Kur vasarą poilsiaus kėdainiečių vaikai?

 Kur vasarą poilsiaus kėdainiečių vaikai?

Suplanuoti vaikų vasaros poilsį geriausia iš anksto – juk kuo daugiau užimtumo, tuo vaikas tampa laimingesnis, galėdamas užsiimti mėgstama veikla. Nuo birželio pradžios iki pat rugpjūčio pabaigos rajono savivaldybės iniciatyva organizuojamas turiningas vaikų poilsis, užimtumas ir nenutrūkstama edukacija visą vasarą.

Suburs nemokamai besimaitinančius

Šiais metais veikia 18 stovyklų mokiniams, kuriems skiriamas nemokamas maitinimas.

„Planuojama, kad birželio 5–9 dienomis Kėdainiuose, Dotnuvoje, Josvainiuose, Krakėse, Labūnavoje, Miegėnuose, Nociūnuose, Pagiriuose, Pelėdnagiuose, Pernaravoje, Šėtoje, Tiskūnuose, Truskavoje ir Vilainiuose atostogaus 291 mokinys (pradinukai ir penktokai).

Tai yra bendro pobūdžio stovyklos, kuriose orientuojamasi į kūrybinių ir meninių galių ugdymą, akcentuojama sportinė ir turistinė veikla, telkiamasi supažindinti su senaisiais amatais.

Veiklos vyks ne tik mokykloje, stadione, parke, miške ar prie upės – mokiniams duris atvers Kultūros centras, kaimo bendruomenės centras, bažnyčia, gaisrinė, biblioteka, muziejus.  Iš viso stovyklose, kurios skirtos nemokamą maitinimą gaunantiems mokiniams, su vaikais dirbs 78 mokytojai, 12 socialinių pedagogų, 5 psichologai, 18 kitų pedagoginių darbuotojų, 10 sveikatos priežiūros specialistų, tokiai veiklai pasirengę ir 6 savanoriai.

Kadangi tokiose stovyklose finansuojamas tik vaikų maitinimas, todėl iš valstybės lėšų veikloms skirta apie 4 200 eurų. Galima pasidžiaugti, kad mokyklos pačios remia kai kurias veiklas, pavyzdžiui, Labūnavos pagrindinė mokykla ir jos skyrius finansuos išvyką į Kauną ir Rumšiškes“, – informuoja rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Rytas Tamašauskas.

Veiks poilsio ir užimtumo stovyklos

Vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programai iš rajono savivaldybės biudžeto šiemet skirta nemenka suma – 18 tūkstančių eurų (palyginkime: 2015 m. – 14 tūkstančių eurų, 2016 m. – 16 tūkstančių eurų).

„Birželio–rugpjūčio mėnesiais veiks 10 stacionarių ir 16 dieninių stovyklų. Stacionarios stovyklos vyks nuo 5 iki 11 parų (su nakvynėmis). Mūsų rajone bus organizuojamos dvi tokios stovyklos: tai skautai Paaluonyje (šio kaimo bendruomenės centro programa) ir šokėjai Ivoniškių kaime (organizuoja Kėdainių „Ryto“ progimnazija). Dar 8 programų dalyviai stovyklaus Giruliuose ir Šventojoje (Klaipėdos r.), Klaipėdoje, Dauguose (Alytaus r.), Pabiržėje (Ignalinos r.) ir Pasvalyje. Iš viso stacionarios stovyklos bus skirtos 204 vaikams, iš jų – 137 sportininkams“, – pabrėžia R. Tamašauskas.

Suburs ir pusdienio veikloms

Kėdainiuose, Kalnaberžėje, Krakėse, Lančiūnavoje, Miegėnuose, Nociūnuose, Pelėdnagiuose, Šėtoje ir Vilainiuose vaikus suburs 16 stovyklų pusdieniui (dažniausiai penkias dienas).

„Čia stovyklaus 372 vaikai, jiems parengtos bendro pobūdžio, pilietiškumo, kūrybinės, meninės, amatų, etnokultūrinės, kraštotyrinės, ekologinės, sveikos gyvensenos, sportinės ir turistinės programos. Kaimuose ir miesteliuose dažniausiai priglaudžiami tik gyvenvietės vaikai.

Miesto stovyklos, kurias nemokamai organizuoja Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Profesinio rengimo centras, Dailės mokykla, labdaros ir paramos fondas „Tavo svajonė“, vaikų globos namai „Saulutė“ ir VšĮ „Laiptai į viltį“, daugiau telks socialiai remiamus, specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus (čia turimi mintyje ir gabieji, išskirtinių talentų ugdytiniai), socialinės rizikos šeimų ir (ar) socialiai pažeidžiamus vaikus – veiklos numatytos 160 vaikų“, – akcentuoja R. Tamašauskas.

Galima susipažinti

Daugiau informacijos apie tai, kuriose rajono savivaldybės institucijose bus organizuojamos veiklos vaikams, galima rasti tinklalapyje http://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves/?m=1

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video