Kas nutinka, kai paklausai širdies balso

 Kas nutinka, kai paklausai širdies balso

Šiandien Miglė Grigaliūnaitė – virtualios studijos „Gėlių siena by Miglė“ įkūrėja, šventinių puokščių ir renginių, interjero dekoratorė bei dizainerė.

Dovydas Paslauskas

Ko klausyti – proto ar širdies balso – kai protas siūlo rinktis viena, o širdis visai ką kita? Su tokiu klausimu priimant svarbų sprendimą kartais tenka susidurti kiekvienam. O pasirinkimas niekuomet nebūna lengvas.

Panašioje situacijoje teko atsidurti ir kėdainietei Šviesiosios gimnazijos absolventei Miglei Grigaliūnaitei: ką pasirinkti – perspektyvas darbo rinkoje žadančią specialybę ir rimtus, daug darbo valandų reikalaujančius mokslus ar rizikuoti – studijuoti menus ir darbo vietą kurti pačiai?

Visgi Miglė nusprendė pasirinkti multimedijos technologijų studijų programą Kauno technologijos universitete. Ją pabaigusi suprato, kad nenori nutolti nuo savo pašaukimo ir įstojo į kūrybinių industrijų magistro studijų programą Vytauto Didžiojo universitete.

Tačiau ir to jai pasirodė negana – savo talentą ir kūrybiškumą nusprendė išnaudoti laisvu nuo mokslų metu ir nėrė į švenčių dekoravimą bei išskirtinių puokščių komponavimą. Šiandien Miglė – virtualios studijos „Gėlių siena by Miglė“ įkūrėja, šventinių puokščių ir renginių, interjero dekoratorė bei dizainerė.

Vienas pasirinkimas vedė prie kito

Tuo metu, kai vieni abiturientai buvo užtikrinti, kurią studijų programą pasirinkti, bebaigdama Šviesiąją gimnaziją 2016 metais Miglė ilgokai dvejojo niekaip negalėdama apsispręsti. Tačiau galiausiai sprendimą priėmė. O jis, pasirodo, buvo teisingas, nes suteikė Miglei progą studijuoti ne tik bakalauro, bet ir magistro studijas. Ir ne bet kokias, o tą sritį, kurios nepasirinko iš pradžių.

„Iki pat paskutinių metų gimnazijoje klausiau savęs, kurį studijų kelią pasirinkti. Nuo mažens buvau kūrybinga asmenybė, domėjausi menu. Baigiau Kėdainių dailės mokyklą. Gimnazijoje pakeičiau veiklos kryptį ir taip atradau savo gebėjimus ne tik meno srityje, bet ir tiksliuosiuose moksluose, lankiau programavimo akademiją.

Kadangi šiuolaikiniame pasaulyje daug perspektyviau yra pasirinkti inžinerinių mokslų profesiją nei būti menininke, nusprendžiau pasukti tiksliųjų mokslų link, o vidinius pašaukimus paversti hobiu šalia pagrindinių mokslų.

Mano sprendimas studijuoti informacines technologijas man pačiai pasirodė labai netikėtas. Esu baigusi Kauno technologijos universitetą, Informatikos fakultete studijavau multimedijos technologijas.

Visgi baigusi supratau, kad darbas su kompiuteriu ir programomis ne man. Norėdama pabėgti nuo programavimo kodų ir ilgų bemiegių naktų prie skaičiavimų, įstojau į magistrantūrą Vytauto Didžiojo universitete, kūrybinių industrijų studijų kryptį ir džiaugiuosi, kad iš arčiau galiu susipažinti su kūrybinėmis industrijomis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – studentiška patirtimi dalijosi Miglė.

Nuo pagalbos organizuojant renginius iki savo veiklos

Studijos nebuvo vienintelė Miglės veikla. Pajautusi, kad turi verslumo gyslelę ir kūrybinių idėjų, dar studijuodama nusprendė jas įgyvendinti. Taip po truputį, žingsnis po žingsnio, dar pati iki galo to nesuprasdama skynėsi kelią link veiklos, priklausančios jai pačiai.

