Mokyklose iškrito klasės, bet ligoninėje sunkių pacientų nedaugėja

 Mokyklose iškrito klasės, bet ligoninėje sunkių pacientų nedaugėja

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajone sergamumas COVID-19 ir užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė daugiau kaip 1 000 susirgimų. Mokyklose iškrito atskiros klasės, tačiau ligoninėje sunkių ligonių nedaugėja. Šiuo metu rajone iš viso serga 1033 gyventojai. 2022 metų sausio 30 dienos duomenimis, rajone užfiksuoti 2900,6 nauji COVID-19 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. (Lietuvoje fiksuojama –3886,5 nauji atvejai per 14 dienų.) Rajonas pagal sergančiųjų skaičių užima 27 vietą iš 60 savivaldybių.

Labiausiai serga vaikai

Rajone iš viso yra 32 aktyvūs COVID-19 protrūkiai. Beveik visi jie ugdymo įstaigose.

Kaip pakomentavo Kėdainių rajono savivaldybės laikinai einanti Švietimo skyriaus vedėjos  pareigas Vilma Dobrovolskienė, rajono mokyklose sudėtingesnė dėl atvejų skaičiaus buvo praėjusi savaitė.

Nuo sausio 24 dienos ne vienoje klasėje ir ne vienoje mokykloje teko paskelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą.

Sudėtingiausia situacija pagal sergamumą buvo Labūnavos pagrindinėje mokykloje, Surviliškio V. Svirskio pagrindinėje mokykloje ir ,,Spindulio“ mokykloje.

Sausio 24–30 dienos laikotarpiu, mokinimas, lankantiems rajono ugdymo įstaigas, patvirtinti iš viso 339 COVID-19 atvejai. Visi jie nustatyti atlikus PGR tyrimus.

Visuomenės sveikatos biuro vadovė Danguolė Avižiuvienė sunerimusi dėl skaičių ugdymo įstaigose: ,,Prognozuoju, kad dar dvi savaites turėsime labai aukštą sergamumą, praeitą savaitę  skaičiai buvo aukšti ir jie dar kils“.

Pastebimi dideli žmonių kiekiai ir testavimo punkte. Žmonės registruojami ir priimami ne kas 3 minutės kaip anksčiau, bet kas dvi, kad kuo daugiau testų būtų atlikta.

Aut. past.

Kaip informavo D. Avižiuvienė, testavimas mokyklose vyksta pagal algoritmus. Tai atliekama vieną kartą namuose arba du kartus mokiniai testuojami mokykloje.

Jei yra susirgimų, testavimas vyksta kas antrą dieną. Šiai savaitei rajono mokykloms užsakyta 8 200 testų.

Beje, pastebimi dideli žmonių kiekiai ir testavimo punkte. Žmonės registruojami ir priimami ne kas 3 minutės kaip anksčiau, bet kas dvi, kad kuo daugiau testų būtų atlikta.

Didelę dalį testavimo krūvio nuima Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, kurie su mokyklos direktoriaus paskirtu asmeniu organizuoja mokinių testavimus.

Karantinas šią savaitę dar nesibaigė „Atžalyno“ gimnazijoje 1A klasėje, Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijoje 8C klasėje, Surviliškio V. Svirskio pagrindinėje mokykloje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 klasėse ir ikimokyklinėje grupėje, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos 5A, 5B, 6 ir 7 klasėse.

„Mokytojams sunkiausia dirbti ir su vaikais siekti rezultato, kai vienas arba du vaikai dėl ligos išeina dirbti per nuotolį“, − sako V. Dobrovolskienė.

Ligoninėje guli mažiau žmonių

Kaip informavo COVID-19 skyriaus vedėja gydytoja Kristina Šlepavičienė, regioniniame  Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriuje pirmadienį gydėsi 12 koronavirusu sergančių ligonių. Iš jų 3 yra skiepyti.

Nuo šių metų pradžios VšĮ Kėdainių ligoninės regioninis COVID-19 skyriuje sumažintas iki 35 lovų. Jame nuo metų pradžios per dieną buvo gydoma nuo 6 iki 14 žmonių.

Nors sergančiųjų koronavirusu skaičiai sparčiai auga, tačiau mažėja žmonių, kuriems reikalingas stacionarinis gydymas.

Piką pasiekėme ir padvigubinome

COVID-19 pikas mūsų rajone buvo pasiektas praeitų metų rudenį − lapkričio 2 dieną, kai sirgo 668 rajono gyventojai. 632 atvejus per dieną šiemet turėjome sausio 25 dieną, o kitą – jau 738. 2022 metų sausio 30 dieną užfiksuoti 1033 sergantys asmenys.

Iš viso rajone nuo COVID-19 ligos mirė 123 žmonės.  

Kėdainių rajone vakcinuoti 31 267 gyventojai, t. y. 69,9 %.

Kaip ir iki šiol, saugantis galimybės užsikrėsti, galioja visos asmeninio saugumo priemonės: rankų dezinfekavimas, atstumų laikymasis, kaukių dėvėjimas, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas ir būtinas patalpų vėdinimas.

Infekcijų plitimą ribojantį režimą skelbia mokyklos direktorius – rašo įsakymą atsižvelgdamas į sergančių vaikų skaičių klasėje. Jeigu klasėje patvirtinami daugiau nei 5 atvejai, tokia klasė išeina dirbti į nuotolinį ugdymą.

1 Komentaras

  • Ligoninese nedaugėja, o gal būt, nepriima, kaip buvo anksčiau, kol nepradejai dusti😀

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video