Rajono liaudiškų šokių kolektyvai – respublikinio konkurso diplomantai

 Rajono liaudiškų šokių kolektyvai – respublikinio konkurso diplomantai

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Savaitgalį Prienuose vykusio 2022 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių ir šokių studijų konkursinio festivalio „Aguonėlė“ nacionaliniame ture dalyvavo ir trys Kėdainių rajono moksleivių liaudiškų šokių kolektyvai.

Akademijos kultūros centro mergaičių šokių grupė „Austėja“ (vadovė Regina Matulienė) ir Truskavos kultūros centro merginų šokių grupė „Vermenėlė“ (vadovė Nijolė Vidžiūtė) pelnė I laipsnio diplomus, o Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Rytas“ (vadovė Rūta Plučiuvienė) konkurse pelnė III laipsnio diplomą.

Festivalio „Aguonėlė“ nacionaliniame ture varžėsi net 61 jaunučių, jaunių, jaunuolių, jaunimo, mergaičių ir merginų grupė iš Lietuvos miestų, rajonų centrų, miestelių ir Pusko (Lenkija). Iš viso po trejų išbandymų ir suvaržymų metų grįžęs „Aguonėlės“ konkursas sukvietė per 3000 dalyvių iš Lietuvos ir Lenkijos.

Kas trejus metus organizuojamą konkursą lydi gražūs ir kilnūs tikslai – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, kelti moksleiviško amžiaus šokių kolektyvų meninį lygį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, ieškoti naujų kūrybinių idėjų.

Iš siauro ratelio „Aguonėlė“ išaugęs lietuvių liaudies sceninis šokis jau 46-erius metus įvairiausiais šokių raštais pražysta Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamame Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių ir šokių studijų konkursiniame festivalyje „Aguonėlė“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video