Šunų nepriežiūros skandalas neaplenkė ir Kėdainių

 Šunų nepriežiūros skandalas neaplenkė ir Kėdainių

Socialinėje erdvėje ėmus plisti kraupiems vaizdams iš Lietuvoje esančių gyvūnų veisyklų sukruto savanoriai, kurie patys savo jėgomis nusprendė demaskuoti vadinamąsias šunų daugyklas. Vieną tokią savanoriai pranešė galimai radę ir Kėdainių rajone. Kilo didžiulis sąmyšis ir net prasidėjo smurtas, kurį stabdyti teko policijos pareigūnams. Skandalo Kėdainiuose pasekmės – pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams bei iš vietos gyventojo paimtas tuzinas šunų.

Suirutė sekmadienį

Kėdainių rajone, Dotnuvos seniūnijos Pilionių kaime, incidentas kilo sekmadienio vakarą, kai būrys savanorių nusprendė patikrinti, ar šiame kaime veikia šunų daugykla. Tačiau į privačią teritoriją savanoriai įleisti nebuvo, o tarp vietos gyventojų ir savanorių kilo konfliktas, kurio metu buvo išdaužtas automobilio stiklas, dar du automobiliai buvo apgadinti nežymiai.

Apie įvykį savanoriai pranešė policijos pareigūnams. Šie atvykę į įvykio vietą sulaikė asmenį, kuris užsipuolė savanorius. Asmuo nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, tad buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą.

Kėdainių rajono policijos komisariate dėl sekmadienio įvykių Pilionių kaime pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir pasipriešinimo policijos pareigūnams.

[quote author=“Aut. past.“]Tarpininkaujant pareigūnams ir veterinarijos tarnybos atstovams buvo priimtas sprendimas keletą šunų išvežti į šunų prieglaudą. Sodybos šeimininkas raštu patvirtino, kad leidžia šunis perimti gyvūnų globėjams.[/quote]

Drama tęsėsi visą naktį

Šuniukų saugojimo ir gelbėjimo drama tęsėsi visą naktį. Savanoriai teigė, kad ūkininko valdose girdi daugybės šunų lojimą, bijo, kad savininkas juos išves ir taip panaikins įkalčius.

Pirmadienį ryte į įvykio vietą ir vėl vyko policijos pareigūnai. Kaime susirinkus būriui žmonių viešąją tvarką užtikrinti buvo pasiųsti net trys policijos pareigūnų ekipažai.

Pareigūnai perspėjo savanorius nepažeidinėti įstatymų, neiti į privačią teritoriją, netrikdyti viešosios rimties.

Visos tarnybos

Netrukus į įvykio vietą suvažiavo visos tarnybos – veterinarijos tarnyba, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, savivaldybės atstovai.

Įvykio vietoje pats dalyvavęs Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas paaiškino, kad asmuo yra žinomas ir ne kartą baustas. Pilionių kaimo gyventojui už netinkamą šunų priežiūrą buvo paskirtos administracinės baudos. Dėl pirmadienį užfiksuotų faktų veterinarijos tarnyba ir policijos pareigūnai atlieka tyrimą.

„Žinome, kad asmuo laiko šunis. Anksčiau buvo gauta skundų, tuomet buvo kreiptasi į atsakingas institucijas ir buvo priimti sprendimai. Šunų šeimininkas buvo nubaustas administracine tvarka“, – patikino V. Grigas.

Priėjo kompromisą

Visgi, tarpininkaujant pareigūnams ir veterinarijos tarnybos atstovams, buvo priimtas sprendimas keletą šunų išvežti į šunų prieglaudą. Sodybos šeimininkas raštu patvirtino, kad leidžia šunis perimti gyvūnų globėjams.

Pagalbos ranką ištiesė ir Kauno gyvūnų gerovės namai – prieglauda „Nojus“. Jie priglaudė ir ėmėsi gydyti 3 šuniukus. Dar keletą šunų perėmė savanoriai. Iš sodyboje esančių 35 šunų iš viso, Gyvūnų gerovės tarnybos teigimu, paimta 12 gyvūnų.

Daugiau nei dvi dešimtys šunų liko ūkyje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo šeimininką užtikrinti šunims tinkamas gyvenimo sąlygas. Tyrimas tęsiamas.

Kėdainiai – pirmauja

„Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir policijos pareigūnai, dirbdami su gyvūnų globos įstaigų, savivaldybių administracijų atstovais, pilietiškais gyventojais ir visuomenininkais, patikrinimus dėl gyvūnų nepriežiūros, žiauraus elgesio su jais ir galimos nelegalios veiklos atlieka visoje Lietuvoje, organizuojami bendri ekipažai, sureaguojant į visus gaunamus pranešimus“, – pranešė policija.

Šiuo metu pagal surinktus duomenis tyrimai vyksta 9-iuose šalies regionuose: Alytuje, Kaune, Kėdainiuose, Panevėžyje, Tauragėje, Telšiuose, Šiaulių, Širvintų, Kretingos rajone.

Daugiausia skambučių ir pranešimų gauta iš Kretingos rajono, taip pat Širvintų, Kėdainių ir kitų šalies vietų. Pranešimai gauti dėl įtariamo nelegalaus gyvūnų veisimo, žiauraus elgesio su gyvūnais, jų kankinimo, nepakankamos priežiūros, gyvūnų laikymo jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktais nustatytomis sąlygomis, veterinarinės pagalbos nesuteikimo ir kt.

Ragina pranešti

Maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad reaguojama į visus gautus pranešimus. Tarnyba taip pat vertina visus iš pilietiškų asmenų naujai gaunamus pranešimus ir informaciją dėl galimai netinkamos gyvūnų priežiūros, turint pakankamą pagrindą, bus inicijuoti nauji tyrimai.

Gyventojų, turinčių informacijos apie pastebėtus galimai nelegalius gyvūnų veisėjus, gyvūnų gerovės, jų laikymo sąlygų pažeidimus, prašoma informuoti tarnybą el. paštu skundai@vmvt.lt arba telefonu 8 800 40 403, arba internete užpildant pranešimo formą.

Perspėja ir savanorius

Socialinėje erdvėje pasipylus nesuskaičiuojamai galybei įtartinų vietų, pareigūnai perspėja savanorius, kad šie laikytųsi įstatymų. Savanoriai neturi teisės eiti į privačią valdą tikrinti gyvūnų, negali provokuoti konfliktų, plūstis ir keikti ar persekioti žmonių. Apie galimus pažeidimus jie privalo informuoti policiją arba veterinarijos tarnybą.

Neteisėtai apkaltinti gyventojai, kurių adresai, automobiliai ir atvaizdai viešinami, gali kreiptis į policiją ir pranešti apie duomenų apsaugos įstatymo pažeidimus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video