Sodininkų stotelėje pasidarbavo žinoma menininkė

 Sodininkų stotelėje pasidarbavo žinoma menininkė

Kėdainietė menininkė Žiedūnė Aleknaitė Justinavos sodų autobusų stotelei suteikė naują veidą./ Dimitrijaus Kuprijanovo ir „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jau keletą dienų pro Kėdainių miesto seniūnijos Justinavos sodų autobusų stotelę pravažiuojantys ar praeinantys žmonės negali atsistebėti – senas plytų mūro statinys virto tikru meno kūriniu. Šios idėjos autoriai – aktyvūs vietos sodininkai, o stotelei naują veidą suteikė žinoma kėdainietė menininkė Žiedūnė Aleknaitė.

Stotelė savo veidą pakeitė ypatinga proga

Stotelei naujas veidas suteiktas ne šiaip sau – šiemet birželio 1 dieną sodininkų bendrijai „Justinava“ sukanka 65-eri metai, tad šiai datai įprasminti buvo atnaujinta autobusų stotelės išvaizda. 

Atnaujinti sodų bendrijos autobusų stotelę pasiūlė aktyviausi sodininkai. Labiausiai savo aktyvumu pasižymėjo sodininkė, įvairių akcijų, talkų ir gerų darbų iniciatorė Lina Raščiauskaitė-Adomavičienė.

„Lina viską organizavo, siūlė idėjas. Tarėmės kartu. Iš pradžių galvojome kviesti jaunuosius menininkus iš Dailės mokyklos, tačiau viskas įvyko taip greitai ir spontaniškai, kad dabar beliko tik džiaugtis ir saugoti atnaujintą stotelę.

O idėja atnaujinti stotelę mums kilo jau senokai. Jau pernai apie tai svarstėme, tačiau darbų daug, tad teko palaukti.

Labai džiaugiamės menininkės Žiedūnės Aleknaitės darbu. Nuoširdžiai jai dėkojame. Atsilyginome tik simboliškai. O darbo ir širdies moteris įdėjo tikrai daug“, – „Rinkos aikštei“ sakė Marius Čižeika, sodininkų bendrijos „Justinava“ valdybos pirmininkas.

Buvo įvairių svarstymų

Kaip turėtų atrodyti stotelė, buvo sprendžiama diskutuojant. Galiausiai buvo priimtas sprendimas, kad stotelės piešinys turi atspindėti vietą, kurioje ji yra. 

„Sulaukusi kvietimo papuošti niūrią stotelę, ilgai nesvarsčiau, sutikau, nes man patinka iniciatyvūs ir kūrybiški žmonės. Puošybai siūliau modernių sprendimų „Selfie point“ asmenukių vietą, abstrauktaus meno eskizus, tačiau nusprendėme, kad vis gi žmones labiausiai džiugina gėlės ir piešinys turi atspindėti vietą, kurioje yra stotelė.

Juk pavasarį sodai pačiame žydėjimo pike, tai gėlių žiedai tikrai atrodys spalvingai ir džiugiai. O kadangi stotelė yra laukimo vieta, tai norėjosi užrašyti mintį, kuri įprasmintų laukimą: „Viskas laiku ateina tiems, kurie moka laukti“, – paaiškino menininkė Ž. Aleknaitė.

Menas vienija žmones

Kalbėdama su „Rinkos aikšte“ menininkė atviravo, kad tapydama pasijuto lyg dalyvautų socialiniame eksperimente, kurio metu siekiama ugdyti kūrybiškumą ir norima sužadinti smalsumą.

„Ryte, kai tapiau foną, buvo tik pirmasis piešinio etapas, girdėjau komentuojant: kas čia per teplionės, vėl kažkas reiškiasi. Vėliau, ryškėjant gėlių žiedams, jau iš toli buvo galima išgirsti nuoširdaus nustebino žodžius ir komplimentus. O komentarų buvo įvairių: „Gražu, bet kur rugiagėlės?“, „Gal galit nupiešti aguoną vietoj ištrupėjusios plytos?“, „Dar trūksta kažko ant šiukšliadėžės“, „Ar tik ne Jūs tapote ant skarų?“, „Čia Jūs viena viską nutapėt?“,

„Kaip malonu atėjus iš sodo gėrėtis matytomis gėlėmis“, „Aš Jūsų kupolo kaimynas, tik kitapus Nevėžio“.

Diena buvo kupina įspūdžių, praeinantys ir pravažiuojantys dėkojo, laukiantys stotelėje pasakojo įvairius prisiminimus, ypač patiko vyriškis, mintinai padeklamavęs „Jūratę ir Kąstytį“.

Tiek daug dėmesio tikrai nesitikėjau, tad drąsiai galiu teigti, kad menas suvienija“, – kalbėjo Ž. Aleknaitė.

Prisidėjo visi

Prie sodininkų gerbūvio gerinimo prisidėjo ir daugiau žmonių. Marius Sakalauskas nušienavo stotelės aplinką. Kėdainių miesto seniūnija suteikė ne tik leidimą, bet ir priemones nudažyti stotelę.

„Simboliškai prie išlaidų prisidėjo visos trys sodų bendrijos – „Vyturys“, „Rasa“ ir „Justinava“.

Ačiū bendrijų pirmininkams.

Saugokime šį kampelį ir lai jis visada pakelia nuotaiką atvykstantiems ir išvykstantiems“, – prašė M. Čižeika.

2 Komentarai

  • Zinoma menininke😂 vaikai taip sugeba. Neskoninga, primena tarybinius laikus..

  • Labai gražu, ačiu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video