Gyventojai jaučiasi apiplėšinėjami, o bankai jau žeriasi beveik milijardinį pelną

 Gyventojai jaučiasi apiplėšinėjami, o bankai jau žeriasi beveik milijardinį pelną

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Pernai Lietuvoje veikiantys bankai uždirbo kone milijardą eurų pelno – 986 milijonus, o tai yra du kartus daugiau nei 2022 metais. Pelningai dirbo 14 bankų ir užsienio bankų filialų, nuostolingai – 4.  Bankų turtas per metus išaugo net šešiais milijardais eurų, tad iš viso Lietuvoje veikiantys bankai šiuo metu turi kone 62 milijardus eurų.

SEB pelnas 2023 metais augo 74 proc.

Vienas didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų SEB skaičiuoja, kad 2023 metais jo pajamos siekė 557,1 mln. eurų., o pelnas – 299,1 mln. eurų. Tuo tarpu 2022 metais pelnas buvo beveik 172,3 milijonų eurų.

Didžioji dalis pelno gauta iš verslo klientų. Pelno augimas siekia 74 proc.

„Didžiausią įtaką banko finansiniams rezultatams darė verslo klientų ir gyventojų aktyvumas, augančios verslo apimtys bei padidėjusios grynųjų palūkanų pajamos dėl Europos Centrinio Banko vykdomos monetarinės politikos“, – pranešime spaudai teigia banko vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

SEB skaičiuoja, kad 2023 metais jo pelnas siekė 299,1 mln. eurų.

Aut. past.

Na, o Centrinio Europos banko sukeltos palūkanos davė savo vaisių, mat gyventojams suteiktų paskolų būstui įsigyti sumažėjo net 24 procentais.

SEB banko turtas per metus paaugo 4,5 proc. iki 13,9 mlrd. eurų, nuosavas kapitalas – 21,5 proc. iki 1,217 mlrd. eurų.

Dar daugiau per 2023 metus išaugo „Swedbank“ pelnas

Tuo tarpu kitas bankas gali džiaugtis dar labiau išaugusiais pelnais.

„Swedbankas“ skelbia, kad jo pelnas išaugo net 152 procentais ir siekia 361 milijoną, kai 2022 metais buvo vos 143 mln. eurų. Nors pelnas skaičiais yra mažesnis, nei SEB banko, vis dėlto augimas yra kone dvigubai didesnis.

„Swedbankas“ teigia, kad tokius gerus finansinius rodiklius pavyko pasiekti dėl didelio klientų aktyvumo, Europos centrinio banko vykdomos monetarinės politikos ir kitų priežasčių. 

Per praėjusius metus bankas valstybei sumokėjo beveik 130 mln. eurų solidarumo mokesčio.

„Swedbankas“ skelbia, kad jo pelnas išaugo net 152 procentais ir siekia 361 milijoną.

Aut. past.

Bankai kelia mokesčius gyventojams

Nors dalį gauto pelno bankai skyrė solidarumo mokesčiui, akivaizdu, kad ženklaus nuostolio šis mokestis jiems nepadarė. Skaičiuojama, kad iš viso į šalies biudžetą bankai įnešė 250 mln. eurų.

Tiesa, skeptikai sakė, kad bankų solidarumo mokestį mokės tikrai ne bankai – savęs jie nenuskriaus, tad mokestį sumokės ne kas kita, o gyventojai ir bankų naudotojai. Kaip? Ogi padidinus banko paslaugų įkainius. Panašu, kad būtent taip ir atsitiko.

Štai tas pats pusės milijardo eurų pelną skaičiuojantis SEB paskelbė, kad eiliniams vartotojams didins kredito kortelių mokestį.

„Keisime „Mastercard Standard“ ir „Mastercard Gold“ kredito kortelių naudojimo mokestį į 2 Eur/mėn. ir 4,5 Eur/mėn. atitinkamai (buvo 1,6 Eur/mėn. ir 3,5 Eur/mėn. atitinkamai). Keisime debeto kortelių grynųjų pinigų paėmimo iš SEB banko ir kitų Lietuvos ir užsienio bankų bankomatų įkainį į 2 proc. (mažiausiai 1 Eur) nuo paimamos sumos (buvo 0,8 proc., mažiausiai 1 Eur)“, – rašo SEB bankas.

Na, ir kad gyventojai per daug neatsilaisvintų ir iš banko neišneštų per didelių sumų vienu kartu, bankas sumažins maksimalų dienos atsiskaitymo debeto kortele limitą iki 15 000 Eur (buvo 30 000 Eur).

