Kas trečia moteris ir kas penktas vyras patiria seksualinį priekabiavimą arba diskriminaciją dėl lyties

 Kas trečia moteris ir kas penktas vyras patiria seksualinį priekabiavimą arba diskriminaciją dėl lyties

Naujos, šiuolaikinės technologijos ne tik mažina atstumus, leidžia operatyviai keistis informacija, bet gali turėti ir žalingą poveikį. Socialiniai tinklai, komentarai internete, SMS žinutės dažnai tampa erdve neapykantai, diskriminacijai dėl lyties, seksualiniam priekabiavimui. Kaip spręsti seksizmo ir neapykantos kalbos viešoje erdvėje problemą, reaguoti į technologijų poveikį moterų ir vyrų lygybei? Apie tai šiandien tariamasi Suomijoje vykstančiame Šiaurės Ministrų Tarybos ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos moterų ir vyrų lygybės ministrų susitikime.

Šiaurės šalių tyrimai rodo, kad Europos šalyse 29 proc. moterų ir 18 proc. vyrų patiria seksizmą – diskriminaciją dėl lyties arba seksualinį priekabiavimą. Neapykantos kupinus komentarus vyrai girdi šiek tiek dažniau (dažniausiai apie fizines grėsmes), moterims skirti komentarai dažniau yra lyties pagrindu ar seksualinio turinio. Kaip labiausiai pažeidžiama grupė išskiriama 18-29 metų jaunimas, jaunuoliai dažniau susiduria ir su priekabiavimu internete. Kaip atkreipia dėmesį ministrai, reaguojant į šią problemą svarbu tiek teisinės bazės užtikrinimas, tiek prevencinės informacinės kampanijos, tiek ir pagalba aukoms.

Susitikimo metu ministrai didelį dėmesį skiria Šiaurės ir Baltijos šalių strateginio bendradarbiavimo moterų ir vyrų lygybės srityje klausimams, be to, šalys dalinasi informacija apie naujas politines priemones bei lyčių lygybę skatinančius projektus.

Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba inicijavo projektą, skirtą lyčių lygybės stiprinimui savivaldos lygmeniu. Jo metu siekiama sukurti elektroninį savivaldybių statistikos žemėlapį, kuris leis stebėti lyčių lygybės padėtį įvairiais pjūviais kiekvienoje savivaldybėje.

Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas lyčių lygybės srityje tęsiasi beveik du dešimtmečius. Per šį laikotarpį Lietuvoje įgyvendinta daug projektų, organizuota bendrų seminarų ir konferencijų.

Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui Valstybinėje moterų ir vyrų lygių galimybių programoje numatytas dalinis nevyriausybinių organizacijų renginių moterų ir vyrų lygybės klausimais finansavimas. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video