Bibliotekos languose – fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“

 Bibliotekos languose – fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“

Kėdainių miestą sukausčius karantinui visgi kraštiečiams dar yra kur nueiti ir ką pamatyti. Išradingų žmonių dėka Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje atidaryta krekenaviškio gamtos fotografo Algimanto Lūžos fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“.

Tai jau antroji per palyginti trumpą laiką surengta žinomo fotografo paroda Kėdainių krašte.

Sutrukdė koronavirusas

„Papuošėme mes Kėdainių senamiestį, Kėdainių Didžiąją Rinką, Kėdainių viešąją biblioteką. Languose pakabintos mano fotografijos tema „Žiemos belaukiant“. Už šią parodą kėdainiečiai turėtų padėkoti Laimai Žilytei, čia jos buvo mintis.

Šiaip apie parodą Kėdainiuose galvojau jau seniai. Su Aiste Čerenkoviene planavome parodą surengti Daugiakultūriame centre, tačiau įvesti apribojimai mums sutrukdė.

Tuomet teko mąstyti kažką kito. Taip ir kilo idėja parodą surengti languose, kad ją visi nekliudomai galėtų pamatyti visą žiemą“, – kalbėjo parodos autorius A. Lūža.

Pamatys kiekvienas

Kėdainių fotografų draugijos nariui A. Lūžai labai smagu, kad dabar jo parodą galės pamatyti kiekvienas Kėdainių senamiestyje apsilankęs žmogus.

„Juk čia mėgsta vaikščioti ir kėdainiečiai, ir miesto svečiai. Nors gyvenimas dėl koronaviruso sulėtėjo, tačiau žmonėms vaikščioti dar niekas neuždraudė. Tad jie bet kada gali ateiti ir pamatyti mano užfiksuotus vaizdus ir pažiūrėti kaip aš laukiu žiemos. Ateis ir pamatys, kažką pasakoti yra sunku, geriau pamatyti, įvertinti, pasidžiaugti“, – kalbėjo menininkas.

[quote author=“Aut. past.“]Išradingų žmonių dėka Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje atidaryta krekenaviškio gamtos fotografo Algimanto Lūžos fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“.[/quote]

Jau antra

Tai jau antroji per palyginti trumpą laiką žinomo fotografo paroda Kėdainių krašte. Rugsėjo mėnesį A. Lūža, bendradarbiaudamas su Surviliškio V. Svirskio pagrindine mokykla, joje atidarė savo parodą, kurioje eksponuojamos nuotraukos su Kėdainių ir Panevėžio kraštuose užfiksuotais laukiniais gyvūnais.

„Noriu, kad tai, ką teko pamatyti savo akimis man, pamatytų ir mūsų jaunimas. Kokia nepaprasta yra Surviliškio ir Krekenavos krašto gamta, kokie nepaprasti gyvūnai ten gyvena, koks nepaprastas yra natūralios gamtos grožis.

Pabandysiu visa tai perteikti per fotografiją jaunajai kartai. Surviliškio mokyklos mokiniai galės pamatyti visus žvėris, kurie gyvena būtent jų krašte“, – kalbėjo A. Lūža.

Ant Kėdainių „rubežiaus“

Fotografas A. Lūža gyvena Panevėžio rajone, Krekenavoje. Vyriškis jau keturis dešimtmečius dirba ne tik šio krašto, bet ir Kėdainių rajono veterinarijos gydytoju. Per savo darbo praktiką jis skersai išilgai išvažinėjo ne tik Krekenavos, Surviliškio, bet ir aplinkinius miestelius bei kaimus.

Vyriškis prieš keletą metų susidomėjo fotografija ir įamžino daugybę mūsų kraštuose gyvenančių laukinių gyvūnų, įamžino nepaprastą gamtos grožį ir mus supančią aplinką.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video