„Pifo“ siekis – mobili veterinarijos klinika

 „Pifo“ siekis – mobili veterinarijos klinika

Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ siekia įsigyti mobilią veterinarijos kliniką, su kurios pagalba beglobių keturkojų sterilizaciją būtų galima atlikti operatyviau bei tikslingiau ne tik mieste, bet ir kaimiškose rajono vietovėse.

Sterilizuota daugiau

Šiuo metu tarnybos savanoriai gatvėse pagautas beglobes kates minėtai procedūrai atlikti vežasi į savo kliniką Mindaugo gatvėje, o tai papildomos laiko bei finansinės sąnaudos.

„Pavasaris, tad sterilizuoti ir kastruoti beglobes kates reikia kuo skubiau, jei norime užkirsti kelią jų stichiškam dauginimuisi. Tad toliau tęsiame programą „Sugauk, sterilizuok, paleisk“. O kad šį pavasarį padarytų darbų būtų daugiau, į pagalbą pasikvietėme kolegas iš Panevėžio, kurie pas mus atskubėjo su mobilia veterinarijos klinika. Tai nedidelis sunkvežimis, kuriame yra sumontuota įvairioms veterinarinėms procedūroms, tarp jų ir sterilizacijai bei kastracijai atlikti reikiama įranga. Panevėžiečiai šią mobilią kliniką turi jau keletą metų, ja labai džiaugiasi, tai visiškai pasiteisinęs dalykas, kurį įsigyti siekiame ir mes. Kolegos su mobilia klinika Kėdainiuose svečiavosi vos vieną dieną, tačiau mes turėjome puikią progą gyvai apžiūrėti įrangą, susipažinti su tokios klinikos darbo specifika. Papildomų rankų ir įrangos dėka per vieną dieną sterilizavome net 28 kates, o tai yra daugiau nei ketvirtis visų pernai sterilizuotų kačių“, – sako gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ vadovė Greta Linkė.

Sterilizuos nemokamai

Pašnekovė planuoja, kad jei pavyktų įsigyti mobilią veterinarijos kliniką, atsirastų geresnės sąlygos pagelbėti rajono provincijoje gyvenantiems keturkojų savininkams.

[quote author=“G. Linkė“]Mobili veterinarijos klinika keliautų ne tik po Kėdainių miestą, su ja vyktume ir į atokiausius rajono kaimus. Mūsų planas yra nemokamai vietoje sterilizuoti ir kastruoti tiek šunis, tiek kates bet kuriame rajono kampelyje.[/quote]

„Mobili veterinarijos klinika keliautų ne tik po Kėdainių miestą, su ja vyktume ir į atokiausius rajono kaimus. Mūsų planas yra nemokamai vietoje sterilizuoti ir kastruoti tiek šunis, tiek kates bet kuriame rajono kampelyje. O tokių paslaugų paklausa Kėdainių rajone yra tikrai labai didelė. Darydami rajono gyventojų apklausą išsiaiškinome, kad kaimiškose vietovėse sterilizuotų, net ir šeimininkus turinčių, šunų ir kačių yra labai mažai. Gyventojai tai motyvuoja tuo, kad neturi lėšų ar sąlygų savo augintinius atvežti į mieste įsikūrusias veterinarijos klinikas. Šiuo metu nemokamai keturkojus sterilizuojame pensininkams, neįgaliesiems, taip pat socialiai remtiniems žmonės, tokias paslaugas neatlygintinai teiktume ir kaimuose lankydamiesi su mobilia klinika“, – planuoja G. Linkė.

Reikia paramos

Mergina pabrėžia, kad mobilią veterinarijos kliniką pavyktų įsigyti tik tuo atveju, jei išeitų surinkti pakankamai lėšų, tad prašo visus paremti organizaciją „Pifas“ paaukojant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

„Kad įsigytume mobilią veterinarijos kliniką, mums reikėtų maždaug 19 tūkst. eurų. Tai tikrai dideli pinigai, tačiau tikiu, kad visiems surėmus jėgas tai padaryti būtų įmanoma. Būtume labai dėkingi, jei prie mobilios veterinarijos klinikos įsigijimo kėdainiečiai prisidėtų „Pifui“ skirdami 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ar kitais būdais. O šiaip labai džiaugiamės, kad gyventojų sąmoningumas didėja, klinikoje sulaukiame vis daugiau savininkų sterilizacijai atvežamų augintinių. Taip pat dar labai norėčiau pakviesti žmones, kurie kiemuose ar kitur mato daug valkataujančių kačių kuo skubiau kviestis mūsų tarnybą telefonu  – atvyksime jų sterilizuoti“, – kraštiečius aukoti ir informuoti kviečia G. Linkė.

Gyvūnų gerovės „Pifas“ komanda džiaugiasi, kad jau pavyko surinkti pinigus 3 šunų voljerų įrengimui. Iki šiol „Pifas“ daugiausiai priglausdavo tik kates, nes to suteikti didesniam skaičiui šunų paprasčiausiai neturėjo galimybių. Vasarą įrengus voljerus organizacija jau galės pagelbėti ir be šeimininkų globos likusiems šunims.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video