Pasaulis jam šypsosi: kėdainietis pasirašė sutartį su garsia muzikos kompanija

 Pasaulis jam šypsosi: kėdainietis pasirašė sutartį su garsia muzikos kompanija

Muzikos industrijos pasaulyje kėdainietis prodiuseris ir didžėjus Danius ARMANAVIČIUS žinomas kaip Danell Arma, sukasi nuo tada, kai jam sukako vos vienuolika, o jo pasiekimai garsina jį ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Prabėgus septyneriems kūrybos ir naujų iššūkių metams, šiandien Danius sako, jog jo svajonės pamažu pildosi – jis pasirašė dar vieną kontraktą su viena stambiausių pasaulio kompanijų ir jau per ateinančius metus ketina išleisti net tris naujus kūrinius.

„Džiaugiuosi, kad man šypsosi ne tik sėkmė, bet ir visas pasaulis, todėl ir aš jam šypsausi“, – juokiasi D. Armanavičius.

D. Armanavičius: „Muzikoje būtina nuolat išlaikyti pusiausvyrą, būti pasiruošusiam ir numatyti bent tris žingsnius į priekį. Viskam turi būti pasiruošęs tiek psichologiškai, tiek emociškai.“ S. Juškos nuotr. Naujas kontraktas

– Daniau, kėdainiečiams, kurie klausosi tavo muzikos, turi džiugių naujienų – viena stambi kompanija jau pakvietė tave į Angliją. Papasakok apie šią išvyką į Londoną.

– Šios kelionės tikslas buvo susipažinti, aptarti ateities projektus, naujus kūrinius ir tolimesnes bendradarbiavimo kartu galimybes. Džiaugiuosi, kad Londone buvau priimtas labai šiltai, pačiam rūpintis nereikėjo niekuo, viskas buvo suorganizuota, apmokėta. Išvyka truko vos 24 valandas, tačiau jaučiausi svarbus ir reikalingas (šypteli).

– Kas tai per kompanija?

– „AEI Group“ – tai didžiulė, nepriklausoma muzikos industrijoje dirbanti kompanija, kurios biuras įsikūręs pačiame Londono centre. „AEI“ kompanija veikia jau daugiau nei du dešimtmečius ir atstovauja tokioms pasaulinio lygio įrašų studijoms, kaip NCS, UKF, „TheSoundYouNeed“, „Frequency“, „Majestic Casual“, „SubSoul“ ir begalę kitų. Aplink visą „Youtube“ platformą jie turi 25 milijonus prenumeratorių, o jiems priklausantys atlikėjai šioje platformoje yra surinkę per 7,2 milijardo perklausų, populiariausioje šiais laikais muzikos platformoje „Spotify“ – per milijardą perklausų. Tai kompanija, dirbanti ne tik su muzikos senbuviais, bet ir jaunaisiais talentingais atlikėjais, kuriuos įkvepia kurti.

– Ar ir tave dar kartą įkvėpė kurti?

– Kurti muziką pradėjau dar būdamas 13 metų, įkvėpimas atėjo prieš penkerius metus. Sau esu pasakęs, jog muzika – mano sritis ir mano pasirinkimas. Be abejo, kai tave pastebi, kviečia į susitikimus, yra labai malonu, nes jau aišku, kad tavo kūriniai nebus kažkur numesti ar išsaugoti kompiuteryje. Priešingai, jie bus pateikti didžiulei auditorijai. Tai labai džiugina, tad yra didžiulė paskata man. Visgi kol kas nesinori didžiuotis, nes viską parodys ateitis…

[quote author=“D. Armanavičius“]Čia būna ir nuopolių, ir atsitiesimų. Šiandien tu gali suspindėti, o jau po metų gali būti užmirštas.[/quote]

– Kaip nuklydai iki šios kompanijos?

