Šventinis 2022-ųjų kalendorius: kiek ilgųjų savaitgalių turėsime šiemet?

 Šventinis 2022-ųjų kalendorius: kiek ilgųjų savaitgalių turėsime šiemet?

rinkosaikste.lt nuotr.

Šiemet laukia penki ilgieji savaitgaliai – tokie, kai šventinė diena būna penktadienį ar pirmadienį ir įprastas savaitgalis prailgėja. Tai vienu daugiau negu 2021 m. – pernai tokių savaitgalių buvo keturi.

Keturios šventinės dienos įsiterps į savaitės vidurį, su savaitgalio dienomis sutaps irgi keturios šventinės dienos. Pirmasis ilgasis savaitgalis laukia kovą – Kovo 11-oji, Nepriklausomybės atkūrimo diena, šiemet bus penktadienis.

Kaip ir kasmet, ilgąjį savaitgalį turėsime ir per Velykas. Velykų sekmadienio data 2022 m. bus balandžio 17 d., tad laisvą pirmadienį – antrąją Velykų dieną – turėsime balandžio 18 d.

Dar du ilgieji savaitgaliai laukia vasarą. Pirmasis jų – per Jonines. Šiemet birželio 24 d. bus penktadienis. Antrasis – per Žolinę. Šiemet rugpjūčio 15 d. bus pirmadienis.

Paskutinis ilgasis savaitgalis laukia per žiemos šventes. Gruodžio 26 d., antroji Kalėdų diena, šiemet bus pirmadienį.

Kokiomis savaitės dienomis bus kitos šventinės dienos?

Rudenį, pasiėmus vos vieną laisvą dieną, bus galima turėti net penkių dienų ilgio savaitgalį.
Lapkričio 1 d. – Visų Šventųjų diena – šiemet bus antradienis, o lapkričio 2 d. – Vėlinių diena, kuri nuo 2020 m. taip pat yra laisvadienis – trečiadienis. Tad pasiėmus laisvą spalio 31-ąją, galima turėti net penkias laisvas dienas iš eilės.

Dvi šventinės dienos šiemet išpuola savaitės viduryje – trečiadienį. Tai Nepriklausomybės diena, minima vasario 16 d., ir Mindaugo karūnavimo diena, minima liepos 6 d. Su savaitgaliu šiemet sutampa trys šventinės dienos. Pirmoji – jau buvo sausio 1-ąją, šiemet tai šeštadienis.

Dar dvi laukia pačioje metų pabaigoje – Kūčios ir Kalėdos šiemet laukia atitinkamai šeštadienį ir sekmadienį. Tad, kaip ir šiemet, su savaitgaliu sutaps dvi iš trijų Kalėdų savaitgalio šventinių dienų.

Kada minėsime šventes, kurios nėra laisvadieniai?

Užgavėnių antradienis šiemet bus kovo 1 d., Sekmines minėsime birželio 5 d. Motinos diena, kasmet švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį, šiemet bus gegužės 1 d., o Tėvo diena, švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį, šiemet bus birželio 5 d. Valentino diena – vasario 14 d. – 2022 m. bus pirmadienį. Kovo 8-oji šiemet bus antradienis. Rugsėjo 1-oji šiemet bus ketvirtadienį.

Visas 2022 m. šventinių dienų kalendorius

Naujieji metai – sausio 1 d., šeštadienis
Lietuvos valstybės atkūrimo diena – vasario 16 d., trečiadienis
Nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11 d., penktadienis
Velykos – balandžio 17 d., sekmadienis
Antroji Velykų diena – balandžio 18 d., pirmadienis
Tarptautinė darbo diena – gegužės 1 d., sekmadienis
Joninės – birželio 24 d., penktadienis
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – liepos 6 d., trečiadienis
Žolinė – rugpjūčio 15 d., pirmadienis
Visų Šventųjų diena – lapkričio 1 d., antradienis
Vėlinės – lapkričio 2 d., trečiadienis
Kūčios – gruodžio 24 d., šeštadienis
Kalėdos – gruodžio 25 d., sekmadienis
Antroji Kalėdų diena – gruodžio 26 d., pirmadienis

15min inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video