Kėdainių senamiestyje – tradicinė Gatvės muzikos diena

 Kėdainių senamiestyje – tradicinė Gatvės muzikos diena

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Artėja šeštadienis, kai tradiciškai Lietuvos miestų ir miestelių gatves užvaldys muzika. Prie Gatvės muzikos dienos, kaip ir kasmet, prisidės ir Kėdainių muzikos mokyklos bendruomenė. Šeštadienį nuo 11.30 val. Didžiojoje gatvėje prie Muzikos mokyklos gros šios mokyklos mokiniai – ir vaikai, ir suaugusieji. Pajusti melodijas, ritmą, įsitraukti ir tapti šventės dalimi šiemet Gatvės muzikos diena kviečia su šūkiu „Kviesk šokiui miestą!“

Šventėje dalyvauti gali visi!

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!

Vyksta trečią gegužės šeštadienį

Tradicija prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet jau ir tarptautine tradicija.

Muzikantai visą dieną koncertuoja įvairiose miesto vietose, o vėliau kartu su šventės žiūrovais kuria improvizuotą mušamųjų eiseną „Drum2gether“.

GMD vyksta daugybėje miestų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

5 Komentarai

  • Videkas usus uzsiaugines, kaip samas bus ale prie jaunimo 😀

    • Jis ir prie jaunimo ir prie alaus oj pjanka bus lig ryta

  • Jau stipru alu gere, tai jau ner zmogaus

    • O ką myžalą gert? Gerai kad geria 7:30. Rimtas vyras! Džiazistas!

      • O tu storuli dar pisi Olga? Ar tik Zalciui duoda? A turi kokia boba?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video