– Esu sukūręs dvi dainas bei išleidęs jas „Frequency“ įrašu studijoje, viena iš tų dainų yra „Gargantua“, kuri puikavosi ir buvo įkelta į populiariausius „Spotify“ muzikos playlist‘us „Fresh“ ir „MINT“. Po šių įvykių „Frequency“ įrašų studijos savininkas Kelvin Ruijters su manimi susisiekė ir suplanavo mano susitikimą su „AEI Group“ atstovais.

– Ko pats tikiesi iš šios kompanijos? Kokie yra tavo lūkesčiai?

– Žinote, tikėtis galima daug… Su „Frequency“ ir „AEI Group“ kompanijomis per šiuos metus ketinu išleisti tris kūrinius. Tiesa, jie jau sukurti, tačiau dar tobulinami ir yra skirtingų stilių. Pirmas kūrinys turėtų pasirodyti jau kovo mėnesį (šypsosi).

„AEI Group“ komanda mano kūrinius reklamuos visame pasaulyje, tad viskas priklausys nuo to, ar žmonės, klausydami mano kūrinius, juos pamils.

Na, o aš pats tikiuosi paties geriausio – teigiamo įvertinimo, nes į savo kūrybą įdedu daug širdies ir pastangų.

D. Armanavičius (dešinėje) „AEI“ kompanijos ofise su „Frequency“ įrašų kompanijos savininku. Asmeninio archyvo nuotr.Plauks į platesnį muzikos vandenyną

– Bendradarbiavimo sutartis jau pasirašyta. Sakyk, buvo kokių nors abejonių, ar sutikai nedvejodamas?

– Abejonių tikrai nebuvo, jau būdamas susitikime parodžiau savo projektus, jie man pasiūlė metinę sutartį, kuri įpareigoja mane per metus išleisti tris kūrinius, tad pasakiau užtikrintą „Taip“. Visos sąlygos man tiko, todėl sutartis buvo pasirašyta.

– Tikėjaisi tokio pasiūlymo? Ką jis reiškia tau, kylančiai muzikos žvaigždei?

– Nemeluosiu nei sau, nei kitiems – kaip jaunam prodiuseriui, manau, tai didelė paskata ir galimybė pamažu išplaukti į platesnį muzikos vandenyną.

– Užsiminei, jog šioje kompanijoje užaugo tokios žvaigždės, kaip puikiai visam pasauliui žinomas Alan Walker. Kokie dar žinomi atlikėjai užaugo šios kompanijos dėka?

– Taip, Alan Walker – vienas iš tų atlikėjų. Žinote, galėčiau vardinti ir vardinti, per 20 metų jie užaugino begalę talentų, kurie iki dabar yra pasauliniuose topuose.

– O pats lygiuojiesi į tokius atlikėjus ar tikiesi būti unikalus ir išskirtinis?

– Kiekvieną dieną atrandu naujų garsų ir stengiuosi juos paversti unikaliais. Turiu taisyklę, kuria visuomet vadovaujuosi – nesivaikyti to, kas dabar yra madinga, o aplenkti madą ir išlikti unikaliam.

Sėkmės raktas – sunkus darbas

– Papasakok, kas padeda tokiam jaunam atlikėjui kopti muzikos karjeros laiptais? Kur slypi tavasis sėkmės raktas?

– Neslėpsiu, jog dirbu su savo tėčiu. Jis man tikrai labai padeda, esame pasiskirstę darbais: aš kuriu, o jis užsiima visa mano vadybine veikla. Manau, kartu mes esame labai stipri komanda. Kiekvieną svarbią detalę apmąstome iki smulkmenų, o kai prieiname vienokį ar kitokį sprendimą, tada spurtuojame. Su tėčiu turime šūkį – dirbame gerai arba nedarome nieko (šypsosi).

Na, o sėkmė, matyt, yra mūsų abiejų sunkaus ir atsakingo darbo rezultatas. Tiesa, nesijaučiame taip it būtume pasiekę viską, apie ką svajojame. Manau, jog tai tik pradžia.

