Šiųmetės vasaros stovyklos nesiskirs nuo ankstesnių

 Šiųmetės vasaros stovyklos nesiskirs nuo ankstesnių

Asociatyvi BNS Luko Balandžio nuotr.

Vaikai registruotis į stovyklas šiemet neskuba

Nepaisant koronaviruso pandemijos ir šalyje galiojančio karantino, artėja vasara su visais savo malonumais ir veiklomis. Ne išimtis ir vaikų vasaros stovyklos. Kol karantino sąlygos buvo itin griežtos, kilo dvejonių, ar apskritai šiais metais jos bus organizuojamos. Tačiau palaipsniui gerėjant situacijai ir švelninant sąlygas, panašu, jog vasaros stovyklos atšaukiamos nebus. Tiesa, pastebima, jog tėveliai Kėdainių rajone kol kas jomis domisi vangiai.

Aktyvumo tikisi vėliau

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė daugelį metų stovyklas organizuojančio Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Gustytė, anksčiau susidomėjimas vasaros stovyklomis prasidėdavo jau gegužės mėnesį, o šiuo metu kol kas dar tylu.

„Šiemet kažkaip nesiteirauja. Būdavo, kad tik paskelbiame stovyklas bei jų datas ir iš karto puola domėtis, registruotis. Manau, kol kas žmonės truputėlį palūkuriuos, pasvarstys, ar leisti, ar ne. Aš galvoju, kad šiemet tiesiog visi yra atsargesni“, – svarstė centro direktoriaus pavaduotoja.

G. Gustytė įsitikinusi, jog vaikai į stovyklas anksčiau ar vėliau vis tiek registruosis ir nebus taip, kad apskritai nesusidarys grupės.

[quote author=“Genovaitė Gustytė“]Tiesiog šiemet gal atsargiau viskas bus. Patys vaikai jau nuo kovo mėnesio mokosi uždaryti namuose, pavargo nuo buvimo juose, pagaliau jiems trūksta gyvo bendravimo.[/quote]

G. Gustytė net nedvejoja, jog šią vasarą, kaip ir įprastai, į stovyklas susirinks daug vaikų. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. „Tikrai nemanau. Čia jau būtų stebuklas, jei nesusirinktų. Apie tai visiškai negalvoju. Tiesiog šiemet gal atsargiau viskas bus. Patys vaikai jau nuo kovo mėnesio mokosi uždaryti namuose, pavargo nuo buvimo juose, pagaliau jiems trūksta gyvo bendravimo“, – kalbėjo stovyklos vadovė.

Paklausta apie rekomendacijas ir reikalavimus šiųmetėms stovykloms, G. Gustytė sakė, jog galioja bendros tuo metu galiojančios rekomendacijos.

„Supraskite teisingai, kai stovyklos bus vykdomos birželio mėnesį, gali būti vienokios rekomendacijos, tačiau rugpjūčio mėnesį gali jokių rekomendacijų nebebūti, – teigė pašnekovė. – Kaukių dėvėjimas ir dažnesnis rankų plovimas, šiokių tokių nepatogumų sudarys. Tačiau, manau, jau esame įpratę laikytis padidintos higienos reikalavimų ir kaip vaikai išmoksta dantis valytis, taip jau išmoko ir rankas dažniau plautis.“

Šiais metais Kėdainių kultūros centras vykdys septynias vaikų vasaros stovyklas:

  • birželio 29–30 d., liepos 1–4 d. stovykla Pelėdnagiuose „Padėkite mums augti“, vad. L. Šaduikė.
  • birželio 29–30 d., liepos 1–4 d. ir 7–10 d. stovykla Tiskūnuose „Aš myliu kraštą, kuriame gimiau“, vad. L. Stankuvienė
  • liepos 13–18 d. stovykla Lančiūnavoje „Nenuoramų vasara“, vad. I. Paragienė.
  • liepos 28–31 d., rugpjūčio 3–7 d. stovykla Nociūnuose „Mes norime kurti“, vad. D. Makutienė.
  • rugpjūčio 3–7 d. etninė stovykla „Šėriau, šėriau sau žirgelį“ Kėdainių kultūros centre,  vad. A. Giedrienė.
  • rugpjūčio 18–22 d. stovykla „BendrAukime“ Kėdainių kultūros centre, vad. G. Gustytė
  • rugpjūčio 24–28 d. stovykla Kalnaberžėje „DraugAukime“, vad. D. Staškuvienė

Stovyklų skaičius šiemet nemažėja

Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistas Rytas Tamašauskas taip pat patvirtino, kad kažkokių ypatingų rekomendacijų būsimoms vaikų vasaros stovykloms nėra – bendra visiems šiuo metu galiojanti tvarka.

„Kadangi vaikų vasaros stovyklos turėtų prasidėti maždaug birželio viduryje, tikimės, kad situacija gerės ir karantino sąlygos bus dar labiau palengvintos, todėl nebus nesklandumų organizuojant vaikų susibūrimus, neteks riboti jų veiklos, – vylėsi specialistas. – Aišku, nesame dėl nieko garantuoti, visko gali būti“.

Anot R. Tamašausko, buvo paskelbtas konkursas dėl vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programų. Jis įvyko. Iš viso šiais metais, jo teigimu, palaimintos 32 stovyklos. Tačiau kasmet jų skaičius būna panašus: pernai – 30, užpernai – 29 stovyklos.

