Oficialu: galimybių pasas stabdomas nuo šeštadienio

 Oficialu: galimybių pasas stabdomas nuo šeštadienio

BNS Luko Balandžio nuotr.

Esant poreikiui – gali būti grąžintas

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Nuo šeštadienio Lietuvoje nei kavinėse, nei parduotuvėse, nei renginiuose nebereikės rodyti galimybių paso. Vyriausybė trečiadienį nusprendė stabdyti jo galiojimą, t. y. atsisakyta skirtingų reikalavimų imunitetą koronovirusui turintiems ir neturintiems asmenims. Tiesa, atsisakius galimybių paso, verslui galios papildomi reikalavimai dėl srautų valdymo ir kitų saugumo sąlygų. Nebelieka ir prievolės periodiškai testuotis darbuotojams.

„Jaučiuosi kaip nekrologą skaitydama. Labai gerai bus, jeigu nebereikės grąžinti šito įrankio“, – prieš priimant sprendimą sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Galimybių pasas pavasarį leido verslams atsidaryti po karantino, paskui – neužsidaryti, o kai kuriuos žmones paskatino pasiskiepyti nuo COVID-19.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtino, kad galimybių pasas stabdomas pasikeitus epidemiologinei situacijai.

„Plintant gerokai plitresnei omikron atmainai, rizika užsikrėsti koronavirusu išlieka tiek neskiepytiems, tiek pilnai skiepytiems ar persirgusiems asmenims, todėl galimybių paso, kaip masinio saugojimo priemonės, mažinant COVID plitimo riziką, funkcija reikšmingai sumažėjo“, – teigiama sprendimą lydinčiajame dokumente.

Nuo šeštadienio Lietuvoje nei kavinėse, nei parduotuvėse, nei renginiuose nebereikės rodyti galimybių paso.

Aut. past.

Per Vyriausybės posėdį ministrai pabrėžė, kad galimybių pasas lieka kovos su koronavirusu arsenale, jis galės būti panaudotas, kai to prireiks.

Kas keičiasi?

Prekybos vietos. Parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, atsisakius galimybių paso nustatytas reikalavimas užtikrinti 15 kv. metrų prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

Aiškinama, kad minėtas ploto reikalavimas nustatytas atsižvelgiant į anksčiau taikytą praktiką iki galimybių paso įvedimo bei į dviejų metrų saugaus atstumo laikymąsi nuo kitų asmenų tose vietose, kuriose susidaro dideli lankytojų srautai. Ar dalis naujų reikalavimų dar gali slėptis po operacijų vadovo sprendimais?

Kaip rašoma SAM registruotame nutarimo projekte, visi saugos ir kiti reikalavimai paslaugoms, ūkinei veiklai, prekybai ir renginiams bus nustatyti atitinkamuose valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose.

„Tai nėra nauji ribojimai. Jie yra suderinti su verslu. Dėl operacijų vadovo įsakymo Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo SAM kolegoms neapkrauti nelogiškais papildomais ribojimais ūkinių veiklų, nes ir prisitaikyti prie tų reguliavimų reikia, ir turime daugiau atsakomybės suteikti patiems žmonėms“, – akcentavo A.Armonaitė.

Susibūrimai. Kontaktiniu būdu teikiamas paslaugas, vykdomą ūkinę veiklą, prekybą, organizuojamus komercinius ir nekomercinius kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius ar kitus organizuotus žmonių susibūrimus viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku leidžiama vykdyti tik užtikrinant visus numatytus reikalavimus. Tarp jų – asmenų srautų valdymas, saugaus atstumo laikymosi sąlygos, visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kt. reikalavimai.

Taip pat neatmetama, jog priklausomai nuo epidemiologinės situacijos „esant poreikiui vėl būtų galima svarstyti apie galimybių paso taikymo grąžinimą“. 

1 Komentaras

  • ,,,,esant poreikiui bus grazintas,,,,,,,,, cia ir arkliui aisku, po kovo11 bus grazintas, nes bijo per vasario16 ir kovo 11 buti apdovanoti svlpinu, visuotiniu gyventoju nepasitenkinimu

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video