Keičiasi pasveikimo nuo COVID-19 nustatymo tvarka

 Keičiasi pasveikimo nuo COVID-19 nustatymo tvarka

T. Bauro lrytas.lt nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf

Nuo šios savaitės šeimos gydytojams nebelieka prievolės e.sveikatoje užregistruoti kiekvieno nesunkia COVID-19 forma sirgusio paciento pasveikimo fakto, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijos teigimu, tai reiškia, kad pasveikimo faktui konstatuoti šeimos gydytojui nebereikia skirti papildomos konsultacijos: toks asmuo laikomas pasveikusiu, praėjus 10 dienų nuo izoliacijos pradžios, tad sutaupytą laiką medikai gali skirti kitų pacientų gydymui.

Sprendimas priimtas esą siekiant optimizuoti šeimos gydytojų darbą šalyje sparčiai plintant omikron atmainai.

Tiesa, pasveikimo nuo COVID-19 ligos faktą sistemoje gydytojas pažymėti galės ir toliau, jei to pageidaus pats pacientas – tuo tikslu jis turės užsiregistruoti atskirai šeimos gydytojo konsultacijai. 

Vis dėlto, jei nuo COVID-19 ligos pasveikęs pacientas buvo gydytas ligoninėje, šios sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas arba šeimos gydytojas (jei gydymas buvo tęsiamas ambulatoriškai) e.sveikatoje ir toliau turės įrašyti informaciją apie pasveikimą.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad dėl koronaviruso infekcijos diagnozavimo, reikiamo gydymo paskyrimo ar nedarbingumo pažymėjimo į šeimos gydytoją dėl konsultacijos turi kreiptis patys pacientai, nes panaikinamas reikalavimas šeimos gydytojui ar jo slaugytojui susisiekti su pacientu tą pačią dieną, kai į esveikata.lt gaunamas pranešimas apie paciento atlikto tyrimo dėl COVID-19 ligos teigiamą atsakymą.

Tokiu būdu taupomas laikas, per kurį šeimos gydytojai ar jo slaugytojai bandydavo nuotoliniu būdu susisiekti su kiekvienu susirgusiuoju.

Į savo šeimos gydytoją raginami kreiptis tie gyventojai, kuriems medikų konsultacija ar pagalba būtina. 

Be to, siekiant sumažinti administracinę naštą, tenkančią šeimos gydytojams panaikinamas ir reikalavimas pirminėms ambulatorinėms gydymo įstaigoms sudaryti ir pildyti ambulatoriškai dėl COVID-19 ligos gydomų pacientų sąrašą. 

SAM primena, kad pacientams, sirgusiems lengvos ar vidutinės formos COVID-19 ligos sunkumo forma (išskyrus asmenis, kuriems yra imunosupresija), izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei jie nebekarščiuoja ne mažiau kaip pastarąsias tris dienas ir susilpnėjo kiti šios ligos simptomai.

Pacientams, kuriems diagnozuota besimptomė COVID-19 ligos forma, izoliacija nutraukiama po septynių dienų nuo teigiamo PGR tyrimo ar antigeno testo paėmimo dienos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video