Iš didžiulio vikšro išsirito nuostabaus grožio drugys

 Iš didžiulio vikšro išsirito nuostabaus grožio drugys

Lygiai prieš devynis mėnesius „Rinkos aikštė“ rašė apie kėdainiečių senjorų porą, kuri savo nuosavo namo kieme A. Mickevičiaus gatvėje rado jiems nematytą ir neįprastą gyvį. „Mums jau per aštuoniasdešimt. Labai domimės gamta, geografija, gyvūnais. Tačiau tokio padaro akyse nesame regėję“, – tuomet kalbėjo Leonarda ir Ignas Kaklauskai. Po šv. Velykų vėl sulaukėme senjorų skambučio, kurie teigė, jog iš šio vikšro, laikyto stiklainyje devynis mėnesius, išsirito nuostabaus grožio ir dydžio drugys.

Rado prie durų

„Rinkos aikštės“ korespondentams nuvykus pas senjorus, šie mus sutiko dar prie vartelių ir pakvietė užeiti kieman. Netrukus ponia Leonarda atnešė puslitriniame stiklainyje laikomą drugį.  

„Štai pernai jis buvo apie 7 centimetrų ilgio ir 1 centimetro pločio vikšras, rastas mūsų kieme, prie pat įėjimo, ant slenksčio, o per šv. Velykas iš jo išsirito nuostabaus grožio drugys, kuris keitė spalvas, tačiau bijome jį dabar išleisti į lauką, mat ten šalta, jis gali sušalti“, – tuoj pat paaiškina senjora Leonarda.

Nežinojo, ką rado

„Dažnai žiūrime laidas apie gamtą. Domimės gamta, gyvūnais, geografija, tačiau nieko panašaus akyse nesame regėję, o mums jau per 80 metų. Būtume labai dėkingi, jei gamtininkai patenkintų mūsų, kėdainiečių senjorų, smalsumą“, – pernai į žurnalistus kreipėsi senjorė Leonarda.

Atsakymas yra

Tuomet „Rinkos aikštė“ kreipėsi į atsakingus Aplinkos ministerijos specialistus. Nusiuntėme gyvio nuotrauką ir dar tą pačią dieną gavome atsakymą.

„Nuotraukoje pievinio sfinkso vikšras (Deilephila elpenor)“, – atsakė Brigita Stankevičiūtė,
Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja. Šie vikšrai dažniausiai maitinasi siauralapiu gauromečiu. Didelės dėmės ant vikšrų, kurios panašios į akis – skirtos atbaidyti vikšrus mėgstančius lesti paukščius. Sfinksų vikšrai yra dideli, turi smailią išaugą pilvelio gale ant nugaros. Vikšrus galima rasti liepos–rugsėjo mėnesiais, o iš jų išsiritę dideli rožiniai rusvi suaugę drugiai skraido nuo gegužės iki rugpjūčio.

Išlaikė per žiemą

Pasirodo, senjorų šeima šį vikšrą per žiemą išlaikė stiklainyje, kuriame buvo prikrauta įvairių lapų, žolių, kuriuos šis vikšras mėgsta.

„Kai specialistė pasakė, mes ir pridėjome įvairiausių žolių. Taip ir pralaukėme iki pavasario. Ir sulaukėme – išsirito nuostabaus grožio drugys“, – džiaugėsi ir žmonai pritarė ponas Ignas.
Atradėjų šeima

Priminsime skaitytojams, kad Kaklauskai – tikra atradėjų šeima. Anksčiau ponia Leonarda yra radusi elniaragį, kaip paaiškėjo vėliau – vieną didžiausių ir gražiausių mūsų faunos vabzdžių, kuris yra įrašytas į Lietuvos Respublikos Raudonąją knygą. Kad tai paprastasis elniaragis išsiaiškino ponios Leonardos draugė, kuri studijavo gamtos mokslus. Moters žiniomis, šis gyvis yra didžiausias ne tik tarp savo gentainių, bet ir tarp vabalų visoje Europoje.

Juoda orchidėja

Moteris atskleidė, kad buvusiame Daukšių aerodrome buvo radusi ir žydinčią juodąją orchidėją. „Tai buvo nepaprasto grožio ir labai reta gėlė. Radau ją ten, kai dar nebuvo viskas suarta.“ Pasirodo, Kėdainių miestas turi tikrus atradėjus ir šį titulą neabejotinai galima suteikti  Leonardai ir Ignui Kaklauskams.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video