Kėdainių rajone – moderniausias šunų viešbutis Baltijos šalyse (su fotogalerija)

 Kėdainių rajone – moderniausias šunų viešbutis Baltijos šalyse (su fotogalerija)

Kėbonių kaime duris atvėrė keturkojų rojus žemėje. „Ateitis priklauso šunims“, – sakė viešbutį šunims kartu su šeima atidariusi kėdainietė kinologė Viltė Liaugminaitė, kirpdama raudoną kaspiną.

Vos keletą kilometrų nuo Kėdainių nutolusiame Kėbonių kaime duris atvėręs viešbutis „Eufera“ su didžiuliu baseinu, treniruokliais ir kirpykla – moderniausias Baltijos šalyse. Augintiniai gyvens erdviuose 12 kv. m voljeruose, o pasivaikščioti su profesionalia priežiūra kelis kartus per dieną išbėgs ant plačios sodybos pievutės. Pirmasis pasivaikščiojimas prasidės… jau šeštą valandą ryto.

[quote author=“V. Liaugminaitė“]Įrengti viešbutį užtrukome apie metus laiko.[/quote]

Sugalvojo prieš trejus metus, atvėrė – šiemet

Viešbučio svečius ir jų šeimininkus nuotaikingai sutiks ne tik jo įkūrėja Viltė Liaugminaitė, bet trys jos... berno zenenhundai: Uno, Ebony ir Diva./ G. Minelgaitės nuotr.Tai – puiki žinia šuniukų šeimininkams, mat išvykus į kelionę juos bus galima palikti profesionalų priežiūrai.

„Mūsų šeimoje jau prieš daug metų sukosi konkreti mintis, jog savo gyvenimą siesime su šunimis. Prieš trejus metus gimė idėja apie šunų viešbutį. Įrengti jį užtrukome apie metus laiko. Pernai įsigijome sodybą, o štai rugpjūtį jau švenčiame atidarymą, – viešbučio atidarymo dieną kalbėjo V. Liaugminaitė. – Svajonė išsipildė.“

Baseinas – ir sveikiems, ir ligotiems

Šunų viešbutyje įrengtas ir metro gylio baseinas. Jis – ne tik čia gyvensiantiems keturkojams. „Kadangi bendradarbiaujame su veterinarais, baseiną ketiname naudoti ir potrauminei reabilitacijai. Jis tinka absoliučiai kiekvienam augintiniui. Tiek dar augančiam, tiek turinčiam antsvorio, tiek senyvo amžiaus šuniui. Šuniui bėgant kietu pagrindu, labai kenčia jo sąnariai, kraujagyslės, o štai plaukiojant baseine šuo nepatiria kietų smūgių, dirba visi kūno raumenys, stiprėja sausgyslės, greitėja medžiagų apykaita, – apie pirmojo Kėdainių rajone šunų viešbučio privalumus pasakojo kinologė. – Saugodami augintinių sveikatą, voljeruose įrengėme medines grindis. Vaikščiojant tokiomis augintiniams sumažėja tikimybė ant kojų atsirasti nuospaudoms. Medžio pagrindas tinkamas sąnariams. Tobulesnės dangos nėra.“

[quote author=“V. Liaugminaitė“]Svajonė išsipildė.[/quote]

Su gyvūnais dirbti privalo profesionalai

Metro gylio baseinas tinka kiekvienam šuniui./ G. Minelgaitės nuotr.„Eufera“ siūlo ne tik nakvynę, kokybišką priežiūrą ir maistą. Čia veikia šunų kirpykla, maudykla, bendro paklusnumo ir ringinės dresūros paslaugos, paruošimas parodoms.

V. Liaugminaitė įsitikinusi, kad su šunimis dirbti turi apie šiuos gyvūnus išmanantis žmogus: „Nesuprantantis gali pridaryti daugiau žalos negu gero. Turi stebėti augintinius, matyti pirmus ligos simptomus, kadangi yra tokių klastingų ligų, kurių išoriškai nesimato.“

Ketina palikti augintinį mėnesiui

Vienos nakvynės kaina šunų viešbutyje – dešimt eurų, tačiau apsistojusiems ilgiau negu aštuonioms paroms bus taikoma nuolaida. O tokių ilgalaikių gyventojų „Euferai“ netruks – savo augintinį vienas šeimininkas ketina palikti net mėnesiui, kadangi išvyks į komandiruotę Norvegijoje.

Atidarymo dieną jame jau buvo apsistoję keturi žavūs gyventojai – dvi japonų akitos, vienas pudelio mišrūnėlis ir Vakarų Škotijos baltasis terjeras. Iš viso vienu metu viešbutyje galės gyventi aštuoni keturkojai.

[#gallery=404#]

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video