Šeštadienį senamiestyje – tradicinė Gatvės muzikos diena!

 Šeštadienį senamiestyje – tradicinė Gatvės muzikos diena!

Artėja šeštadienis, kai tradiciškai Lietuvos miestų ir miestelių gatves užvaldys muzika. Prie Gatvės muzikos dienos prisidės ir Kėdainių muzikos mokyklos bendruomenė. Šeštadienį, nuo 12 val., Didžiojoje gatvėje prie Muzikos mokyklos gros šios mokyklos mokiniai – ir vaikai, ir suaugusieji, o muziką paįvairins ir smagios nuotaikos pridės šaunieji Happy Hoppers Lindy Hop‘o šokėjai. 

Šventėje dalyvauti gali visi!

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!

Šventė vyksta trečią gegužės šeštadienį

Tradicija prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet jau ir tarptautine tradicija. Muzikantai visą dieną koncertuoja įvairiose miesto vietose, o vėliau kartu su šventės žiūrovais kuria improvizuotą mušamųjų eiseną „Drum2gether“.

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje

GMD vyksta daugybėje miestų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – sąrašas pildosi nuolat. Šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo: Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Baltarusija ir Airija. Lietuvių bendruomenės analogišką renginį surengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke ir Londone.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video