Kalbėkime su vaikais apie vertybes

 Kalbėkime su vaikais apie vertybes

„Vikonda grupės“ darbuotojų vaikų piešinių konkurso „Mes veržlūs“ nugalėtojų darbai.

Kas man yra veržlumas? Į šį klausimą atsako kiekvienas „Vikonda grupės“ įmonių darbuotojas, nes šioje įmonių grupėje, tęsiant vertybinį kelią, šiais metais orientuojamasi į veržlumą. Čia jis reiškia tai, kad darbuotojai kelia sau ambicingus tikslus, yra smalsūs, pamatuotai rizikuojantys ir ryžtingai veikiantys. Neseniai vykusioje „Veržlumo“ vertybės sesijoje „Vikonda grupės“ įmonių vadovai diskutavo apie tai, kokių veiksmų imtis ir kaip veržlumą įkvėpti kiekvienam bei kaip šiai vertybei teikti prioritetą kuriant naujas strategijas ir inovacijas. Šios veržlumo idėjos netruko pasklisti ne tik į įmones, bet ir į darbuotojų šeimas – prieš šiandien minimą Vaiko dieną paskelbus tradicinį „Vikonda grupės“ darbuotojų vaikų piešinių konkursą „Mes veržlūs“, jaunieji kūrėjai jam pateikė net 34 darbus, nustebinusius ir tėvelius, ir įmonių vadovus. Kai pabunda vaikų kūrybiškumas, paaiškėja, kad ir veržlumas gali turėti daugybę formų, pavidalų, tikslų ir net pačių netikėčiausių idėjų.

Skelbiant piešinių konkursą, vaikų buvo klausiama, ką jiems reiškia būti veržliems, kuria veikla jie didžiuojasi: gal išmoko ko nors naujo, gal pradėtas užsiėmimas gerai sekasi, gal kažkurioje srityje vaikas yra greičiausias, pasiekia aukščiausių rezultatų, gauna daugiausiai pagyrimų, gal padaro kažką namuose neprašytas ir nustebina šeimynykščius?

Vaikai piešė, karpė, klijavo ir kūrė įvairiausius darbelius, kuriuose dalijosi savo svajonėmis, tikslais, atskleidė pasiekimus ar net stebino giliu veržlumo suvokimu.

Konkurso nugalėtojams ir dalyviams konkurso organizatoriai dovanoja veržlųjį skaitymo malonumą.

Štai 9 m. Elzė siekia tapti žinoma dizainere, 11 m. Faustas tobulina savo krosinį motociklą ir turi tikslą tapti ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio čempionu, 13 m. Adrija įsitikinusi, jog turime stengtis, kad mūsų veiklos dvasia sukurtų sąlygas veržlumo augimui, 11 m. Guoda mano, kad veržlumas – tai noras išbandyti daug veiklų, 17 m. Meida įsitikinusi, kad veržlumas, kaip žmogaus savybė, gali atsispindėti per kūrėjo arba vaizduojamojo subjekto veiksmingumą, todėl savo kūrinį išreiškė gyvybingomis linijomis, judesiu ir dinamika, 8 m. Rijana mano, kad nugalėti sunkumai yra puikiai išnaudotos veržlumo galimybės, 10 m. Rusnė svajoja visiems Lietuvos miestams pristatyti Solo Latino šokį ir siekti geriausių rezultatų.

Kitų konkurso dalyvių svajonės ir tikslai bei piešiniuose pavaizduotos kasdieninės veiklos taip pat turi tiek veržlumo, kad suaugusiems jų tėveliams bei šių kolegoms tai gali tapti puikiu veržlios energijos įkvėpimo šaltiniu, o ypač – konkurso nugalėtojų darbai visose trijose amžiaus kategorijose.

0–6 m. amžiaus grupėje 1-osios vietos nugalėtoja pripažinta 3 metų Viltė su darbeliu „Kai užaugsiu, savo rankytėmis darysiu puokšteles iš įvairiausių gėlių“ (UAB „Sibena“).

Viltė 3 m. Kai užaugsiu, savo rankytėmis darysiu puokšteles iš įvairiausių gėlių. (UAB „Sibena“).

7–12 m. amžiaus grupėje 1-oji vieta atiteko 9 metų Elijai, sukūrusiai nuostabų aitvarą „Veržlumas – tai lėkti su vėju! (UAB „Vikeda“).

Elija 9 m. Veržlumas – tai lėkti su vėju! (UAB „Vikeda“).

13–18 m. amžiaus grupėje nugalėjo du darbai, o įdomiausia tai, kad jie abu – apie karščiausią prasidedančios vasaros aktualiją – Dadu ledų parduotuvę! 1-osios dvi vietos vyresniųjų amžiaus grupėje atiteko: 17 metų Nedai už kūrinį „Mamos darbas ledų parduotuvėje“ (UAB „Vikeda“) bei 13 metų Ignei, sukūrusiai darbą „Ledų parduotuvė turėtų dirbti anksčiau ir ilgiau, kad nereiktų veržtis ir praleidinėti pamokų!“ („Vikonda grupė“).

Visiems konkurso nugalėtojams ir dalyviams įteikti šaunūs prizai, kiekvienam dovanosiantys veržlų skaitymo malonumą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video