Mainų programos teikia puikias galimybes

 Mainų programos teikia puikias galimybes

Laima Janonienė

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytojai Laima Janonienė, Dalia Pabarčienė ir Dainius Leikauskas dalyvavo tęstinio Erasmus+ Tarptautinio KA 229-2A3BD8DF „Let‘s share our heritage, our culture, our future“ projekto mainų programoje. Projekto komanda dirbo nedideliame, bet labai gražiame  Portugalijos Bragancos miestelyje.

Projekto susitikimo tema – Europos kultūros paveldo socialinė ir lyginamoji vertė, tikslas – plėsti suvokimą apie Europos paveldo svarbą bei didinti įvairių Europos šalių kultūros paveldo žinomumo mastą.

Su kolegomis iš Portugalijos, Vokietijos ir Italijos buvo aptarti jau nuveikti projekto darbai, pristatyta Portugalijos bei šalių partnerių švietimo sistema, domėtasi Portugalijos liaudies kultūra.

Įdomu, kad portugalų liaudies muzikoje ryški graikų, finikiečių, arabų muzikos, grigališkojo choralo įtaka. Tarp styginių muzikos instrumentų vyrauja įvairių rūšių gitaros. Paplitę pučiamieji muzikos instrumentai (dūdmaišis), išilginė ir skersinė fleita, taip pat populiarūs mušamieji instrumentai.

Portugalų mokiniai svečiams šoko liaudies šokius, mokė tautinių šokių ir projekto dalyvius.

Be abejo, šiuolaikinė visuomenė XXI amžiaus mokyklai kelia vis daugiau iššūkių ir reikalauja gilintis ne tik į mokinio bendrųjų gebėjimų ugdymą, bet atkreipia dėmesį ir į multikultūrinės kompetencijos svarbą.

Mokytojai, jausdami visuomenės poreikį, orientuojasi į ugdymą tų mokinio kompetencijų, kurių jam reikės gyvenime. Džiugu, kad projekto šalių partnerių sukaupta patirtis, taikomi ugdymo metodai leidžia semtis gerosios patirties ir ją taikyti pamokose.

Susitikimo pabaigoje projekto dalyviai vardijo empirinės veiklos naudą. Tokia veikla neleidžia mokytojui „užsibūti“ komforto zonoje, skatina kūrybiškumą, pozityvumą, didina pasitikėjimą savo jėgomis, padeda susirasti partnerių kitose šalyse.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video