Naujos patirtys suteikia pasitikėjimo

– Dabar vienas kontraktas, paskui, matyt, bus ir kitas. Kas toliau, Daniau? Kokia tavo svajonė? Koks tavo tikslas?

– Mano tikslas yra tobulėti, o tobulėjimui, visi žinome, ribų nėra. Svajonių turiu daug. Viena iš jų – kad mano kūriniai patiktų auditorijai. Taip pat, kaip ir daugelis prodiuserių, svajoju groti, keliauti po įvairias pasaulio šalis ir dalintis savo muzika.

[quote author=“D. Armanavičius“]Kiekvieną dieną atrandu naujų garsų ir stengiuosi juos paversti unikaliais. Turiu taisyklę, kuria visuomet vadovaujuosi – nesivaikyti to, kas dabar yra madinga, o aplenkti madą ir išlikti unikaliam.[/quote]

O jei kalbėtume apie dar didesnius siekius, tai ateityje labai norėčiau įkurti savo nuosavą įrašų kompaniją ir muziką plėtoti visiškai kitokiu stiliumi.

Manau, kiekvienas žmogus turi turėti svajonę ir siekti ne tik jos, bet ir visų savo užsibrėžtų tikslų (šypsosi).

– Na, gerai, nuosava įrašų kompanija. Ir kas tada? Norėtum apsistoti ties ja?

– Na, gerai, pasvajokime… Ne paslaptis, kiekvienas pradedantysis atlikėjas iš pradžių kyla karjeros laiptais ir tai jam padeda padaryti įrašų kompanijos – jo kūrinius reklamuoja, kartu reklamuoja ir jį patį, jis augina savo fanų bazę, taip pat didėja pažinčių ratas muzikos industrijoje. Pasiekus tam tikras aukštumas galima įkurti ir savo įrašų kompaniją. Tuomet esi nuo nieko nepriklausomas, leidi savo ar patikusius prodiuserių kūrinius. Juk daugelis prodiuserių turi savo nuosavas įrašų kompanijas.

Taigi, taip, matyt, ties ja ir apsistočiau, nes tai būtų kitas laiptelis tiek kūryboje, tiek darbe bei versle. Ateitis parodys, kaip man seksis.

– Tavo patirtys ir pasiekimai išties spalvingi. Klubai, vakarėliai, sutartys, vis nauji kūriniai, įvairūs projektai, kuriuose dalyvauji kaip didžėjus… Tai jau kasdienybė ar vis dar nauji atradimai ir naujos patirtys?

– Kiekviename vakarėlyje, kuriame begročiau, ar jis būtų uždaras, ar atviras, aš įgaunu daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi.

– Muzikos pasaulyje sukiesi jau ne vienerius metus ir finišo, panašu, dar nesimato. Ar kelias iki to, kas esi dabar, buvo sunkus ir ilgas?

– Lengva nebuvo (šypsosi). Tai kainavo išties daug pastangų, bet, be viso to, ką patyriau, mano gyvenimas nebūtų toks įdomus ir prasmingas.

„Mano tikslas yra tobulėti, o tobulėjimui, visi žinome, ribų nėra“, – įsitikinęs jaunasis didžėjus. Asmeninio archyvo nuotr.Nuo elektroninės muzikos iki bliuzo

– Daniau, įdomu, labiau mėgsti kurti komandoje ar vienas? Kodėl?

– Dažniausiai mano kūriniai yra soliniai autoriniai darbai, bet aš visada esu už bendrus projektus. Ne paslaptis, kad daug žinomų prodiuserių kuria bendrus kūrinius, todėl pažadu, jog ateityje išvysite ir mano bendrų projektų su kitais atlikėjais bei vokalistais.

– Gal išduosi, kokiais?

– Čia viską spręs „AEI“ grupės „A&R“ padalinys. Tarkime, kaip ir minėjau, pirmasis kūrinys su šia kompanija bus išleistas greitu metu. Jie spręs, ar reikia vokalo šiam kūriniui, ar ne. Jei taip, jie parinks vokalistę, kad derėtų prie kūrinio. Visgi nereikėtų pamiršti, kad kartais vokalas gali sugadinti kūrinį, nes jis užgožia tam tikrus kūrinio  garsus.

