Vyriausybė trečiadienį apsispręs dėl galimybių paso (PAPILDYTA)

 Vyriausybė trečiadienį apsispręs dėl galimybių paso (PAPILDYTA)

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs dėl galimybių paso atsisakymo, privalomojo testavimo pokyčių.

Apie tai, kad Ministrų kabinetas turėtų panaikinti galimybių pasą, praėjusią savaitę pranešė premjerė Ingrida Šimonytė. Šiam sprendimui pirmadienį pritarė ir Vyriausybės nepriklausomų ekspertų taryba.

Pernai gegužę Vyriausybė patvirtino galimybių pasą asmenims, turintiems imunitetą ar neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Šiuo metu jis suteikia galimybę lankytis didesniuose prekybos centruose, laisvalaikio, pramogų, maitinimo, paslaugų įstaigose, renginiuose.

Dėl omikron atmainos fiksuojant susirgimus ir tarp paskiepytųjų, o ligos eigai tapus lengvesne, pastaruoju metu imta abejoti reikalingumu ir toliau Lietuvoje naudoti galimybių pasą.

Trečiadienį Vyriausybė taip pat planuoja keisti nutarimą, reglamentuojantį privalomą testavimąsi dėl COVID-19 tam tikrų profesijų atstovams.

Sveikatos apsaugos ministerija sausio viduryje Vyriausybei siūlė nustatyti, kad testuotis dėl COVID-19 būtų privaloma tik sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams. Tačiau tuomet šis klausimas atidėtas.

Šiuo metu tą taip pat privaloma daryti švietimo paslaugas teikiantiems, vaistinių, viešojo maitinimo, viešojo transporto, gamybos, viešojo maitinimo ir kitų sektorių darbuotojams.

Kitų priemonių atsisakyti per anksti?

Galimybių pasas, kaip pandemijos valdymo priemonė, savo vaidmenį jau atliko, tačiau atsisakyti kitų apsaugos priemonių dar būtų per anksti, sako Seimo pirmininkė.

„Vyriausybei patariantys ekspertai jau kurį laiką kalba apie tai, kad galimybių pasas, europinis sertifikatas savo vaidmenį šiame etape jau atliko ir gali būti stabdomas, tai yra jo neatsisakoma, bet jis, kaip priemonė, yra sustabdomas pereinant prie kitų pandemijos valdymo priemonių, tikintis, kad pavasarį pandemija pereis į kitą savo fazę“, – trečiadienį Žinių radijui sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė, kad kitos apsaugos priemonės – kaukių, respiratorių dėvėjimas, atstumų laikymasis, žmonių srautų reguliavimas, dezinfekcija, vėdinimas ir kitos – reikalingos.

„Manau, kad šiame etape, kol susirgimų skaičių kreivė dar nėra stabilizavusis, kol ji kyla, susirgimų skaičiai yra tikrai dideli, atsisakyti visų priemonių būtų neprotinga ir per anksti“, – tvirtino Seimo vadovė.

Galimybių paso reikalingumu suabejota dėl omikron atmainos fiksuojant susirgimus ir tarp paskiepytųjų, o ligos eigai tapus lengvesne. Be to, sveikatos apsaugos ministras yra patvirtinęs tvarką, kad gyvybiškai svarbių sričių darbuotojai galės dirbti kontaktinį darbą net ir sirgdami besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais, jei kitaip neįmanoma užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymo.

Galimybių pasas galioja nuo praėjusių metų gegužės. Jis suteikiamas asmenims, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, persirgusiems šia liga ar gavus neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Šiuo metu galimybių paso reikia norint lankytis didesniuose prekybos centruose, laisvalaikio, pramogų, maitinimo, paslaugų įstaigose, renginiuose.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video