Bibliotekos įrašų studijoje vaikams ir kultūrininkams atsiveria naujos galimybės

 Bibliotekos įrašų studijoje vaikams ir kultūrininkams atsiveria naujos galimybės

Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka jau antrus metus turi visiškai įrengtą ir puikiai veikiančią įrašų studiją. Tiesa, naudotasi ja kol kas ne tiek jau dažnai, pirmiausia, žinoma, dėl pandemijos apribotų galimybių dirbti ir kontaktuoti keliems asmenims. Vis dėlto viliamasi, kad nuo šiol įrašų studija taps populiaresnė, nes dalis krašto gyventojų ja galės naudotis nemokamai.

Kelias valandas

Kaip informavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Grigas, įrašų studija pernai ir šiemet naudotasi nedaug ir pinigų ji uždirbo taip pat labai kukliai.

„2020 metais įrašų studijoje bendra įrašymo trukmė buvo 12 valandų, surinkta 250 eurų. Šiemet įrašų studija naudotasi 38 valandas, tačiau surinkta pinigų gerokai mažiau – 60 eurų“, – sakė valdininkas.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcija siūlė atleisti nuo garso įrašų studijos nuomos mokesčio Kėdainių rajono savivaldybės kultūros, švietimo įstaigas, nevyriausybines organizacijas, registruotas ir veiklą vykdančias Kėdainių rajone.

Dėl pandemijos

„Garso įrašų studija ėmė dirbti 2020 metais, o kovo mėnesį visi užsidarėme, – aiškino bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė. – Kadangi garso įrašų studijoje darbas yra kontaktinis, jis vyko labai trumpai vasaros metu, o paskui mums teko vėl užsidaryti“.

Bibliotekos direktorė informavo, kad vis dėlto puse etato dirbantis garso įrašų studijos inžinierius per karantiną dirbo kitus darbus.

„Tas etatas dirba visu pajėgumu. Karantino metu šį etatą užimantis darbuotojas knygas nešiojo, karantinavo, dirbo kitus pavestus darbus.

Be to, didelę dalį jo darbo laiko sudaro bibliotekos ir miesto renginių įgarsinimas“, – sakė V. Grigorjevienė.

Nors įrašų studijos įrengimas mokesčių mokėtojams atsiėjo nemažai pinigų, iki šiol ši studija beveik neveiksni. 2020 metais joje įrašai buvo daryti vos 12 valandų, šiais metais – tik 38 valandas.

Aut. past.

Turi planų

Išgirdus, kiek valandų per metus garso įrašų studijoje iš tiesų vyko įrašymo darbai, galima pagalvoti, kad tokios savivaldybės investicijos visiškai neneša miestui jokios grąžos.

Vis dėlto bibliotekos direktorė teigė nuolat bendraujanti su kitų miestų bibliotekomis, kurios turi dar galingesnes įrašų studijas, o ten, paaiškėjo, jų naudojimas yra net kuklesnis nei Kėdainiuose.

Ir vis dėlto biblioteka turi planų kaip garso įrašų studiją galėtų įveiklinti.

„Šiemet parengėme projektą, kur reklamuosime pačią garso įrašų studiją, kviesimės grupes ir atlikėjus, vyks edukaciniai užsiėmimai, kur mokysime naudoti mūsų turimą įrangą.

Įrašų studijoje yra dvi darbo vietos, tad sugalvojome, kad vieną jų perkelsime į atvirą erdvę, ir joje įrašus, muziką kurti galės visi panorėję, tik įsirašyti ją turės į savo laikmenas, o kad netrukdytų kitiems, dirbti galės su ausinėmis“, – pasakojo bibliotekos direktorė.

Viliamasi, kad leidus nemokamai naudotis įrašų studija mokiniams ir nevyriausybinėms organizacijoms, jos populiarumas išaugs.

Padaugės

V. Grigorjevienė sakė, kad suaugusiems 20 eurų valandinis mokestis už naudojimąsi garso įrašų studija gal ir neatrodo didelė pinigų suma. Vis dėlto vaikai, kuriems ši studija yra bene įdomiausia ir naudingiausia, tokia pinigų suma negali laisvai disponuoti.

Rajono tarybai priėmus sprendimą moksleiviams ir nevyriausybininkams studija naudotis nemokamai, viliamasi, kad jos populiarumas ženkliai išaugs. Juolab kad jau dabar matoma, kad būtent nevyriausybinės organizacijos įrašų studija naudojasi labai noriai.

„Gana dažnai įrašų studija naudojosi Josvainių kultūros centras, Kėdainių kultūros centras, mieste vyko moksleivių orientacinės varžybos, jų metu studijoje vyko edukacijos.

Ten parengti ir sukurti ir mūsų bibliotekos filmukai, skirti Tremtinių dienai, Kovo 11-ajai, Vasario 16-ajai, taip pat padarėme edukacinį filmuką, kaip naudotis biblioteka, – kalbėjo V. Grigorjevienė. – Jei studija galėtų naudotis nemokamai moksleiviai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, būtų didesnis vartotojų skaičius“.

1 Komentaras

  • Man baisus tas plaukuotas vyras kur ten dirba, labai atgraso jauno vyro ilga kasa. Ir vaikai jo baidosi.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video