Įsigalioja karantino švelninimai: leidžiami didesni žmonių susibūrimai ir renginiai, kavinės dirbs ilgiau

 Įsigalioja karantino švelninimai: leidžiami didesni žmonių susibūrimai ir renginiai, kavinės dirbs ilgiau

Pirmadienį įsigalioja karantino švelninimai – bus leidžiami didesnių žmonių grupių kontaktai, didesni renginiai, plačiau atveriami baseinai ir pirtys, o kavinės ir barai dirbs ilgiau.

Bendravimas. Jau galima susitikti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems skirtingų namų ūkių asmenims uždarose erdvėse. Lauke leidžiama kartu bendrauti iki 10 asmenų.

Kavinės ir barai. Kavinės, barai, restoranai gali dirbti valanda ilgiau, nei iki šiol – iki 22 valandos, taip pat prie vieno staliuko galės sėdėti nebe du, o penki asmenys arba dvi šeimos. Į vidų bus leidžiami visi turintieji COVID-19 imunitetą ar jaunesni nei 16 metų. Teikti maitinimo paslaugas leista ir viešbučiuose bei kitose apgyvendinimo įstaigose.

Prekyba. Nebelieka draudimo savaitgaliais veikti prekybos centrams bei paviljonams su dengtais stogais turgavietėse.

Paslaugos. Visoms paslaugoms pradedami taikyti vienodi reikalavimai užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam klientui.

Baseinai ir pirtys. Pirtyse gali lankytis du skirtingų namų ūkių asmenys, jei įleidžiami tik turintieji galimybių pasą, lankytojų skaičius neribojamas. Baseinuose gali lankytis iki 50 asmenų, jei vienam jų užtikrinamas 20 kv. metrų plotas ir viename baseino takelyje yra ne daugiau kaip 5 asmenys. Baseinų lankytojų skaičius neribojamas, kai visi Baseinuose taip pat būtų neribojamas lankytojų su galimybių pasu skaičius.

Asmeninės šventės. Asmeninėse šventėse viduje nuo šiol leidžiama dalyvauti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems asmenims iš skirtingų namų ūkių, lauke leidžiama švęsti dešimčiai asmenų. Turintiems galimybių pasą, viduje galima švęsti grupėmis po 10 viduje, o lauke dalyvių skaičius neberibojamas.

Renginiai. Renginiuose atvirose erdvėse gali dalyvauti 300, uždarose erdvėse – 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų. Gyvūnų parodose leista užimti ne tik sėdimas vietas. Su galimybių pasu leidžiama 2 tūkst. žiūrovų lauke ir 500 viduje.

Švietimas. Profesinis ir aukštasis mokslas gali vykti ir kontaktiniu būdu atliekant studentų ir darbuotojų profilaktinius COVID-19 tyrimus. Leistos pamokos ar paskaitos su ne daugiau nei 10 moksleivių ar studentų, išlaikant bent 2 metrų atstumus. Jei patalpos didesnės ir įmanoma vienam asmeniui užtikrinti 10 kv. metrų plotą, užsiėmimuose galės dalyvauti 11-30 moksleivių ar studentų grupės.

Neformalusis ugdymas. Neformaliojo ugdymo užsiėmimus lauke leista rengti iki 25 vaikų grupėms, viduje užsiėmimuose galėtų dalyvauti iki 10 vaikų, jei vienam jų užtikrinamas 10 kv. metrų plotas. Tokios pat sąlygos taikomos suaugusiųjų neformaliajam švietimui. Vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau nei 15 vaikų, užtikrinant 5 kv. metrų ploto reikalavimą.

Ekskursijos. Leidžiamos ekskursijos tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse 25 asmenų grupėms vykdant jų išankstinę registraciją.

Laidotuvės. Laidotuvių apeigose gali dalyvauti iki 50 asmenų.

Antrasis karantinas Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvestas pernai lapkričio 7-ąją.

