Trumpėja izoliacijos laikas slaugos įstaigų darbuotojams ir gyventojams

 Trumpėja izoliacijos laikas slaugos įstaigų darbuotojams ir gyventojams

BNS Julaius Kalinsko nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

COVID-19 sirgusiems slaugos ir globos įstaigų darbuotojams, taip pat šių įstaigų paslaugas gaunantiems gyventojams izoliacijos laikas trumpinamas iki 10 dienų, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak ministerijos, nuo šiol lengva ar vidutine COVID-19 ligos sunkumo forma sergantiems palaikomojo gydymo ir slaugos, socialinės globos įstaigų darbuotojams izoliacija nutraukiama po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios.

Tai gali būti padaryta, jei asmuo nebekarščiuoja ne mažiau kaip pastarąsias 3 dienas, nevartoja antipiretikų, taip pat jei susilpnėjo kiti šios ligos simptomai. Anksčiau buvo numatyta 14 dienų trukmės izoliacija. 

Žmonėms, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, ir pacientams, gyvenantiems socialinės globos įstaigose, sergantiems lengva ar vidutine COVID-19 ligos sunkumo forma, izoliacija taip pat nutraukiama po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios laikantis minėtų sąlygų.

Jiems anksčiau buvo numatytas gerokai ilgesnis, net 20 dienų laikotarpis.

Trumpesnis izoliacijos laikas netaikomas pacientams su nuslopintu imunitetu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video