Ugdymo įstaigose laikinai stabdomi kaupinių tyrimai dėl COVID-19

 Ugdymo įstaigose laikinai stabdomi kaupinių tyrimai dėl COVID-19

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt BNS inf.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bei siekiant ieškoti galimybių, kaip padidinti laboratorijų darbo pajėgumus, nuo pirmadienio ugdymo įstaigose laikinai stabdomi kaupinių tyrimai dėl COVID-19.

Moksleiviai ir toliau galės periodiškai testuotis savikontrolei skirtais greitaisiais testais kas tris–penkias dienas.

„Kaupinių PGR tyrimo taikymas leido su mažiau išteklių greičiau ištirti daugiau mokyklinio amžiaus vaikų, tačiau mėginių grupavimą į kaupinius yra tikslinga taikyti tuo atveju, kai atvejų paplitimas yra mažas ir tikimasi daugiau neigiamų nei teigiamų rezultatų“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerija.

Pagal dabartinę epidemiologinę situaciją, teigiamo kaupinio tikimybė yra gerokai didesnė, todėl daugiau mokinių turi atlikti individualius PGR tyrimus, kad būtų nustatyta, kuris iš vaikų, kurių mėginys buvo kaupinyje, serga COVID-19 liga.

„Laikinai sustabdžius nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių PGR tyrimus ugdymo įstaigose, sumažės krūvis mobiliems punktams ir laboratorijoms, kurios galės prioritetą teikti simptominiam testavimui“, – rašoma ministerijos pranešime.

Periodinis testavimas mokyklose vykdytas pasirenkant vieną iš šių metodų: nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių PGR tyrimus (kas keturias–septynias dienas) arba savikontrolę greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais (kas tris–penkias dienas).

Statistikos departamento duomenimis, šiomis dienomis naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų nustatoma daugiau kaip po 10 tūkst. per parą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video