PAPILDYTA:

Lietuvoje pradeda veikti galimybių pasas

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradeda veikti galimybių pasas, suteiksiantis daugiau laisvių paskiepytiems, persirgusiems ar COVID-19 testą atlikusiems žmonėms.

BNS pateikia svarbiausią informaciją, susijusią su šio dokumento galiojimu:

Naudotojai.

* Persirgusieji galimybių pasą galės gauti tuo atveju, jei nuo ligos nustatymo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų, o susirgimas patvirtintas PGR ar antigeno testo rezultatu.

* Paskiepyti žmonės tokį dokumentą galės turėti, praėjus savaitei po „Pfizer“, „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo ar praėjus keturioms savaitėms po „Johnson & Johnson“ (ja skiepijama tik viena doze), „AstraZeneca“ vakcinos pirmosios dozės suleidimo (pastaruoju atveju būtinas antrasis skiepas, praėjus ne ilgiau nei 12 savaičių po pirmosios dozės).

* Besitiriantys žmonės galimybių pasu galės naudotis parą, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

* Galimybių pasas be papildomo testavimo taip pat bus išduodamas vaikams iki 16 metų.

Galimybės.

* Paso turėtojai galės patekti į restoranų, kavinių, lošimo namų, barų ir kitų laisvalaikio vietų vidų, išskyrus naktinius klubus.

* Pirtyse, baseinuose galės lankytis neribotas skaičius žmonių.

* Bus leidžiami iki 2 tūkst. žiūrovų talpinantys renginiai lauke bei iki 500 žiūrovų talpinantys renginiai viduje, tačiau organizatoriai turės užtikrinti, kad žiūrovai užimtų ne daugiau kaip 75 procentus sėdimų vietų.

* Asmeninėse šventėse gali dalyvauti iki 10 žmonių viduje ir neribotas skaičius lauke.

* Leidžiami suaugusiųjų neformalaus švietimo užsiėmimai.

* Darbuotojai su pasu galės grįžti iš nuotolinio darbo į fizines darbo vietas tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.

Išdavimas.

* Galimybių pasas bus prieinamas interneto svetainėje gpasas.lt. Norint jį gauti, reikės patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą bus galima atsisiųsti ir atsispausdinti arba išsisaugoti telefone.

* Neturintiems prieigos prie interneto Registrų centras dokumentą žada išduoti klientų aptarnavimo vietose. Galimybių pasą reikės atnaujinti kas savaitę.

Patikros.

* Ar į kavinę, restoraną, baseiną ir kitas leidžiamas vietas einantis žmogus turi galimybių pasą, atsakingi tą veiklą vykdantys asmenys. Jie išduotus QR kodus tikrins gpasas.lt portale. Kilus įtarimui, taip pat gali būti paprašyta pateikti asmens tapatybės dokumentą.

* Ar verslas laikosi reikalavimų, galės tikrinti policijos pareigūnai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kitos institucijos.

DAR PAPILDYTA:

Nuo šiandien įsigalioja ir švelnesnės karantino sąlygos vaikų bei suaugusiųjų neformaliajam švietimui

Reikalavimai vaikų vasaros stovykloms

Vaikų vasaros stovyklose vienoje grupėje galės būti iki 15 vaikų. Vienam vaikui turi būti  užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 m² plotas. Numatytas grupių izoliacijos principas: kad vaikai nuolatos dalyvautų tos pačios grupės veiklose, stovyklos veiklos būtų vykdomos taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų kontakto.

Grupės vadovas stovyklos pamainos metu dirbs tik su viena grupe. Šis reikalavimas netaikomas grupių vadovams, kurie bus persirgę COVID-19 liga ir nuo teigiamo tyrimo rezultato bus praėję ne daugiau kaip 180 dienų, taip pat kurie prieš mažiau nei 180 dienų buvo paskiepyti vakcina pagal pilną skiepijimo schemą.

Bus reikalinga užtikrinti, kad vaikai neturėtų tiesioginio kontakto su darbuotojais, tiesiogiai nedalyvaujančiais stovyklos veiklose, ar kitais pašaliniais asmenimis. Stovykloje turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.), reikalavimus dėl kaukių dėvėjimo, draudimą stovyklos veiklose dalyvauti asmenims, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai.

