Šalia Babėnų karjero liepsnojo žolynai, apdegė pušys

 Šalia Babėnų karjero liepsnojo žolynai, apdegė pušys

Ugniagesiai parankinėmis priemonės užgesino 20 m² plote degusią pievą. Degant žolei apdegė ir savaime čia išdygusios bei augusios nedidelės pušys./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto pakraštyje, šalia Babėnų karjero, liepsnojo sausa pernykštė žolė. Degant žolei apdegė ir jaunos pušelės. Laimei, gaisrą laiku pastebėjo pravažiuojantys žmonės, tad ugniagesiai užkirto kelią dar didesnei nelaimei.

Pranešė ugniai dar neišplitus

Bendrasis pagalbos centras 15 val. 28 min. sulaukė skambučio iš Kėdainių. Paskambinęs žmogus pranešė, kad M. Daukšos gatvėje, važiuojant link „Užuovėjos“ sodų, prie Babėnų tvenkinio dega žolė, gaisras spėriai plinta.

Į įvykio vietą pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai išvydo teritorijoje tarp Babėnų tvenkinio ir Babėnų karjero degančią žolę. Ugniagesiai parankinėmis priemonės užgesino 20 m² plote degusią pievą. Degant žolei apdegė ir savaime čia išdygusios ir augančios nedidelės pušys.

Gelbėtojai pastebėjo, kad šį kartą pranešimas gautas pačiu laiku – gaisrui dar nespėjus išplisti.

Manoma, jog žolė užsidegė neatsargiai numetus nuorūką.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tokie gaisrai labai pavojingi

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros ir aplinkosaugos pareigūnai, kad būtų išvengta skaudžių pasekmių, gyventojams primena, kad už nenupjautos žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė.

Kasmet dėl žolės gaisrų nukenčia ne tik gamta, bet ir žmonių turtas, o kartais ir patys gyventojai. Tokių gaisrų metu apdegama ar netgi žūstama.

Gelbėtojai pastebėjo, kad šį kartą pranešimas gautas pačiu laiku – gaisrui dar nespėjus išplisti.

Aut. past.

Be to, pernykštės žolės gaisrų metu pievose žūva vabzdžiai, driežai, ežiai, kiškiai ir kiti gyvūnai. Atvirų teritorijų gaisruose sudega paukščiai, jų lizdai, perimi jaunikliai, sunaikinamos perimvietės. Gaisruose supleška skruzdėlynai, retos augalų rūšys. Neretai ugnis persimeta ne tik į miškus, bet ir pastatus.

Deja, nedaugelis susimąsto, kad ugniagesiai gelbėtojai, gesindami padegtos žolės plotus, gali nesuspėti laiku atvykti į kitą gaisrą ar nelaimę, kur gresia pavojus žmogaus gyvybei ir turtui.

1 Komentaras

  • kaip ugnis, tarsi degant parakui, akies mirksniu bėga ir plečiasi prakeiksmo vertų tuopų pūkais.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video