Koronavirusas į ligoninę guldo senyvo amžiaus žmones

 Koronavirusas į ligoninę guldo senyvo amžiaus žmones

Kristinos Kasparavičės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajone užsikrėtusiųjų COVID-19 sergamumas rimsta, bet ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Esame labiausiai sergančių rajonų dvidešimtuke. 

Kovo 2 dieną mūsų rajone iš viso sirgo 892 gyventojai. 2022 metų kovo 1 dienos duomenimis, rajone užfiksuoti 2728,5 nauji COVID-19 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Lietuvoje fiksuojami 2790 nauji atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Rajonas pagal sergančiųjų skaičių yra labiausiai sergančių savivaldybių dvidešimtuke.

Vis dar labiausiai Lietuvoje serga Palangos, Klaipėdos, Vilniaus miestų bei Joniškio rajono savivaldybės gyventojai. 

Kėdainių rajone nuo COVID-19 ligos mirė 132 žmonės. Sirgdami COVID-19 nuo kitų ligų iš viso mirė 294 žmonės.

Kėdainių ligoninės regioniniame COVID-19 skyriuje šiuo metu gydomi 25 pacientai, iš jų papildomas deguonis skirtas beveik pusei pacientų – 11.

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje – 2 pacientai.

Kaip informavo Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė, tarp sergančiųjų dominuoja vyresnio amžiaus pacientai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kėdainių skyriaus 2022 metų kovo 2 dienos duomenims, Kėdainių rajone registruoti 4 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai: 2 – ugdymo įstaigose, 2 – asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Su protrūkiais ugdymo įstaigose susiję 13 koronaviruso infekcijos atvejų, su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis – 4 ligos atvejai.

Esame labiausiai sergančių rajonų dvidešimtuke. 

Aut. past.

Pokyčiai mokyklose

Kaip informavo Visuomenės sveikatos centro direktorė Danguolė Avižiuvienė, vasario 21–27 dienomis COVID-19 liga buvo patvirtinta 101 ugdymo įstaigas lankančiam vaikui.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, mokinys, kuriam patvirtinta COVID 19 liga, mokyklos nelanko ir yra gydomas ar izoliuojamas, o likusi klasės dalis testuojama mokykloje pagal patvirtintus algoritmus. 

Testavimas mokyklose yra tęsiamas. Pačios mokyklos renkasi vieną iš testavimo greitaisiais antigenų testais būdų: mokiniai testuojami mokyklose arba testai jiems atiduodami į namus. Dauguma mūsų rajono mokyklų testavimą greitaisiais antigenų testais atliks ir toliau mokyklose jau įprasta tvarka.

Nuo ateinančios savaitės testavimas bus pradėtas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Šiuo metu yra informuojami tėvai, renkami jų sutikimai, derinami koordinaciniai ir administraciniai procesai bei nustatomas tikslus testų poreikis.

Šešiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio iki šiol yra atliekami aplinkos tyrimai.

Kėdainių rajono Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, nuo vasario 28 iki kovo 1 dienos registruoti 191 COVID-19 ligos atvejai, iš jų 44 atvejai nustatyti vaikams nuo 0–18 m. amžiaus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video