Svajonės pildosi kartu su muzika

 Svajonės pildosi kartu su muzika

Muzika kiekvieno iš mūsų gyvenime tikriausiai užima gana svarbią dalį. Melodijos, skambesiai, harmonija bei ritmai – garsų terapija, kurios metu išsikrauname, įsikrauname ar tiesiog atsipalaiduojame. Kiekvienas pagal savo poreikius. Šiandienos mūsų pašnekovė turi polinkį, o galbūt reikėtų sakyti – poreikį džiazo skambesiui. Taigi apie muziką savo gyvenime šiandien mums pasakoja Vakarė Urbaitė. Šešiolikmetė kėdainietė, kurios gyvenimo aistra, tikslas, o kartu ir širdies kalba – dainavimas. Ne klasikinis. Mergina į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją išvyko mokytis džiazo ir estrados vokalo.

Talentas, pastebėtas vaikystėje

Muzikinis Vakarės gyvenimas prasidėjo jai dar besimokant darželyje-lopšelyje „Pasaka“. Balsingoji pašnekovė džiaugiasi, kad po mažos nesėkmės vaikystėje vėliau aplinkybės susiklostė taip, jog ji galėjo netrukdomai siekti savo svajonės.

„Muzikos mokytoja jau darželyje mane, trejų metų mergaitę, pradėjo ruošti konkursams. Greičiausiai ji manyje kažką pastebėjo. Dainavau ansamblyje. Kartu su kolektyvu turėjome važiuoti į konkursą, tačiau komisija mokytojai rekomendavo kitam pasirodymui ruošti mane vieną. Tačiau tuomet susirgau laringitu ir negalėjau net prakalbėti. Tąkart pamaniau, kad daugiau niekas niekada nesutrukdys man dainuoti. Nuo tos akimirkos noras tai daryti tik stiprėjo“, – pasakoja pašnekovė.

Išsipildžiusi svajonė

„Dainuoti visuomet buvo mano svajonė, – šypsosi Vakarė ir teigia, jog dainavimas jai yra viskas. – Daugiau pasakau dainuodama, nei bendraudama. Man yra gera dainuoti, labiausiai patinka atlikti dainuojamosios poezijos ir džiazo stiliaus dainas. Taip pat tenka atlikti ir pop muzikos kūrinių.“

Mėgstamiausia Vakarės atlikėja yra džiazo legenda Ella Jane Fitzgerald: „Ji yra mano autoritetas, taip pat viena favoričių ir Amy Winehouse. Patinka ir dainuojamosios poezijos bardai Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis, Saulius Mykolaitis, Domantas Razauskas ir Andrius Mamontovas.“

J. Gruodžio konservatorija Kaune

Pašnekovė su šypsena prisimena, kad jau penktoje klasėje tėvelius terorizavo, kad šie išleistų ją mokytis į konservatoriją, esančią kitame mieste.

„Išgirdau apie mokyklą Kaune, kurioje galima mokytis dainavimo bei muzikos. Lankydama muzikos mokyklą Kėdainiuose, visuomet žinojau, jog toliau tęsiu mokslus muzikos srityje. Iš pradžių tėvai nenorėjo išleisti, bet kai atėjo metas stoti, suprato, jog priešintis neverta“, – pasakoja Vakarė.

Iš visų Lietuvoje esančių konservatorijų mergina nusprendė stoti būtent į Kauno J. Gruodžio konservatoriją.

„Išsiklausinėjusi pažįstamų ir draugų muzikantų, pasirinkau J. Gruodžio konservatoriją, nes, pasak jų, ši mokykla savo lygiu yra geriausia. Čia mokysiuos dar trejus su puse metų – iki dvyliktos klasės“, – pasakoja Vakarė.

Tarsi rojaus kampelis

„Lygiai prieš metus nuvykau į pirmą konsultaciją konservatorijoje, jos metu repetavo džiazo ir estrados choras, kuriame aš dabar dainuoju“, – šypsosi mergina ir sako, jog tai mokantis jos specialybės, yra privaloma.

„Konservatorija man atrodė tarsi rojaus kampelis ir aš labai laukiau mokslų pradžios. Norėjau, kad vasara kuo greičiau praeitų. Mano mokytoja atrodė labai stipri, reikli, trumpiau tariant, savo srities specialistė.

Kai gavau  partitūrą, manęs paprašė kartu su choru ją paskaityti. Iš karto sulaukiau komplimento, jog gerai skaitau natas. Taip jau išėjo, kad dar nespėjusi įstoti, kartu su choru dalyvavau keliose konkursuose. Pagaliau prabėgus vasarai, rugsėjo mėnesį atsikrausčiau į bendrabutį, susipažinau su kolegomis ir bendraminčiais. Buvo labai įdomu – naujas miestas, nauji žmonės“, – pasakoja V. Urbaitė.

Pasak jos, konservatorijoje krūviai dideli ir veiklos labai daug. Būna dienų, kad pamokos baigiasi 8 arba 9 valandą vakaro. Tačiau mergina džiaugiasi, jog nepaisant didelių krūvių ir nesibaigiančio užimtumo, visi koncertai, žmonės, savęs atradimas kompensuoja nuovargį.

„Žinoma, kaip ir visur, pasitaiko situacijų, kai atrodo visko yra per daug ir nesinori nieko, bet aš jaučiuosi esanti savose rogėse, o tai ir yra svarbiausia“, – savo pasirinkimu džiaugiasi Vakarė.

Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis

Mergina pasakoja, kad mokslo metų pradžioje jai atrodė, kad mokytis dainuoti jai dar gyvenime nebuvo tekę: „Mano mokytoja yra gana griežta. Ji iš paskutiniųjų stengiasi ištraukti iš manęs patį geriausią rezultatą.“

Muzikos istorija, teorija, solfedžio, specialybė, fortepijonas, garso režisūra, choras, ansamblis. Tai yra aštuonios muzikos mokymo programos pamokos, kurias lanko mergina. Be to, nereikėtų pamiršti, jog be užsiėmimų konservatorijoje, yra dar ir bendrojo lavinimo dalykai.

„Pastariesiems galbūt dėmesio skiriame mažiau, bet aš stengiuosi laiko skirti visiems dalykams, žinoma, muzikiniai dalykai – prioritetas“, – teigia Vakarė.

Nėra kada atsikvėpti

Džiazo vokalistė pasakoja, kad labiausiai įtempti laikotarpiai yra žiemą ir pavasarį, artėjant perklausoms bei egzaminams. Vėliau laukia koncertai bei konkursai, tad, rodos, beveik visi metai yra užimti.

„Buvo viena savaitė, kai absoliučiai kiekvieną dieną atlikau koncertines ar konkursines programas. Grįždavau namo visiškai pervargusi. Tokiomis dienomis nieko daugiau nebesinori – tiesiog krenti su drabužiais į lovą ir nejučia staiga užmiegi. Tačiau nepaisant visko, man šis nuovargis yra malonus, juk aš darau tai, kas man tikrai patinka“, – džiaugiasi mergina.

Konkursų laureatė

V. Urbaitė – tarptautinio konkurso „Kaunas talent“ diplomantė, Kauno rajono patriotinės dainos konkurso laimėtoja, „Dainų dainelės“ konkurso dalyvė.

„Dainų dainelės“ konkurse šiais metais dalyvavau ir paskutiniame etape. Į ją važiavau trečią kartą. Pačiame konkurse dalyvauju šeštą kartą. Tris kartus esu dalyvavusi su ansambliu, du kartus kaip duetas, o solinį numerį „Dainų dainelėje“ šiemet atlikau pirmą kartą“, – sako mergina.

Vakarė patikina, kad palaikymas jai visuomet yra labai svarbus. Štai „Dainų dainelės“ filmavimo metu kartu su ja buvo ne tik mokytoja, bet ir tėtis bei keli draugai. Pašnekovė džiaugiasi LRT studijoje sutikusi ir patį maestro Virgilijų Noreiką bei kitų muzikos pasaulyje garsių asmenybių.

„Šviesos, scena – viskas iš pradžių baugino, bet tuo pat metu laukiau minutės, kada galėsiu dainuoti. Jau laikydama rankose mikrofoną klausiau, kada gi gausiu nurodymą lipti į sceną. Drebėjau, kol galiausiai jau stovėjau prieš publiką. Pasižiūrėjusi į draugų veidus šiek tiek nurimau. Mano nuomone, nepadainavau geriausiai kaip galiu, bet nenorėjau, kad daina pasibaigtų“, – konkursinėmis nuotaikomis dalijasi Vakarė.

Bendrabučio malonumai

„Muzikantams, mano nuomone, bendrabutis nėra tinkamiausia vieta gyventi. Mums reikia ir vieniems pabūti, kad galėtume ramiai kurti, ir pailsėti“, – iš pirmo žvilgsnio, rodos, lyg ir guodžiasi mergina.

Tačiau nepaisant nepatogumų labai smagu gyventi tarp bendraminčių, vieniems iš kitų mokytis, pasidalinti įspūdžiais bei kartu leisti laiką – gaminti maistą, ruošti namų darbus, dainuoti ar žiūrėti krepšinį.

„Be to, mūsų draugų ratas gyvena aktyvų kultūrinį gyvenimą. Lankomės koncertuose, net labai stokodami laisvo laiko, stengiamės suspėti pasiklausyti ir kitų atlikėjų“, – šypteli Vakarė.

Džiazą atlikti gali ne kiekvienas

Džiazas yra improvizacinės muzikos rūšis, atsiradusi iš afroamerikietiškos muzikos, kuri jungia Afrikos ir Europos muzikos tradicijas.

„Ši muzika ne kiekvienam priimtina. Jos klausytis ar ją atlikti nėra paprasta, šį muzikos stilių reikia pažinti bei suprasti. Dar daugiau – ją reikia jausti, o tą jausmą reikia ugdyti. O tai gali ne kiekvienas. Yra žmonių, kuriems džiazo dainuoti neišeina, nes jie neturi pojūčio šiai muzikai. Mano galva, džiazas yra geneali muzikos rūšis“, –tvirtina džiazo solistė.

„Pabaigusi Juozo Gruodžio konservatoriją, žinoma, savo ateitį toliau siesiu su muzika. Tik dar nesu įsitikinusi ar mokslus toliau tęsiu Lietuvoje, galbūt užsienis labiau traukia galimybėmis. Labiausiai norėčiau išvykti ir mokslus tęsti Amerikoje, nes tai yra džiazo šalis“, – sako mergina.

Vakarę taip pat domina Amsterdamas bei Londonas. Pašnekovė teigia, jog universitetų ar konservatorijų pasirinkimas labai didelis. Svarbiausia – įstoti.

„Žinoma, yra ką veikti ir Lietuvoje. Manau, dar rimtai reikės apgalvoti šį klausimą, o tam laiko turiu pakankamai. Tikrai žinau tai, kad toliau noriu mokytis džiazo vokalo“, – patikina Vakarė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content