„Studijų metais dažnai jausdavau, kad savyje turiu verslumo gyslelę.

Mano veikla prasidėjo nuo krikštynų ir vestuvių kvietimų, stalo kortelių gaminimo. Net nejausdama priimdavau visus pasiūlymus, o mano darbai žavėjo ne vieną. Taip iš lūpų į lūpas sklido žinia, kad galiu pagelbėti ruošiant atributiką vestuvių šventėms.

Ne paslaptis, jog kiekvienam studentui be galo svarbu turėti kokį nors finansų šaltinį. Pirmaisiais bakalauro studijų metais nebuvo lengva surasti laiko papildomam darbui, todėl mažoji veikla laisvomis valandomis, nesvarbu, dienos metu ar naktį, buvo labai pravarti.

Antraisiais studijų metais įsidarbinau banke bei tais pačiais metais sukūriau gėlių fotosieną, skirtą dekoruoti vestuvių salėms. Produktas sulaukė be galo didelio tikslinės auditorijos susidomėjimo, todėl, įvertinusi gautą dėmesį, 2017 metų vasarą sukūriau „Facebook“ platformoje puslapį pavadinimu „Gėlių siena by Miglė“.

Jausdama atsakomybę prieš jau esančius nuolatinius klientus, matydama didelį susidomėjimą ir norą puslapyje turėti daugiau pasirinkimo, sukūriau unikalią, vienintelę Lietuvoje išvykstamosioms vestuvių ceremonijoms bei fotosesijoms skirtą širdies formos arką“, – pirmuosius žingsnius individualios veiklos link prisiminė Miglė.

Iš tiesų žmonės namus puošia visus metus. Nori atsinaujinti, tendencijos keičiasi, tačiau labai natūralu, jog prieš didžiąsias metų šventes bei sentimentalias dienas, skirtas šeimai, susidomėjimas išauga beveik dvigubai, todėl manau, jog labai svarbu prisitaikyti ir pasiūlyti klientui sezoninius produktus, bandant suprasti, ko ir kada jis ieško.

M. Grigaliūnaitė

Žingsnelis po žingsnelio

Jos teigimu, kurti savo pačios kūrybos dekoracijas ir gėlių kompozicijas ji ėmėsi ne iš karto. To link ji keliavo pamažu, kurdama ir plėsdama savo idėjas po truputį.

„Savo idėją plėtoti pradėjau labai mažais žingsneliais.

Kadangi prieš porą metų įsirenginėjome naujuosius namus, be galo susidomėjau naujausiomis interjero tendencijomis – kokios spalvos stilingiausios, kokie deriniai labiausiai žavi.

Pirmosios puokštės gimė mano namuose kaip dekoro detalė sau, tačiau kurdama jaučiau, jog ši veikla mane domina kiek rimčiau, todėl lėtai, neskubėdama pradėjau gaminti puokštes savo jau sukurtos studijos sekėjams.

Visuomet laikausi savo tikslo ir manau, jog norėdamas ir įdėdamas daug darbo į savo veiklą, žmogus gali nuversti kalnus. Tiesa, savo veiklą interjero srityje startavau su rankų darbo kalėdiniais žaisliukais, kurie labai greitai tapo mano reklaminiu veidu.

Auditorija staiga ėmė kilti ir visai netikėtai atradau vazas – galvas. Pirmąją tokią kompoziciją sukūriau savo namams ir supratau, jog tai labai stilingas ir švelnus akcentas, tinkantis bet kokiam interjerui, todėl kelias puokštes pagaminau studijos sekėjams ir neslėpsiu, nuo tos dienos naktys tapo bemiegės“, – savo veiklos pradžią prisiminė Miglė.

Ilsėtis nėra kada

Pašnekovė prisipažino, kad mokslai ir kompozicijų kūrimas užima didžiąją dalį jos laiko – užsakymas atkeliauja po užsakymo, todėl ilsėtis nėra kada. Miglė net juokauja pamiršusi, ką reiškia turėti laisvalaikį.

