Baigėsi 21-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Gražia tradicija tapusi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, šįmet atliepusi visuotinius pokyčius ir prisistačiusi su šūkiu: „Nauja realybė – naujos formos“, pasiekė finišo tiesiąją.
Kėdainių M. Daukšos viešoji biblioteka į Bibliotekų savaitę įžengė palydėta skambaus „gyvo“ koncerto.
„Tiesa, jis vyko netradicinėje aplinkoje – Didžiosios Rinkos aikštėje, kur bibliotekos lankytojus ir darbuotojas šaltą savaitgalio popietę šildė dainuojamosios poezijos atlikėjų iš Raseinių Dariaus Leveckio ir Ryto Germanavičiaus programa „Dainos iš širdies knygos“.
Kitą dieną bibliotekos kūrybinės komandos ir bibliotekos lankytojų-aktorių sukurtas nuotaikingas virtualus paslaugų pristatymas-filmukas „Milisandros ir Kornelijaus nuotykiai bibliotekoje“ pakvietė naudotis bibliotekos inovatyviomis paslaugomis: robotika, interaktyviomis knygomis, garso įrašų studija ir kt.
Taip pat Bibliotekų savaitės metu startavo atsinaujinusi bibliotekos interneto svetainė, kurią skaitytojai jau tikrai spėjo išbandyti.
Be to, pasinaudodami šia visiems bibliotekininkams svarbia proga, pasveikinome Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ nominantes: Bibliografijos ir informacijos skyriaus, Skaitytojų skyriaus, Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojas, Pajieslio struktūrinio padalinio bibliotekininkę Ireną Milerienę, Pelėdnagių struktūrinio padalinio bibliotekininkę Snieguolę Pociuvienę ir Surviliškio struktūrinio padalinio bibliotekininkę Jekateriną Karmelavičienę.
Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkė Laima Boinickaja kartu su Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 7A klase ir jų auklėtoja Virginija Ivaškevičiene susitiko virtualiame renginyje „Sveikų santykių ABC: smurtas romantiniuose santykiuose“.
Renginio metu diskutuota kuo skiriasi smurtas nuo konflikto, kaip santykiuose jaustis saugiam, dalinosi moksleivių patirtimis, tikromis istorijomis“, – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu organizuotus renginius vardija Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė.
Dėmesys jaunajai kartai
V. Grigorjevienė pabrėžia, jog visą savaitę virtualūs renginiai vyko ir viešojoje bibliotekoje, ir jos struktūriniuose padaliniuose.
„Beinaičių ir Nociūnų bibliotekininkės parengė virtualią parodą „Laikas gyvena knygose“, virtualią dėlionę „Atrask paslėptą knygą“.
Mantviliškio bibliotekininkė pristatė virtualius testus „Kuriantis žmogus – amžinas, skaitantis – gyvas“, „Užbaikite knygų pavadinimus“, „Įmink knygos pavadinimą“, kuriuos sprendė Pelėdnagių ir Mantviliškio skaitytojai.
Ąžuolaičių bibliotekininkė kvietė dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kol gyvenu, tol mokaus…“.
Pasukti galvas sprendžiant virtualų kryžiažodį „Kitados turėjau seną knygą“ ragino Gudžiūnų ir Vikaičių bibliotekininkės.
Veiklų netrūko ir Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus lankytojams.
Bibliotekininkės jiems pristatė virtualų literatūrinį žaidimą „Ieškok atitikties“.
Pailsėti po sprendimų, ieškojimų, spėjimų skaitytojai galėjo klausydami Aristavos struktūrinio padalinio bibliotekininkės virtualių garsinių skaitymų iš edukacinės programos renginių ciklo „Ir vėl mes pasakų šaly“.
Atsipalaiduoti padėjo kraštietės Monikos Zagurskaitės haiku poezijos „Pradžios posmai“. Poeziją pagyvino piešinių ant stiklo virtualios parodos, kurias parengė Okainių, Šlapaberžės ir Truskavos struktūrinių padalinių darbuotojai“, – apie bibliotekos padaliniuose bibliotekų savaitės proga organizuotus renginius šneka V. Grigorjevienė.
[quote author=”Aut. past.”]Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė tradiciškai prasideda balandžio 23-iąją, UNESCO minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną ir kasmet suteikia puikią galimybę priminti apie bibliotekų veiklą. Bibliotekininkams Bibliotekų savaitė – žvilgsnis į nuveiktus darbus, pasidalinimas įvairiomis veiklomis ir idėjomis. Skaitytojams – įsitraukimas į naujas veiklas, kūrybiškumo skatinimas, saviraiškos ugdymas.[/quote]
Žvilgsnis į nuveiktus darbus
Bibliotekų savaitė tradiciškai prasideda balandžio 23-iąją, UNESCO minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, ir kasmet suteikia puikią galimybę priminti apie bibliotekų veiklą ir susitikti su savo skaitytojais.
