Savaitgalį Kėdainių mieste ir rajone liepsnojo pernykštė žolė

 Savaitgalį Kėdainių mieste ir rajone liepsnojo pernykštė žolė

Ugniagesiai Nevėžio pakrantėje per keliolika minučių užplakė degančią žolę parankinėmis priemonėmis. Iš viso išdegė 4 arai sausos žolės. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiuose praėjusį savaitgalį prasidėjo pernykštės žolės deginimo sezonas. Gaisrus atvirose teritorijose ugniagesiai jau gesino du kartus – vieną kartą dieną kaime, kitą – naktį mieste. Ugniagesiai sako, kad tokių gaisrų gesinimas pareikalauja ne tik labai daug jų pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai.

Naktį ties Nevėžiu

Pirmasis žolės gaisras Kėdainiuose kilo naktį iš penktadienio į šeštadienį. 01 val. 50 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Nevėžio pakrantėje šalia tilto dega žolė.

Į įvykio vietą atskubėjus Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrajam skyriui paaiškėjo, kad žolė dega pakrantėje nuo Šėtos gatvės pusės.

Ugniagesiai per keliolika minučių užplakė degančią žolę parankinėmis priemonėmis. Iš viso išdegė  4 arai sausos žolės.  

Kėdainiuose praėjusį savaitgalį prasidėjo pernykštės žolės deginimo sezonas. Gaisrus atvirose teritorijoje ugniagesiai jau gesino du kartus.

Aut. past.

Žolė ir miškas

Dar vienas žolės gaisras kilo šeštadienio pavakarę. 17 val. 04 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Šėtos seniūnijos Sangailų kaime dega miškas ir žolė.

Į įvykio vietą išskubėjo Šėtos ugniagesių komanda. Jiems atvykus paaiškėjo, kad sausa pernykštė žolė dega 1 ha plote.

Ugniagesiai parankinėmis priemonėmis per valandą liepsnas numalšino.

Labai pavojingi

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja, kad gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai.

Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose žūsta žmonės.

Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

Gresia bauda

Žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. 

Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų.

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.

Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

1 Komentaras

  • Žolė,ne Ukraina,užgesino,aukų nė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video