Jurginių šurmulys „Pagal Jurgį ir kepurė“

 Jurginių šurmulys „Pagal Jurgį ir kepurė“

Balandžio 23-ioji – Šv. Jurgio – krikščionybės nešėjo, gynėjo ir gyvulių globėjo diena, kurią visa krikščioniškoji Lietuva švenčia pavasario sutikimą.

Jurginės – žemdirbių ir gyvulių šventė. Iki šiol išlikusi tradicija švęsti Šv. Jurgio atlaidus, kurie yra svarbi kasmetinė ir Kėdainių Šv. Jurgio parapijos katalikų religinė šventė, į kurią tradiciškai renkasi tik parapijos tikintieji.

Šiais metais balandžio 23-iąją vyksiantys Šv. Jurgio atlaidai bus ypatingi, nes pretenduoja tapti „didžiaisiais ir garsiaisiais“. Pasak liaudiško Jurginių šurmulio „Pagal Jurgį ir kepurė“ koordinatoriaus Kęstučio Volkaus, į šventę kviečiami visi miesto ir rajono gyventojai bei piligrimai – maldininkai iš visos Lietuvos.

„Šv. Mišios Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje vyks nuo 10 bei nuo 12 val. O nuo 9 val. bažnyčiai priklausančiose erdvėse vyks įvairi prekyba, kurioje savo gamintais maisto gaminiais pigiau nei įprastai prekiaus Kėdainių krašto ūkininkai, siūlantys paskanauti dešrų, sūrių, įsigyti daržovių ir visokių kitų gardumynų. Suvenyrus bei religinę atributiką pristatys vietiniai ir iš kitur atvykę tautodailininkai. Bažnyčios viduje bus galima apžiūrėti velykinių margučių ir dekoracijų parodą.

[quote author=“K. Volkus“]Visiems apsilankiusiems linkime pas kepurių pardavėjus išsirinkti ir prisipirkti įvairios paskirties kepurių – ir sau, ir šeimyniškiams, nes, manome, kad jos taps pagrindiniu Kėdainių Jurginių simboliu.[/quote]

14.30 val. šalia bažnyčios prasidės liaudiškas Jurginių šurmulys „Pagal Jurgį ir kepurė“. Aikštėje surengtos Šventinės Agapės metu parapijiečiai visus maldininkus ir svečius vaišins „Piemenėlių kiaušiniene“, kepama ant laužo didžiulėje keptuvėje, „Jurgienės šiupiniu“ bei žolelių arbata“, – pasakojo K. Volkus, pridurdamas, kad visiems užkandžiaujantiesiems bus sudarytos sąlygos patogiai įsitaisyti ant suolų.

Jurginių linksmybės

Entuziastingasis K. Volkus patikino, kad linksmybių šurmulio metu netrūks.

„Įgarsintoje scenoje vyks apie 2,5 val. trukmės folkloro kolektyvų, liaudiškų kapelų bei vokalinių ansamblių koncertas. Su folkloro ansamblių šokėjais bus galima pašokti liaudiškų šokių, pasimokyti ratelių.

Koncerte dalyvausiantis pagrindinis atlikėjas – Šeduvos gimnazijos folkloro kolektyvas „Šeduviukai“ supažindins visus su Jurginių piemenėlių oracijomis, dainomis ir žaidimais“, – sakė K. Volkus.

Žalioji erdvė – naminiams gyvūnams

„Šventasis Jurgis pagal liaudišką žemdirbių tradiciją yra ir naminių gyvulių bei paukščių globėjas. Tą dieną ūkininkai būtinai išleisdavo laukan savo naminius gyvūnus ir juos pašventindavo, kad taip apsaugotų juos nuo ligų, vilkų, vištvanagių ir kitokių pavojų…

Todėl tikėtina, kad žaliojoje viešojoje erdvėje, esančioje netoli bažnyčios, bus galima pamatyti ir įvairių naminių gyvūnų. Žinoma, jei pavyks surengti planuojamą veislinių bei dekoratyvinių paukščių, triušių ir kitų naminių gyvūnų parodą-pardavimą planais dalijosi K. Volkus.

Kviečia visus dalyvauti

Liaudiško Jurginių šurmulio organizatoriai tikisi, kad kraštiečiai susidomės šiais išskirtiniais Šv. Jurgio atlaidais ir gausiai dalyvaus.

„Visiems apsilankiusiems linkime pas kepurių pardavėjus išsirinkti ir prisipirkti įvairios paskirties kepurių – ir sau, ir šeimyniškiams, nes, manome, kad jos taps pagrindiniu Kėdainių Jurginių simboliu“, – sakė K. Volkus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video