Į kelius vėl išriedės specialūs „Google“ automobiliai

 Į kelius vėl išriedės specialūs „Google“ automobiliai

Organizatorių nuotr.

TV3 inf.

Ne visi žino, kad vienoje svetainėje internete suvedus bet kokį adresą, galima pamatyti, kaip iš išorės atrodo juo pažymėtas pastatas, sodyba ar jos kiemas, kokie automobiliai prie jo stovi fotografavimo metu. Taigi, jeigu nenorite, kad vagys, svetimi ar pažįstami žmonės telefone arba kompiuteryje pamatytų, kaip iš išorės atrodo jūsų namai ar verslas, turėtumėte suklusti ir imtis papildomų veiksmų savo nuosavybei paslėpti.

Neklausę nufotografuos viską, kas matosi

Pasaulinė kompanija „Google“ Lietuvoje vėl nufotografuos ir viešai publikuos viską, kas matoma plika akimi esant gatvėje. Tam šį pavasarį į Lietuvos kelius vėl išriedės specialūs „Google“ automobiliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Artimiausiais mėnesiais jie aplankys daugelį šalies miestų ir juos jungiančių kelių, nuo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, iki Plungės, Zarasų ir Telšių. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google Maps“ žemėlapių platformoje“, – skelbia bendrovė.

Esą vietiniai vaizdai yra reguliariai atnaujinami, kad žemėlapių platformoje matomas vaizdas būtų kuo artimesnis tikrovei. Taip pat „Google“ fiksuoja ne tik Lietuvos gatves ir kelius, bet ir pėsčiųjų zonas bei kitas vietas, į kurias negalima patekti automobiliu.

„Google“ teigia skirianti didelį dėmesį skiria privatumo apsaugai. Esą prieš paskelbiant užfiksuotus vaizdus jie yra peržiūrimi specialios technologijos, kuri paslepia žmonių veidus ir automobilių registracijos numerius, kad šie negalėtų būti identifikuojami.

Be to, „Street View“ turi papildomo vaizdo suliejimo (pvz., asmenų, automobilių, namų) funkciją. Ja galima pasinaudoti spaudžiant mygtuką „Pranešti apie problemą“ (angl. report a problem), matomą nuotraukos apatiniame dešiniajame kampe.

Teigiama, kad „Google“ po Lietuvą keliaus nuo kovo iki spalio mėnesio pabaigos. Įprastai vaizdų apdorojimas ir publikavimas užtrunka kelis mėnesius.

Jeigu nenorite, kad vagys, svetimi ar pažįstami žmonės telefone arba kompiuteryje pamatytų, kaip iš išorės atrodo jūsų namai ar verslas, turėtumėte suklusti ir imtis papildomų veiksmų savo nuosavybei paslėpti.

Atsiklausti nieko nereikia?

Portalas tv3.lt paklausė „Google“ atstovų, ar jie prašė kokios nors Lietuvos institucijos leidimo fotografuoti žmonių nuosavybę. Tačiau į šį klausimą bendrovė neatsakė.

„Privatumas mums yra labai svarbus klausimas, tad „Street View“ vaizdų rinkimas Lietuvoje atitinka visus šalies įstatymus ir reikalavimus“, – kartojama „Google“ komentare.

Bendrovė taip pat priminė, kad esą imasi įvairių veiksmų, siekdami apsaugoti savo vartotojų privatumą: „Street View“ platformoje pateikiami tik viešų arba privačių, kurių savininkai davė sutikimą, erdvių vaizdai; visuose vaizduose automatiškai užtušuojami veidai ir transporto priemonių valstybiniai numeriai; sukurti įrankiai, kuriais naudodamiesi žmonės gali prašyti, kad jų namas, automobilis ar jie patys būtų užtušuoti, ir pažymėti netinkamus ar jautrius vaizdus, kad šie būtų peržiūrėti ir pašalinti.

„Google“ taip pat slepia, kiek tiksliai mokesčių sumoka vykdydama veiklą ir gaudama pajamas Lietuvoje. Kompanija tik patikina, kad mokesčius moka: „Galime patvirtinti, kad, kaip tarptautinė įmonė, didžiąją dalį mokesčių mokame savo šalyje, o vadovaudamiesi galiojančiais tarptautiniais įstatymais – taip pat ir visus Lietuvoje mokėtinus mokesčius.“

Teigiama, kad „Google“ po Lietuvą keliaus nuo kovo iki spalio mėnesio pabaigos. Įprastai vaizdų apdorojimas ir publikavimas užtrunka kelis mėnesius.

Leidimų neišduoda

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcijos Teisės skyriaus patarėja Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė informavo, kad įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui inspekcija neatlieka išankstinio duomenų valdytojų atliekamo asmens duomenų tvarkymo atitikties minėtam ir kitiems teisės aktams ir neišduoda leidimų. 

„Taigi, inspekcijai pateikti prašymų gauti leidimą dėl planuojamo vykdyti asmens duomenų tvarkymo nereikia“, – komentavo patarėja.

Pasak jos, bet kokiu atveju asmens duomenis tvarkantis duomenų valdytojas, šiuo atveju bendrovė „Google“, turi laikytis visų taikytinų reglamento reikalavimų. T. y. taikyti tinkamas technines ir organizacines priemones, užtikrinant tvarkomų asmens duomenų saugumą, įgyvendinti priemones, kuriomis būtų užtikrinta, kad būtų tvarkomi tik tie duomenys, kurie yra būtini konkrečiam duomenų tvarkymo tikslui pasiekti.

„Visas technines ir organizacines priemones duomenų valdytojas turi pasirinkti pagal konkrečią asmens duomenų tvarkymo veiklą ir įvertinęs galinčias kilti rizikas, pavyzdžiui, tokiomis techninėmis ir organizacinėmis priemonėmis yra laikytinos „Google“ pranešime minimos priemonės, kurios paslepia žmonių veidus ir automobilių registracijos numerius, papildomas vaizdo suliejimas“, – paaiškino R. Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

1 Komentaras

  • kad Šimonytė užsakė gūglę patikrint kas liko Lietuvoje dar nepavogta.Reikia gi skubėt,nes kadencija baigsis pakol sugrabastys likčius.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video