Bibliotekininkams Bibliotekų savaitė – žvilgsnis į nuveiktus darbus, pasidalinimas įvairiomis veiklomis ir idėjomis.
Skaitytojams – įsitraukimas į naujas veiklas, intensyvus kūrybiškumo skatinimas bei saviraiškos ugdymas.
„Ekstremalioji situacija pakoregavo visą bibliotekų veiklą, taip pat ir Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius.
Karantino metu bibliotekininkėms teko išmokti persiorientuoti iš fizinio vartotojų aptarnavimo į nuotolinį, nuo gyvai vykstančių renginių pereiti prie virtualių.
Kas ir padėjo atskleisti 21-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkį „Nauja realybė – naujos formos“.
Virtualios parodos, viktorinos, paskaitos, sukurtas filmukas – tai naujos formos, bet jos visos vedančios į vieną tikslą – skaityti, lavintis, kurti, bendrauti knygos namuose – bibliotekoje“, – mintimis dalijasi bibliotekos direktorė.
Bibliotekininkai – optimistai
V. Grigorjevienė pasidžiaugia, jog bibliotekininkai yra optimistai, minusą sugebantys paversti pliusu.
„Karantininiu laikotarpiu, kai negalėjome vartotojams teikti kontaktinių paslaugų, mokėmės teikti virtualias: visą laiką rengėme virtualias knygų parodas, pristatėme kraštiečių kūrybą, stengėmės kėdainiečiams pakelti nuotaiką bibliotekos spalvotais langais – rengėme parodas bibliotekos languose, iš Vaikų ir jaunimo skyriaus garso įrašų studijos transliuodami trumpus koncertukus, vaišinome kraštiečius muzikiniais pietumis.
Vartotojams, negalintiems užeiti į uždarytas įstaigas, organizavome nuotolinius mokymus, kaip naudotis e.paslaugomis, siūlėme skaityti elektronines knygas.
Atlaisvinus karantiną, džiaugėmės, kad skaitytojams galime pasiūlyti daug naujų knygų, kurių įsigijimo karantinas nesustabdė.
Taip pat skaitytojus pakvietėme pasinaudoti nauja paslauga – „Knygomatu“.
Jo pagalba užsisakęs knygą per bibliotekos katalogą arba telefonu, skaitytojas knygą iš „Knygomato“ gali pasiimti bet kuriuo paros metu, bet kurią savaitės dieną“, – tikina V. Grigorjevienė.
[quote author=”V. Grigorjevienė”]Atlaisvinus karantiną, džiaugėmės, kad skaitytojams galime pasiūlyti daug naujų knygų, kurių įsigijimo karantinas nesustabdė. Taip pat skaitytojus pakvietėme pasinaudoti nauja paslauga – „Knygomatu“. Jo pagalba užsisakęs knygą per bibliotekos katalogą arba telefonu, skaitytojas knygą iš „Knygomato“ gali pasiimti bet kuriuo paros metu, bet kurią savaitės dieną.[/quote]
Pasiilgo susitikimų
Bibliotekos direktorė patenkinta, kad skaitytojai, laikydamiesi visų higienos reikalavimų, dabar jau gali užeiti į biblioteką.
„Patys pasirinkti knygą, pusvalandžiui, nors ir su pirštinėmis, prisėsti prie kompiuterio, paskaityti laikraštį, pažaisti stalo žaidimą.
Vaikai, nors ir labai mažomis grupelėmis, gali lankytis robotikos užsiėmimuose, neformalaus ugdymo būreliuose ir kitose edukacinėse veiklose.
Džiugina ir tai, jog prisitaikant prie esamos situacijos sugebėjome greitai persiorientuoti, atradome naujas veiklos formas, vykdėme naujas iniciatyvas.
Labai tikimės, kad greitai galėsime grįžti prie tradicinių veiklų, jas derindami su virtualiomis.
Ir bibliotekininkės, ir lankytojai pasiilgo pokalbių apie knygas, edukacinių užsiėmimų, susitikimų su rašytojais, koncertų.
Laukiame vasaros ir visų šių norų išsipildymo ir išpildymo“, – sako V. Grigorjevienė.