Nuo šių metų brandos atestatai – lietuvių ir anglų kalbomis

 Nuo šių metų brandos atestatai – lietuvių ir anglų kalbomis

BNS nuotr.

Brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai nuo šių metų skaitmeninius brandos atestatus gaus lietuvių ir anglų kalbomis, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). 

Skaitmeniniai brandos atestatai išduodami nuo 2023-iųjų. 

„Tikimės, kad sprendimas išduoti dvikalbį brandos atestatą dar labiau paspartins procedūras tiems abiturientams, kurie planuoja studijuoti užsienio šalių aukštosiose mokyklose. Nuo praėjusių metų pradėjus išduoti skaitmeninį atestatą, buvo sudaryta galimybė greičiau ir paprasčiau jį atsiimti. O nuo šių metų atestato nebereikės versti į anglų kalbą“, – pranešime cituojamas laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.

Agentūra atkreipė dėmesį į brandos atestato patvirtinimo pažymos (Apostille) tvarką.

Jei abiturientui reikės notarinio brandos atestato autentiškumo patvirtinimo, jis, visų pirma, turės kreiptis į mokyklos vadovą, kad šis savo fiziniu arba elektroniniu parašu pasirašytų iš Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro išspausdintą brandos atestatą ir pažymėtų mokyklos antspaudu. Tuomet jis turėtų kreiptis į notarų biurą.

Brandos atestatai pasiekiami Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre.

Brandos egzaminus šiemet ketina laikyti 27,7 tūkst. abiturientų. 

Iš pasirinkusiųjų laikyti egzaminus 26,5 tūkst. yra šių metų bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų abiturientai, per tūkstantį – ankstesnių metų abiturientai, kurie nori perlaikyti ar išlaikyti anksčiau nelaikytus egzaminus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video