[quote author=“Rytas Tamašauskas“]Turime kitą stovyklų grupę, kuri tampa nemenku iššūkiu ir dėl kurių yra dar daugiau nežinomybės – vaikams, kurie gauna nemokamą maitinimą.[/quote]

„Jau kelerius metus iš eilės iš savivaldybės biudžeto stovykloms yra skiriami 25 tūkst. eurų. Taip pat iš ministerijos gavome informacijos, jog birželio pradžioje turėtų pasiekti papildomas finansavimas, kad vaikai vasarą dar papildomai galėtų dalyvauti edukacinėse programose. Tačiau kol kas detaliau nieko negaliu pasakyti“, – sakė pašnekovas.

Kelia nerimą kita stovyklų grupė

Tačiau R. Tamašauskas teigė, kad daugiau nerimo ir nežinomybės šiuo metu yra ne dėl vasaros, o dėl iš karto po mokslo metų prasidedančių stovyklų socialiai remtiniems ir nemokamą maitinimą gaunantiems vaikams.

R. Tamašauskas teigia, kad, nors stovyklos jau nebe už kalnų, tačiau vis dar išlieka nemažai neaiškumų ir nežinomybės. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. „Turime kitą stovyklų grupę, kuri tampa nemenku iššūkiu ir dėl kurių yra dar daugiau nežinomybės – vaikams, kurie gauna nemokamą maitinimą. Paprastai jos organizuojamos pradinukams ir vyksta iš karto po mokslo metų. O pagal dabar galiojančią tvarką, ne tik vaikai, bet ir visi žmonės, negali būti maitinami uždaroje patalpoje. Tai kaip tik dabar sprendžiame, kaip juos reikės maitinti. Galbūt duosime tik sausą davinį. Manau, tai turėtų paaiškėti artimiausiu metu“, – apie susiklosčiusią situaciją kalbėjo R. Tamašauskas.

Jis taip pat pastebėjo, kad tėvai dažniausiai vaikus leidžia į tas pačias stovyklas, kaip ir praėjusiais metais.

„Dažnai tėvai turi patirčių ir, jeigu jau dalyvavo pernai kažkokioje stovykloje, o vaikui patiko, tai vėl iš anksto užsisako tą pačią. Šiais metais nemažai stovyklų organizuoja tiek Kėdainių kultūros centras – septynios programos, tiek Kėdainių pagalbos šeimai centras – šešios programos, Akademijos kultūros centro finansavome dvi programas, o kitos yra po vieną – bendruomenių, asociacijų, mokyklų“, – galimą stovyklų pasirinkimą vardijo savivaldybės vyr. specialistas.

Viskas vyksta kaip įprastai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, kaip tik šiuo metu vyksta stacionarių stovyklų viešasis pirkimas. Jis vyksta kaip įprastai. Atsisakiusiųjų organizuoti stovyklas (atsiėmusių pasiūlymus) dėl koronaviruso kol kas nėra. 

„Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet būtų išlaikyta jų įvairovė. Savivaldybės dažniausiai remia dienos stovyklas, ES lėšomis remiamos stacionarios stovyklos. Jei karantinas būtų atšauktas, veiktų ir stacionarios, ir dieninės stovyklos, taip pat įvairios vasaros edukacinės programos“, – teigiama „Rinkos aikštei“ ministerijos atsiųstame pranešime. 

[quote author=“ŠMSM“]Tikimės, kad lėšų suma vaikų vasaros poilsiui bus artima praeitų metų sumai ir sieks 1,4 mln. eurų. Planuojama panaudoti ir 2 mln. eurų, sutaupytų dėl atšauktos Moksleivių dainų šventės.[/quote]

Taip pat pažymima, kad, jeigu vasarą galiotų apribojimai dėl asmenų grupių dydžių, ministerija planuoja inicijuoti diskusiją šiuo klausimu su savivaldybių atsakingais specialistais ir Sveikatos apsaugos ministerija. 

Valstybė stacionarias stovyklas finansuoja ES lėšomis, tam skirta beveik 240 tūkst. eurų ES fondų lėšų. Informacijos apie savivaldybių skiriamas lėšas šiais metais dar neturime. Paprastai ją renkame balandžio mėn., tačiau karantino laikotarpiu savivaldybės delsia su sprendimais. 

„Tikimės, kad lėšų suma vaikų vasaros poilsiui bus artima praeitų metų sumai ir sieks 1,4 mln. eurų. Planuojama panaudoti ir 2 mln. eurų, sutaupytų dėl atšauktos Moksleivių dainų šventės. 

Kaip ir ankstesniais metais, ES fondų lėšomis iš dalies finansuojamose stovyklose visiems mokiniams gali būti dengiama 30 proc. stovyklos kainos. Socialiai remiamų šeimų vaikams ir vaikams, turintiems negalią, ES lėšomis kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos“, – rašoma ŠMSM pranešime.

Stacionarioms stovykloms – projektui TAPK 2 iš ES paramos lėšų stacionarioms bus paskirstyti 304 167 eurai. Savivaldybės skyrė per 1,5 mln. eurų. 

Ministerijos teigimu, tikimasi, kad vaikų, dalyvausiančių vasaros stovyklose, skaičius išliks labai panašus kaip ankstesniais metais. Planuojama, kad į įvairias edukacines veiklas vasarą įsitrauktų apie 50 tūkst. šalies mokinių, jei vasara būtų tokia, kaip įprasta – be karantino apribojimų. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video