Skeptikai sakė, kad bankų solidarumo mokestį mokės tikrai ne bankai – savęs jie nenuskriaus, tad mokestį sumokės ne kas kita, o gyventojai ir bankų naudotojai. Kaip? Ogi padidinus banko paslaugų įkainius. Panašu, kad būtent taip ir atsitiko.

Aut. past.

Su kainų pokyčiais nesikuklina ir kitas bankas – „Luminor“. Dar pernai lapkritį jis taip pat išsiuntinėjo klientams laiškus, kuriuose pranešė didinantis kainas. Esą dėl to, kad taip daro… konkurentai.

„Keisime paslaugos „Saugu+“ teikimo mokestį į 0,99 Eur / mėn. (anksčiau buvo 0,79 Eur/mėn.).  Pradėsime taikyti naują mokestį už kortelės pristatymą paštu – 2 eurai.

Taip pat taikysime mokestį už kiekvieną kortelės operaciją, jei perkama kriptovaliuta ar su lošimu bei loterijomis susijusi paslauga – 0,50 euro (šio mokesčio iki šiol irgi nebuvo). Nuo šiol apsilankymo oro uosto VIP poilsio zonos mokestis asmeniui – 30 eurų (anksčiau buvo 28 eurai).

Nutraukę dalykinius santykius, pradėsime taikyti mokestį už uždarytoje sąskaitoje esančių lėšų administravimą – 20 Eur/mėn.“, – apie pakeitimus informavo bankas.

12 Komentarai

 • Perrašysime pensijas laiškininkų pristatymui.

 • Leansbiergai laimina toki banku plesima

  • …pasakė atsilupęs šeimamaršis homofobas

   • Jai „viskas“ seksis ketinu savo banko padalinį atsidaryti bet tam reikės pradžioje 10 mln sukaupti.
    Taip ir pavadinsiu pagal savo psiaudonima iš b raidės. Iš pradžių išleisiu android aplikaciją google play store. O mokesčiai 0.05% apytiksliai nekintami. Norisi nustumti į šalį konkurentus kurie sudaro rūpesčius.

 • Pasake ispirdolinta rura pedikas, laensbergu kgbistu subinlaizys!

  • palaikau ir pritariu Tamstai.Durnelis džiaugiasi,kad jį apvaginėja.Matyt užmirštas kur sėdi,tai bent apvogtas jaučiasi pastebėtu.

 • Vatiniai kaip visada didžiausius bėdžius vaizduoja, nors visi geriau gyvena dabar nei prie ruso ir nei vienas jų nebadauja kaip ruskyne, bet jiems taip to ruskyno baisiai norisi jų smegeninėj, nors realybėje tu jų su pagaliu į tą jų išsvajotą ruskyną nenuvarysi. Uspaskiai ir kiti populistai gerai juos už ledų porciją išdresiravo rėkti Landsbergis kaltas, kolūkius sugriovė ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje ir Estijoje.

  • Tai tu vatinis pripratęs,kad tave prie driskių dulkino ir tuo pačiu keliu ,beklūpčiodamas ir eini,tave apvaginėja,o tu ant kelių prašydamas išmaldos jiems tarnauji ir aukštini,nuvalkiotos klišės visus į šuns dienas būtent ruskių išmyslas kuo pats ir naudojies,šūdo gabalas ir temoki ginti savo poną sėdėdamas srutų duobėje

   • Džiaugiesi, kai tave teista vagių ir aferistų darbo partija apvaginėjo?

 • Einu pauksciu ir oru pafotkint, atvarykit prie prudo palebaut, uz busima piš ipilsiu grama, kad pabalsuotumet, arba vaziuosim i Leipalingi pagert!

 • kada pritrūkę argumentų ar paprastai iš debilizmo nesuprasdami situacijos,pasikinko rusišką kumelę ir davai barškėt tuščiomis mėšlinomis vežėčiomis per gruodą.Bankai mus juk ne rusiški,o ,,broliški,jauropiniai“ melžia,o čia debilas koks vatinkomis mėtosi.Beje,buvo pas mus taryblaikiu tokia štuka buvo,kad bešposydamas vienas metė vatinką į žmogų,o ten įkištas raktas 30X32 …

 • ypac apilesinejaa swed bankas is korteles dingo daliiis pinigu,penssiiiijaa laai nes pastas/////

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video