Vėl grįžtama prie gyvūnų ženklinimo klausimo

 Vėl grįžtama prie gyvūnų ženklinimo klausimo

Praėjusią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su Seimo nariais, ministerijų darbuotojais ir kitais atsakingais asmenimis diskutavo dėl prieštaringai vertinamo reikalavimo ženklinti savo augintinius. Prieš kurį laiką šis reikalavimas galiojo, tačiau sulaukus didžiulio visuomenės ir kai kurių politikų pasipriešinimo kuriam laikui buvo atšauktas – privalomas ženklinimas Lietuvoje vėl įsigalioti turėtų nuo 2019 metų.

Nori palengvinti naštą

Diskusijose buvo galima išgirsti daug „už“ ir „prieš“. Nepaisant to, kad sutariama, jog atsakingi gyventojai vien dėl savo ramybės ir savo augintinių saugumo privalo juos ženklinti, klausimas kilo dėl socialinių problemų – esą ne visi auginantys katę ar šunį, ypač rajonuose, būtų pajėgūs skirti lėšų, kad nuvyktų iki veterinaro ir susiženklintų augintinį.

„Svarbu įvertinti privalomo gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalingumą ir naudą, tačiau būtina rasti geriausius sprendimus, mažinančius administracinę naštą gyventojams ir nekeliančius socialinių problemų. Svarbu daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui ir informavimui, skatinant atsakomybę dėl gyvūnų augintinių, primenant gyvūnų augintinių laikytojams jų teises ir pareigas“, – teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

Taip pat išreikštas siūlymas palengvinti gyventojams finansinę privalomo ženklinimo naštą numatant programinį finansavimą.

Tyrė Kėdainiuose

Susitikime dalyvavusi Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė ir gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ vadovė Brigita Kymantaitė pristatė Kėdainiuose atlikto tyrimo rezultatus, kurie atskleidė, kad mokestis už augintinių ženklinimą ir registravimą netaptų iššūkių, jei jis nebūtų didesnis nei 10 eurų. Dauguma gyventojų laiko vieną ar du gyvūnus, tad tokia suma būtų nesunkiai įkandama.

Tiesa, „Pifas“ mūsų mieste nuolat vykdo akcijas, kurių metu augintinių ženklinimas su duomenų suvedimu į registrą kainuoja vos 5 eurus, o pensininkams ir asmenims, gaunantiems socialines pašalpas ši paslauga teikiama nemokamai.

Gyvūnų globos organizacijų atstovai nuolat pabrėžia, kad neženklinami ir neregistruojami gyvūnai, bei informacijos stoka lemia itin sunkų pasimetusių, dingusių gyvūnų šeimininkų suradimą. Suteikus galimybę perduodamus augintinius registruoti gyvūnų globos organizacijoms, sumažėtų administracinė našta gyvūnų augintinių savininkams ir pagerėtų gyvūnų augintinių atsekamumas.

Privalo tik parduodant

Nepaisant to, kad visuotinis privalomas augintinių ženklinimas įsigalios tik nuo kitų metų, šiuo metu ženklinti ir registruoti yra privaloma visus parduodamus gyvūnus.

Užregistruoti gyvūną augintinį gali patys jų savininkai nemokamai atvykę į VMVT teritorinį padalinį, pateikę dokumentus paštu ar elektroniniu paštu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video