Tik veikdama kartu bendruomenė gali būti stipri

 Tik veikdama kartu bendruomenė gali būti stipri

Tradiciniame renginyje dalyvavo per 80 delegatų ir svečių./Mykolo Goštauto nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiuose ketvirtus metus iš eilės vyko tradicinė regioninė Pagyvenusių žmonių asociacijos konferencija ,,Visi kartu esame stiprūs“, surengta Kėdainių rajono skyriaus iniciatorių. Šio renginio tikslas – sutelkti žmones ir pasidalinti patirtimis, kultūrine veikla ir teikti siūlymus savivaldybių, įstatymų leidėjams dėl ilgus metus neišsprendžiamų klausimų senjorų oraus gyvenimo užtikrinimo klausimais. Tradiciniame renginyje dalyvavo per 80 delegatų ir svečių.

Kėlė problemas

Alma Jociuvienė, Kėdainių skyriaus pirmininkė, nevyniojo žodžių į vatą ir atvirai kėlė problemas, su kuriomis susiduria pagyvenę žmonės.

COVID-19 ir prasta komunikacija su šeimos gydytoju, intriguojanti išankstinė registracija pas šeimos gydytojus ir specialistus, tyrimų skyrimas, vėlavimas, kainų šuoliai visur ir pensijų dydis. Elektra, dujos, automobilių degalai, malkos, maistas, rūbai, bilietai į kultūrinius renginius.

Ar ne per daug prisispausdinome beverčių pinigėlių? Kur, kada ir su kuo mūsų laukia ori senatvė? Kol gali, senoli, pasirūpinti, tol esi reikalingas.

Po darbinės dalies koncertą dovanojo saviveiklininkai./Mykolo Goštauto nuotr.

Pandeminiu ir popandeminiu laikotarpiu teko bendrauti su daugybe žmonių, pajutusių izoliaciją,

vienatvę, vienišumą. Dėkoju Dievui, kad daugelis iš mūsų nepuolė galvotrūkčiais atsiimti prarasto laiko.

Senatvė neapsaugo nuo meilės, tačiau meilė apsaugo nuo senatvės. Juk žmogaus amžius priklauso ne nuo to, koks šiandien metų laikas ar kokia savaitės diena, bet nuo žmonių, su kuriais bendraujame, dalijamės džiaugsmais ir rūpesčiais, gebame išklausyti, išgirsti, užjausti, padėti vienas kitam“, – kalbėjo A. Jociuvienė.

Dalyvavo prezidentė

Renginyje dalyvavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė, kuri teikė siūlymus socialinės gerovės gerinimo klausimais, nes tiek kėdainiečiai, tiek kitų rajonų asociacijos nuolat kelia pensijos didinimo, šeimos gydytojo prieinamumo, dėl laiku atliekamų tyrimų klausimus.

„Mus neramina kylančios prekių, paslaugų, elektros, dujų, šildymo kainos. Noriu atkreipti dėmesį į senjorų laisvalaikį – skirti daugiau lėšų veikloms vykdyti, nes paramos, pačių narių lėšos sudaro didžiąją veiklos finansavimo dalį“, – kalbėjo G. Makaravičienė.

Renginyje dalyvavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė, kuri teikė siūlymus socialinės gerovės gerinimo klausimais.

Aut. past.

Po darbų

Renginio metu parengta, papildyta ir šiuo metu redaguojama konferencijos rezoliucija artimiausiu metu bus teikiama suinteresuotoms institucijoms dėl galimai išsprendžiamų pagyvenusių žmonių gerovės problemų.

Po darbinės dalies koncertą dovanojo autorinės muzikos grupė ,,Vaivorykštė“, ,,Bočių“ bendrijos ansamblis ,,Ašarėna“, Kėdainių rajono skyriaus ansamblis ,,Svaja‘‘, vokalinis duetas

,,Romantika“, teatro mėgėjų trupė ,,Be kaukės“, Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio ,,Vaivorykštės tiltai“ poetės.

Turime dalintis

„Turime dalintis ir rūpesčiais, ir gerumu, nelikti abejingi. Juk galime prisidėti įdomiomis idėjomis, organizacine veikla, mokame kurti laisvalaikį su įdomiomis pažintinėmis edukacinėmis, aktyvaus judėjimo veiklomis, muzika, poezija, diskusijomis, koncertų, spektaklių, įdomių Kėdainių ir Lietuvos vietų lankymu.

Turime teisę ir pareigą diskutuoti temomis, kur matome problemas, susitikti su savivaldybės, Seimo atstovais, bendraminčiais“, – akcentavo A. Jociuvienė.

2 Komentarai

  • kuom tas jūsų stiprumas pasireiškia???????????????????????????

  • tai tą mūsų stiprumą,ponuli,greit pajusi.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video