Įspėja apie naują sukčiavimo būdą – išgavę adresą, nusikaltėliai atvyksta į namus

 Įspėja apie naują sukčiavimo būdą – išgavę adresą, nusikaltėliai atvyksta į namus

Asociatyvi BNS Luko Balandžio nuotr.

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras gyventojus perspėja apie naują sukčių taikomą metodą, kuomet banko korteles ir prieigą prie sąskaitų išvilioja atvykdami pas juos į namus.

Kaip informavo centras, „Google“, banko ar policijos ir kitų institucijų darbuotojais apsimesdami sukčiai telefonu įtikina gyventojus apie kriminaliniais tikslais naudojamas jų banko sąskaitas ar kitas jautrias paskyras, o vėliau išvilioję ir gyvenamosios vietos adresą atvyksta į namus pasiimti banko kortelės bei prisijungimo duomenų.

Gyventojams skambina rusiškai šnekantys asmenys, kurie prisistato įvairių institucijų – dažniausiai bankų, policijos, „Google“ ir kt. atstovais bei įtikina gyventojus, jog jų banko sąskaitos ar kitos jautrios paskyros jau yra naudojamos nusikaltėlių.

Pasak viešosios įstaigos, sukurdami psichologinę įtampą ir įvarydami baimę, sukčiai šioje situacijoje siekia pasirodyti kaip „gelbėtojai“ ir taip įgyti potencialių aukų pasitikėjimą.

Vėliau gyventojai skatinami parsisiųsti nuotolinio prisijungimo programėlę „anydesk“, kuri leidžia išoriniam vartotojui prisijungti prie kito asmens kompiuterio, išmaniojo telefono ir taip gauti priėjimą prie jautrių asmens duomenų, tarp jų – ir gyvenamosios vietos adreso.

Kiek vėliau sulaukiama ir „svečių“ – į namus atvykusiems sukčiams gyventojai atiduoda savo banko kortelę ir PIN kodą. Taip pat galimas ir kitas scenarijus, kai sukčiai „pareikalauja“ atsiųsti visus reikiamus duomenis, taip pat ir banko kortelę su prisijungimo kodais sukčių nurodytu adresu. 
 
Tais atvejais, kai sukčiams pavyksta išvilioti banko kortelę su PIN kodais, šie išgrynina visas gyventojo sąskaitoje esančias lėšas. Gavę aukos kortelę ir sąskaitos prisijungimus, ją naudoja iš kitų aukų sukčiavimo būdu gautoms lėšoms pervesti ir jas taip pat išgrynina per turimą kortelę. Nuostoliai šiuo atveju gali būti itin skausmingi, kadangi sukčiai gauna prieigą prie visų gyventojo sąskaitoje laikomų lėšų. 

3 Komentarai

  • Aš drįsiu suabejoti, ar tikrai tai aukos, nes banko darbuotojai turi prieigą prie sąskaitų ir be kortelių ar kodų. Manau, čia geras verslo planas. Pinigai drausti, todėl užtenka nusiimti ir apkaltinti ką nors, ko nesuras. Ir pinigai kišenėje, ir dar draudimas sumoka. Net ne matematikui atrodo pelninga. Ir taip dažniausiai elgiasi pensininkai, turi jau praktikos tame.

    • Jeigu taip yra, kaip čia pasakoji, tai pensininkai šaunuoliai!
      Tik taip ir reikia dulkinkiti skandinavų plėšriuosius bankininkus!
      Sėkmės, pensininkai!

    • Paaiškėjo skandalingas faktas:
      Lietuvos bankas, valdantis turto už 17 mlrd. eurų, pernai uždirbo 270 mln. eurų pelno, tačiau į šalies biudžetą pateks vos 13 mln. eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video