Šiųmetis žolės pjovimo sezonas prasidėjo anksčiau nei kasmet

 Šiųmetis žolės pjovimo sezonas prasidėjo anksčiau nei kasmet

Šiųmetis žolės pjovimo sezonas prasidėjo anksčiau nei kasmet, tačiau savaitę laiko pliaupęs lietus pakoregavo darbus. Visgi technikos ir darbininkų mieste dirba daug, tad su užduotimis jie susitvarko./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiuose jau trečia savaitė pjaunama pirmoji pavasarinė žolė. Tiesa, nors šiųmetis žolės pjovimo sezonas ir prasidėjo anksčiau nei kasmet, tačiau savaitę laiko pliaupęs lietus pakoregavo darbus. Visgi technikos ir darbininkų mieste dirba daug, tad su užduotimis jie susitvarko.

Darbai vyksta sklandžiai

Antrus metus iš eilės žolės pjovimu Kėdainiuose rūpinasi bendrovė „Ekonovus“. Šiemet mūsų miesto žolės pjovimo darbams naudojami šeši įvairaus dydžio traktoriai, kurie mulčiuoja, surenka žolę. Taip pat naudojamos šešios nešiojamosios žoliapjovės, savaeigė vejapjovė bei elektriniai žolės nupūtimo įrenginiai. Kaip parodė praėjusieji metai, tiek technikos prižiūrėti mūsų miestą visiškai pakanka.

„Kaip visada, pirmiausia užtikriname, kad tvarkingas būtų miesto centras, parkai, skverai, žaliosios zonos. Vėliau keliaujame į mažesnes gatveles, miegamuosius rajonus. Nors darbams ir buvo sutrukdęs lietus, patrukdo jis ir dabar, tačiau saulėtomis dienomis buvo padaryta daugiau darbų, tad galime konstatuoti, kad viskas vyksta sklandžiai, problemų neturime“, –  akcentavo miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė.

Mieste žolė pradedama pjauti nuo pagrindinės gatvės ir įvažiavimo į miestą. Pirmumas skiriamas tris kartus per mėnesį pjaunamiems plotams.

Aut. past.

Sezono pradžioje sudėlioja prioritetus

Prieš sezono pradžią kartu su miesto seniūnija aptarti būsimi darbai ir sudėliojami pagrindiniai prioritetai.

Sutartyje numatyta, kad žolė Kėdainių mieste pjaunama atsižvelgiant į jos numatytą dydį. Miesto teritorija suskirstyta į zonas: 5–10 cm žolė pjaunama tris kartus per mėnesį, 10–15 cm – du kartus per mėnesį, 15–20 cm – kartą.

Mieste žolė pradedama pjauti nuo pagrindinės gatvės ir įvažiavimo į miestą. Pirmumas skiriamas tris kartus per mėnesį pjaunamiems plotams.

Šiemet mūsų miesto žolės pjovimo darbams naudojami šeši įvairaus dydžio traktoriai, kurie mulčiuoja, surenka žolę. Taip pat naudojamos šešios nešiojamosios žoliapjovės, savaeigė vejapjovė bei elektriniai žolės nupūtimo įrenginiai.

Aut. past.

Planus koreguoja ir oras

Miesto teritorijoje nupjauta žolė yra paliekama, išskyrus tam tikras išimtines teritorijas, pavyzdžiui, reprezentatyvias miesto erdves, kur svarbu preciziškas vaizdas. Taip pat žolės likučiai nuo takelių ir gatvių nupučiami specialiais žolės nupūtimo įrenginiais iškart po žolės nupjovimo.

Žolė pjaunama darbo dienomis 8–17 valandomis.

Žolės pjovimui lietus taip pat turi įtakos, nes tuomet technika negali įvažiuoti į kai kuriuos plotus, šlapią žolę sunku nupūsti nuo šaligatvių, todėl kartais bendrovei planus tenka koreguoti. Visa tai derinama su miesto seniūnija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video