Taip pat galioja bendra nuostata dėl kaukių dėvėjimo viešose erdvėse: vyresni nei 6 metų vaikai, taip pat kiti asmenys turės dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims (rekomenduojamas skydelis), taip pat vaikams, kai jie sportuoja. Kaukių nereikia atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų žmonių.

Stovyklaujančių vaikų sveikatos būklė turės būti stebima. Jeigu vaikas pradėjo karščiuoti, kosėti, pasireiškė kiti infekcijos požymiai, jis nedelsiant turi būti atskirtas nuo kitų vaikų tam pritaikytoje patalpoje, informuoti jo tėvai. Vaiko tėvams atvykus pasiimti vaiko rekomenduojama kreiptis konsultacijai į vaiko šeimos gydytoją dėl tolimesnių veiksmų.

Stovyklose taip pat turės būti stebima darbuotojų sveikata, sudarytos sąlygos matuotis kūno temperatūrą tik atvykus į darbą. Darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, turi nedelsdami palikti stovyklą ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Jeigu stovyklos administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą, apie tai nedelsdama privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, draudžiama dirbti kontaktiniu būdu.

Stovyklos uždarose erdvėse turi būti sudarytos tinkamos sąlygos rankų higienai, taip sudaryta galimybė stovyklos veiklose dalyvaujančių asmenų ir darbuotojų rankų dezinfekcijai.

Patalpos, kuriose vykdomos stovyklos veiklos, turi būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, durų rėmai, stalų paviršiai, kėdžių atramos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kt.) – valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Jei naudojamos bendros patalpos, po kiekvienos grupės veiklos jos turi būti išvėdinamos ir išvalomos. Jei ugdymo priemone, inventoriumi naudojasi daugiau kaip vienas vaikas, jos turi būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo.

Maitinimą rekomenduojama organizuoti atvirose erdvėse ar veiklos vykdymo patalpose.

Jei tokios galimybės nėra ir vaikai bus maitinami tik bendrose valgymo salėse, prie vieno stalo valgyti turi būti sodinami tik tos pačios grupės vaikai, o tarp vaikų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas 2 metrų atstumas. Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, negali būti organizuojamas. Po kiekvieno maitinimo bendra maitinimo organizavimo patalpa išvėdinama ir išvaloma.

Neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas nuo gegužės 24 dienos

Nuo gegužės 24 d. švelninamos karantino sąlygos neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų užsiėmimams. Vaikų užsiėmimuose uždarose erdvėse gali dalyvauti daugiau – iki 10 mokinių, atvirose erdvėse – viena neformaliojo vaikų švietimo grupė, bet ne daugiau kaip 25 mokiniai. Uždaroje erdvėje vienam mokiniui, besiugdančiam grupėje, reikia užtikrinti ne mažesnį nei 10 m2 plotą, o jeigu to neįmanoma, ugdymas vykdomas vienam mokiniui individualiai.

Praktiniuose suaugusiųjų mokymuose, kituose užsiėmimuose, egzaminuose, kurie organizuojami uždarose erdvėse, gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 suaugusių žmonių. Paslaugas teikiantys darbuotojai neįskaitomi. Grupėje vienam asmeniui užtikrinamas ne mažesnis nei 10 m2 plotas.

Jeigu to neįmanoma, neformaliojo suaugusiųjų švietimo ar neformaliojo profesinio mokymo užsiėmimas teikiamas individualiai vienam žmogui. Atvirose erdvėse gali dalyvauti viena neformaliojo suaugusiųjų švietimo grupė, bet ne daugiau kaip 25 žmonės.

Jei užsiėmime dalyvauja tik pasiskiepiję ar Covid-19 liga persirgę, ar pagal nustatytą tvarką besitestuojantys žmonės, nustatytų atstumų ar grupių dydžio reikalavimai nėra taikomi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content