Dainų šventės 100-mečiui išleidžia monetų rinkinį

 Dainų šventės 100-mečiui išleidžia monetų rinkinį

BNS Luko Balandžio nuotr.

BNS inf.

Lietuvos bankas (LB) išleidžia monetų rinkinį, skirtą šiemet minimam Dainų šventės 100-mečiui, pranešė LB.

Rinkinio autorius Darius Krasauskas sako, kad Dainų šventės – vienas svarbiausių Lietuvos kultūros reiškinių.

„Jei rinktume Lietuvos kultūros reiškinius, apie kuriuos bent ausies krašteliu yra girdėję visi šalies gyventojai, pirmoje vietoje neabejotinai atsidurtų Dainų šventės. Dainų švenčių organizavimo tradicija leido Lietuvai kartu su Estija ir Latvija patekti į UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija – BNS) Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą“, – pranešime sakė D. Krasauskas.

Numizmatinį rinkinį sudaro po vieną 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 centų, vieno ir dviejų eurų apyvartinę monetą su Lietuvos nacionaline puse. Rinkinio tiražas – 7 tūkst. vienetų, kaina – 21 euras (su PVM).

Nuo trečiadienio monetų rinkinių bus galima įsigyti LB elektroninėje parduotuvėje, o nuo sausio 17 dienos – LB kasose Vilniuje ir Kaune.

Monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video