiausias Kėdainių benamis nekeičia savo įpročių – jaunas vyras sėdi prie miesto prekybos centrų ir kaulija pinigų. Tačiau labiausiai nuostabą keliantis faktas yra tas, kad šitiek laiko niekas negali padėti žmogui, kuris galbūt ir pats nesupranta, kad jam reikia pagalbos.

Kėdainiečiai kraipo galvas ir klausia – rūpi kam nors ši problema ar nelabai? Jaunas vyras ne tik išmaldos prašo, bet anksčiau yra ir išgąsdinęs ne vieną moterį ar vaiką savo nelogiškomis ir neaiškiomis kalbomis.

Problema yra ir ji yra akivaizdi, tačiau iki šiol nesprendžiama. Dėl šio asmens „Rinkos aikštė“ ne kartą kreipėsi į įvairias tarnybas, buvo gauti atsakymai, kad su žmogumi yra dirbama.

Dabar kyla tik klausimas ar žmogus sulauks pagalbos, ar sušals mieste ir numirs, ar padarys kokį baisų nusikaltimą ir bus tiesiog uždarytas.

Aut. past.

Ar sulauks pagalbos?

Dabar kyla tik klausimas, ar žmogus sulauks pagalbos, ar sušals mieste ir numirs, ar padarys kokį baisų nusikaltimą ir bus tiesiog uždarytas.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriuje atliekamos atitinkamos procedūros, kad žmogui būtų parūpinti asmens dokumentai, suteiktos medicininės ir socialinės paslaugos. Tokios teisinės procedūros kaip neveiksnumo nustatymas, rūpybos ir rūpintojo paskyrimas, užtrunka.

Tačiau žmonės, kurie galimai nukentėjo nuo šio asmens, turėtų kreiptis į policiją, paskambinti telefonu 112.

Tokiu būdu palengvintų institucijų darbą, renkant įrodymus dėl asmens priverstinio gydymo ir neveiksnumo nustatymo.

18 Komentarai

 • Na jau mūsų socialinis paramos centras ,tai nėra ką ir kalbėti .Nesuprantu ir ko ten tos bobelės sėdi .Nueini pasiaiškinti tai nieko negausi atsakimo ,o dėl pagalbos zmogui tai nėra kalbos.

  • Mūsų soc tarnybos nėra tam kad padėtų, o tam kad koneveiktų žmonęs, jei jie ko tai nori ir gautų po kokius 5000,0 šlamančių, kaip tam ukrainiečių centre, ukrainiečiai, tie netikri išnuomoja tikriems ukrainiečiams butus, o patys keliauja po pasaulį pasidairyti ir dar gauna už tai pinigų. Palangoje prie auto stoties vis vaikšto jauni benamiai kartais matosi, kad vienas iš jų vos kojas velka , ėmiau ir paskambinau , jie atsako , jei matai, kad jam blogai, greitają iškviesk, sakau, o ką tu veiksi, atsako kad į mane nrsikreipė

 • Panašu, kad psichologinės problemos vaikiną užgulė… Socialinio centro darbuotojos, ko laukiat ! ? . Ar tada bus laikas galvas kraipyt ir vienoms institucijoms į kitus pirštais badyti, kai žmogus sušals….

 • Esu su juo susidūrusi, siūliau visokią pagalbą, nepriima jokios pagalbos. Pasirinko tokį gyvenimo būdą. Neina nei į nakvynės namus , nenori ir į globos namus.
  Nereikia varyti ant socealinių darbuotojų.

  • Padekit jam kasnors

  • Paprastai tie, kurie siūlo VISOKIĄ pagalbą, negali padėti niekuo. Tik užsideda sau pliusiuką. Žmogui gal reikia labai konkrečios pagalbos, o ne tos, kurią siūlėt. Jeigu jam kokia šizofrenija, tai jis gali ir nepriimti pagalbos dėl savo psichikos ypatumų. Į globos namus visai suprantama, kodėl nenori, o nakvynės namuose vagys ir prostitutės.

 • Jaunas, rankas kojas turi pirmyn dirbti. Pilni kampai tokių veltėdžių😡

  • Durniau, gal serga žmogus. Yra ir psichinės traumos, psichinės ligos, priklausomybės.

  • Tai va, tūkstančiai chocholų priglausti sau šiltai, o kai savam tai vietos nė pas vieną ir neatsirado.

 • Na socialiniame centre dirba visokios rūšies socialinių darbuotojų su algom, kur kitiems tik pasvajok. Nėra sugebėjimo valdyt situaciją va kur bėda. Šis pilietis savanoriškai tikrai nepriims pagalbos tai institucijoms aišku. Visi žino ką reikia daryti ale kam tas vargas. Gėda.

  • Kad ir neteisėtai atimti vaikus visos rūpybos juda ir policija padeda ,nors kartais pasielgia pareigūnai labai protingai,kada galbūt ligotas jaunuolis niekam neįdomu,manau jau jog ne pirmą metą tai žino ir matė daugelis,na ir valstybės atstovų,visiems giliai nusišikt į tokią bėdą,va tokia Lietuva dabar,tipo įstatymų nėra,baikit cirkus,noro dirbti nėra

   • As ir buvau toks,pries 20 metu valkatavau geriau sikdavau i kelnes,bet viena diena atsirado zmogus,Evaldas.
    Dabar mes kartu valkataujam,geriam ir sikam abu i kelnes.

 • pačiam reikia pravest procedūrą,vadinamą klizma,kad imtųsi rimčiau žiūrėt į savo pareigas.

 • ka kalbet apie socialine pagalba kai stai ka isdarineja greitosios pagalbos medikai/vasara ejau pas drauge ir prie apleisto negyvenamo namo stovejo vyras ir prase manes iskviesti medikus nes jam labai bloga/mob.telefonu iskvieciau greitaja mediku pagalba.palaukiau kol jie atvyko irman priekaistavo kam kvieciau nes vyras atseit girtuoklis.ligonis sakes 3 paras nevalges.as medikam sakiau ar turit sazines.as pro suzeista suneli nepraeiciau o cia gi zmogus.vedant i masina vyras nualp;.o medikai ji issiveze,stai kokiu abejingu zmoniu yra.kur Hipokrato priesaika,

  • Čia jie po vadinamų „skiepų“ sugyvulėjo. Jų DNR pasikeitė į nežmonių, ko iš jų norėt empatijos? Tą patį pastebiu jau porą metų.

 • Kol pas nenusudys arba jo nors.i ligoninė turi savo noru.bet ar supranta žmogus turintis problemų psichinių kad jis ligonis

 • As ir buvau toks,pries 20 metu valkatavau geriau sikdavau i kelnes,bet viena diena atsirado zmogus,Evaldas.
  Dabar mes kartu valkataujam,geriam ir sikam abu i kelnes.

 • Norint „uždaryti“ reikia turėti rimtą priežastį, kai kelia grėsmę. Nereikia uždaryti visų, kurie yra kitokie. Mano nuomonė labai dažnai taip pat skiriasi nuo kitų, bet čia jau ženklas pradėti gydytis? O gal tiesiog aplinkiniai turi sutrikimą – norą paversti kitus panašiais į juos? Tai kas čia iš tų skirtingų stovyklų labiau sutrikusio mąstymo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video