Pandemija Kėdainiams kainavo jau daugiau kaip pusę milijono eurų

 Pandemija Kėdainiams kainavo jau daugiau kaip pusę milijono eurų

Kėdainių rajone sergančiųjų COVID-19 skaičius jau yra vienas iš mažiausių Lietuvoje, nors dar prieš Naujuosius metus Kėdainiai pagal susirgimų skaičių buvo pirmi šalyje. Nepaisant to, tiek medikai, tiek valdžios atstovai vienbalsiai sako, kad dar ne laikas džiaugtis ir atsipalaiduoti.

Sergamumo kreivę rajone nukreipti žemyn reikėjo milžiniško visų institucijų susitelkimo ir finansų, o pasiektas rezultatas yra labai trapus, todėl rajono gyventojams būtina laikytis visų karantino taisyklių. Iš viso pandemijai suvaldyti Kėdainių rajone jau išleista daugiau kaip 562 tūkst. 500 eurų.

Panašu, kad laiku sustabdė „grandinėlę“

„2021 metų pradžia Kėdainių rajone buvo visiškai neaiški: naujų COVID-19 susirgimų registruota nedaug, tačiau ir tyrimų atlikta mažiau.

Prasidėjus antrai metų savaitei, galima labai nedrąsiai sakyti, kad padėtis galbūt stabilizuojasi – tai rodo santykinai maži naujų atvejų skaičiai. Tačiau negalima pamiršti, kad daugiau kaip 1 400 gyventojų vis dar serga, kad nemažas rajono gyventojų skaičius yra saviizoliacijoje ir, nesilaikant visų saviizoliacijos ir karantino režimo reikalavimų, gali vėl padidėti naujų ligos atvejų skaičius“, – sako VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Audronė Rimkevičienė.

Jos manymu, didelės testavimo apimtys nuo lapkričio vidurio padėjo išaiškinti naujus susirgusius ir su jais kontaktavusius asmenis, o kartu ir nutraukti tą „grandinėlę“ izoliuojant buvusius kontakte su sergančiais asmenimis.

Gulinčių ligoninėje vis dar daug

Kad džiūgauti dar nėra ko, paantrina ir Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas.

Jo teigimu, praėjusios savaitės pradžioje ligoninėje buvo 52 koronavirusu sergantys pacientai ir dar 16 užsikrėtusių, kurie gydomi kituose skyriuose, bet izoliuoti nuo kitų ligonių.

Ligoninės vadovas džiaugiasi, kad medikams į pagalbą atėjo savanoriai. Šiuo metu jų yra devyni. Tai nemenka pagalba pervargusiems medikams. Juolab kad pastaruoju metu nemažai medicinos darbuotojų, ypač slaugytojų, išeina iš darbo, o ateinančių nėra.

„Vieni savanoriai jau persirgę koronavirusu, kiti – ne. Yra, kurie dirba su COVID-19 sergančiais pacientais, bet mums labai pagalbos reikia ir kituose ligoninės skyriuose“, – sako S. Skauminas.

„Jūs net neįsivaizduojate, kokia tai liga“

Kad kol kas nėra kuo džiaugtis, patvirtina ir už pandemijos situacijos valdymą atsakingi Kėdainių rajono savivaldybės vadovai. Ypač griežtas šiuo klausimu pats Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriuje dvi savaites savanoriavęs vicemeras Paulius Aukštikalnis: „Kalbėti apie viruso protrūkio suvaldymą rajone yra per drąsu ir netgi įžūlu. Apie kokį mes suvaldymą galime kalbėti?

Suvaldyta bus tada, kai eisime be kaukių ir nė vienas nesirgs ir nė vienas nemirs.

Negalime duoti žmonėms tuščių vilčių ir kalbų.

Situacija dar labai pavojinga ir ji keičiasi valandomis.

Neramina tai, kad stebime labai atsipalaidavusius žmones, matome pavargusius ir išsekusius medikus, kurie, matydami žmonių lakstymą po parduotuves, pas artimuosius bei naujametinius vakarėlius, verkia.

Svarbu pasakyti žmonėms ir žmonės turi tai išgirsti, kad bet kurią minutę vėl gali įsiplieksti naujas ligos židinys.“

Mokėsi iš kitų klaidų

Tuo tarpu savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas neabejoja, kad situaciją padėjo suvaldyti ir mokymasis iš svetimų klaidų.

„Mūsų stiprybė yra tai, kad turėjome daug laiko gerai pasiruošti protrūkiui. Tuo metu mokėmės iš kitų rajonų klaidų.

PSPC prašymu savivaldybė nupirko penkiems greitosios pagalbos automobiliams deguonies aparatus. Beje, penki automobiliai yra gana daug tokio dydžio rajonui. Kiti panašaus dydžio rajonai tiek greitųjų neturi.

Daugiausia gerų, praktinių patarimų bei profesionalių organizacinių konsultacijų ir padrąsinimų mūsų medikai, kurie ėmėsi steigti karščiavimo kliniką, gavo iš Šiaulių Skubios pagalbos skyriuje dirbančio gydytojo Martyno Gedmino.

Šiauliai – mūsų gydytojos Raimondos Augienės gimtasis miestas ir jo medikai pirmieji susidūrė su COVID-19. Dėl labai gerų santykių su Šiaulių medikais jų gerąją patirtį kartu su kolegomis Skubios pagalbos skyriaus vedėja Rimante Hofmaniene ir paskirtuoju ligoninės koordinatoriumi gydytoju Alfredu Hofmanu pavyko pritaikyti ir įgyvendinti pas mus“, – sako G. Muznikas.

Ligoninė apsirūpino deguonimi

Jau trečią mėnesį į Kėdainius vežami sunkūs ligoniai iš Kauno apskrities, tad ir medicininio deguonies suvartojimas ligoninėje išaugo dešimtimis kartų.

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą jo tiekimą COVID-19 ligoniams, šią savaitę prie ligoninės pastato buvo pastatyta 10 kubinių metrų tūrio laikinoji medicininio deguonies talpa.

Tokį modernų sprendimą turi tik Panevėžio ir Kėdainių ligoninės.

Oficiali statistika

Kėdainių r. nuo sausio 1 d. nustatyti 189 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų 64 (34 proc. atvejų) – infekcijos šaltinis liko neišaiškintas, o užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Trys atvejai liko neištirti, nesant galimybės susisiekti su susirgusiaisiais.

2020 m. Kėdainių r. buvo patvirtinti 2 769 COVID-19 infekcijos atvejai, iš kurių 1,6 proc. liko neištirti dėl neteisingai pateiktų kontaktų ir nepavykus susisiekti su sergančiaisiais. Išsiaiškinti užsikrėtimo aplinkybes ir nustatyti infekcijos šaltinį praeitais metais nepavyko 28,3 proc. atvejų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content