Žmogus per savaitę išgeria apie 15 puodelių kavos

 Žmogus per savaitę išgeria apie 15 puodelių kavos

BNS nuotr.

Vienas Baltijos šalių gyventojas vidutiniškai išgeria bent 15 puodelių kavos per savaitę, iš kurių net 5 geriami ne namuose ar biure. Dažniausiai kavą žmonės renkasi kai keliauja, pusryčiauja  ar vietoje pusryčių, rodo tyrimų bendrovės „Forta Research“ atliktas Baltijos šalių gyventojų kavos vartojimo įpročių tyrimas.

Darbo dienomis daugiau

Vienas Lietuvos gyventojas įprastą darbo dieną išgeria 2,3 puodelio kavos, o savaitgalį – 2,1 kavos puodelio per dieną. Įdomu tai, kad lietuviai namuose ar biure dažniausiai renkasi juodą kavą (50 proc.), o latviai ir estai – kavą su pienu (56 proc. Latvijoje, 62 proc. Estijoje).

Taip pat lietuviai ir latviai kavą ne namuose geria daug dažniau negu estai. Visose Baltijos šalyse kavos mėgėjai, geriantys kava ne namuose, yra labiau linkę kavą pirkti išsinešimui (56 proc. lietuvių, 60 proc. latvių ir 51 proc. estų), negu ja mėgautis kavinėje ar restorane. O kavos puodeliui vidutiniškai išleisti yra apsiryžę apie 2,50 EUR.

Dažniausiai kavos pirkimas yra siejamas su savęs apdovanojimu, protiniu poilsiu ir būtinybe atsipalaiduoti, o trečdalis respondentų kava mėgaujasi kartu su saldžiu ar sūriu užkandžiu.

Aut. past.

Mėgstamiausia kava

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad populiariausi kavos išsinešti pasirinkimai Lietuvoje yra kava latė (53 proc.) ir kapučinas (37 proc.).

Namuose žmonės renkasi tradiciškesnes kavos rūšis, pavyzdžiui, juodą kavą ir juodą kavą su pienu, o gerdami kavą kavinėse ar restoranuose žmonės mėgsta pasimėgauti ypatingesnėmis kavos rūšimis, kurių negali pasigaminti namuose.

Apdovanojimas sau

Atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai kavos pirkimas yra siejamas su savęs apdovanojimu, protiniu poilsiu ir būtinybe atsipalaiduoti, o trečdalis respondentų kava mėgaujasi kartu su saldžiu ar sūriu užkandžiu.

Norėdami išsirinkti mėgstamą kavą lietuviai daugiausiai dėmesio kreipia į jos poskonį (83 proc.), skonio sodrumą (74 proc.) ir šviežumą (70 proc.).

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video