Ar žinojote, kad… Laiką galima pristabdyti

 Ar žinojote, kad… Laiką galima pristabdyti

Nuolat savęs klausinėjate, kur dingsta laikas, ir svajojate, kad para turėtų daugiau nei 24 valandas? Pasirodo, galime apgauti savo smegenis ir galvoti, kad laikas juda lėčiau.

Atrodo, kad laikas eina tada, kai senstame ir viskas tampa žinoma. Pasirodo, tai – mūsų smegenų informacijos apdorojimo rezultatas. Naujų patirčių įgijimas senstant gali būti ypač svarbus, nes joms apdoroti reikia daugiau laiko, todėl atrodo, kad laikas slenka lėčiau.

Kai mūsų smegenys gauna naujos informacijos, ji nebūtinai pateikiama tinkama tvarka.

Šią informaciją reikia pertvarkyti ir pateikti mums suprantama forma. Pažįstamai informacijai apdoroti visiškai nereikia daug laiko. Tačiau naujai informacijai apdoroti laiko reikia daugiau ir atrodo, kad laikas tarsi išsitęsia.

Neuromokslininkas David‘as Eagleman‘as, išsamiai išnagrinėjęs mūsų smegenų laiko suvokimo poveikį, mano, kad dėl to senstant laikas tarsi praskrieja. Kol esame jauni, vasaros mums atrodo begalinės, o mokslo metai – varginančiai ilgi, todėl norime, kad jie kuo greičiau pasibaigtų ir galėtume mėgautis laisvalaikiu.

Senstant mums norisi, kad laikas eitų lėčiau ir galėtume ilgiau pasimėgauti gyvenimu. Tačiau problema – ne mūsų amžius, o žinomos informacijos apdorojimas. Jei apdorojame nepažįstamą informaciją, laiką suvokiame kaip einantį lėtai.

Vadinasi, norint senti lėčiau ar bent jau norint, kad dienos nelėktų žaibo greičiu, reikia tiesiog mokytis naujų dalykų ar išbandyti tai, kas dar nebandyta.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video