Pandemijos metu išlieka galimybė atidėti mokėjimus už komunalines paslaugas

 Pandemijos metu išlieka galimybė atidėti mokėjimus už komunalines paslaugas

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Teisingumo ministerija primena, kad, siekiant padėti su finansiniais sunkumais susiduriantiems vartotojams, pratęsta galimybė mokėjimus už komunalines paslaugas atidėti.

Pirmojo karantino metu daugiau nei 25 tūkstančių gyventojų pasinaudojo galimybe atidėti mokėjimus už komunalines paslaugas. Sunkiau besiverčiantys vartotojai ir toliau gali kreiptis į paslaugų teikėjus dėl mokėjimų už komunalines paslaugas atidėjimo.

Vartotojai, norintys atidėti mokėjimus už komunalines paslaugas, turėtų šias paslaugas teikiančioms įmonėms pateikti pajamų praradimą ar sumažėjimą pagrindžiančius dokumentus. 

Elektros energijos ir gamtinių dujų buitiniai vartotojai, kurių atžvilgiu nėra pradėtas skolos išieškojimo procesas, turi galimybę atidėti mokėjimus elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonėms nuo 30 kalendorinių dienų iki 6 mėnesių, neskaičiuojant delspinigių ir palūkanų. 

Be to, įmonės gali atidėti ar išdėstyti įmokų (skolų) mokėjimą iki 3 mėnesių ir ilgesniam laikotarpiui, tačiau skaičiuojant palūkanas.

Šilumos vartotojai taip pat gali kreiptis į šilumos tiekimo įmones dėl mokėjimų atidėjimo. Atskiros šilumos tiekimo įmonės suteikia vartotojams nuo 2 iki 9 mėn. mokėjimų atidėjimo laikotarpį už karantino laikotarpiu suvartotą šilumą ir karštą vandenį.

Geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo sektoriuje vidutinis vartotojų mokėjimų atidėjimo terminas siekia nuo 3 iki 5 mėnesių.

Taip pat gyventojai gali gauti kompensacijas už geriamąjį vandenį bei nuotekų tvarkymo paslaugas LR Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme numatyta tvarka.   

Papildomą informaciją teikia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, tel. (8-5) 262 6760.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video