„Manau, jog laimė mėgsta tylą, tačiau trumpai galiu pasakyti, kad kartais nespėju vykdyti užsakymų –  kasdien į paštomatą vykstu su pilnu automobiliu siuntų ir visą savo laiką po darbo banke praleidžiu prie gėlių kompozicijų. Kartais juokiamės, jog pamiršome, ką reiškia turėti laisvalaikį, nes prie viso to dar prisideda ir magistrantūros studijos.

Visuomet buvau veikli, todėl greitas ir aktyvus gyvenimo tempas mane žavi. Žinoma, būna sunku, būna, jog pavargstu ir galvoju, kaip norėčiau prisėsti ir apie nieką negalvoti, tačiau visuomet prisimenu, koks nuostabus jausmas turėti beveik devynių tūkstančių žmonių „armiją“ ir žinoti, jog mano kuriami produktai stebina bei puošia kiekvieno kliento namus.

Teigiami komentarai ir pozityvumas visuomet mane neša pirmyn. Be galo džiugina ir tai, jog matydamos mano sėkmę kitos taip pat sėkmingos įmonės siūlo bendradarbiauti.

Šiuo metu bendradarbiaujame su „360 wishes“ nišinių kvapų kūrėjais, todėl mano parduodamos puokštės ne tik tampa interjero dekoro detale, bet ir skleidžia prabangų aromatą“, – apie tai, jog darbinė veikla užima ir didžiąją dalį laisvalaikio, atviravo Miglė.

Namus puošia visus metus

Savo darbais dekoruodama įvairiausių žmonių namus Miglė pastebėjo, kad klientai savo namus nori atsinaujinti ištisus metus. Tad ir Miglė stengiasi prisitaikyti prie metų laiko, sezonų kaitos.

„Man svarbiausia yra kokybės bei kainos santykis. Prisipažinsiu, mane labai žavi klientų atsakomybė, renkantis interjero bei švenčių akcentus. Ilgos diskusijos, galimybė padėti išsirinkti norimus gaminius man leido atrasti nuostabių žmonių, o daliai klientų tapau ir interjero dizaino konsultantė, bičiulė. Visuomet džiaugiuosi, kai klientai renkasi mane bei savo namų ir švenčių oazę perduoda į „Gėlių siena by Miglė“ rankas.

Iš tiesų žmonės namus puošia visus metus. Nori atsinaujinti, tendencijos keičiasi, tačiau labai natūralu, jog prieš didžiąsias metų šventes bei sentimentalias dienas, skirtas šeimai, susidomėjimas išauga beveik dvigubai, todėl manau, jog labai svarbu prisitaikyti ir pasiūlyti klientui sezoninius produktus, bandant suprasti, ko ir kada jis ieško.

Žiemą jaukumo: žvakės, pasteliniai atspalviai, šventiniai blizgučiai, o vasarą – gaivios, lengvai žavingos ir gyvybę spinduliuojančios spalvos“, – patirtimi dalijosi Miglė. 

Miglės puslapyje „Gėlių siena by Miglė“ galite rasti: gėlių sienos ir vienintelės Lietuvoje širdies formos arkos nuomą, natūralaus sojų vaško žvakių-biustų rinkinius bei žvakes krištoliniuose induose.

Taip pat reklaminių veidu tapusias dirbtinių gėlių puokštes vazose-galvose bei kitose keraminėse vazose esančias kompozicijas, kurios kuriamos iš aukštos kokybės dirbtinių gėlių bei džiovintų augalų.

„Mano kuriami produktai yra skirti Jūsų namų oazei sukurti“, – teigė Miglė.

1 Komentaras

  • Sėkmės ir įkvėpimo, nepaliaujamo palaikymo ir tikėjimo savo talentu!!!!! Nuoširdus palaikymas ir džiaugsmas!!!!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video