Socialiniuose tinkluose dažnai sulaukiu žinučių iš Lietuvos vokalistų, pradedančių savo karjerą. Galiu patikinti, jog tikrai nustembu išgirdęs kai kurių iš jų balsus. Tai kažkas woooow.

Kiekvienas jaunas prodiuseris svajoja sukurti kūrinį kartu su pasaulinio lygio žvaigžde ir sulaukti didelio dėmesio. Kas žino, gal ateityje ir man taip nutiks (juokiasi).

– Vis dar jautiesi toks pat entuziastingas, kaip ir pirmaisiais kūrybos metais? Nepavargsti?

– Šiuo metu daugiau orientuojuosi į muzikos kūrybą. Kaip ir minėjau, šiais metais pasirodys daug naujų mano kūrinių. Todėl, taip, nuovargis yra… Kartais kūrinį gali sukurti per dvi paras, o kartais užtrunki net keletą mėnesių. Kartais ir naktimis nemiegu bandydamas išplėtoti idėją ir padaryti ją iki galo.

– O pats kokios muzikos besiklausydamas pailsi geriausiai? Savo muzikos?

– Man patinka visi muzikos stiliai, nes kiekvienas kūrinys turi savyje išskirtinius jausmus bei garsus, pradedant nuo elektroninės muzikos iki roko, jazzo stiliaus ir begalės kitų.

[quote author=“D. Armanavičius“]Svajonių turiu daug. Viena iš jų – kad mano kūriniai patiktų auditorijai. Taip pat, kaip ir daugelis prodiuserių, svajoju groti, keliauti po įvairias pasaulio šalis ir dalintis savo muzika.[/quote]

Tiesa, šiuo metu man labai patinka bliuzas, tad jo ir klausausi. Kai kuriuose mano kūriniuose bus galima išgirsti šio stiliaus elementų (šypteli).

– O popso irgi klausaisi?

– Tai sutrumpintas žodis – populiarioji muzika. Jos klausosi milžiniškas kiekis žmonių. Man kartais keista, kai skaitau tokius komentarus: „Ai, tas didžėjus groja visišką popsą“. Ką tai reiškia? Kad jis blogas atlikėjas? Bet juk čia yra populiari muzika. Jei kūrėjas mato, kad žmonėms reikia žinomų kūrinių, kurie suteikia daug geros emocijos, tai kodėl jis turėtų jos negroti?

Taip, yra prodiuserių, kurie groja būtent savą stilių, bet jie pasirenka tas vietas, kur grojama būtent jo stiliaus muzika. Ne paslaptis, kad geriausių pasaulio bei Lietuvos festivalių organizatoriai daro kuo daugiau atskirų scenų su skirtingais muzikos stiliais, kad visi atrastų savo mėgiamą žanrą.

Klausimas, ar klausau… Taip, be abejo!

Nuo meno nė per žingsnį

– Kalbant apie didžėjus dažniausiai yra akcentuojama gražiausia jų gyvenimo pusė: kelionės, vakarėliai, nauji kūriniai, naujos sutartys ir panašiai…. O ar yra kokių nors veiklos trūkumų? Kokius galėtum paminėti?

– Muzikos industrija yra milžiniškas verslas, kaip ir kiekviename versle visko nutinka – čia būna ir nuopuolių, ir atsitiesimų. Šiandien tu gali suspindėti, o jau po metų gali būti užmirštas.

Manau, šioje srityje būtina nuolat išlaikyt pusiausvyrą, būti pasiruošusiam ir numatyti bent tris žingsnius į priekį. Viskam turi būti pasiruošęs tiek psichologiškai, tiek emociškai.

– O tu esi pasiruošęs?

– Kaip ir sakiau, esu numatęs tris žingsnius į priekį (šypsosi).

– Jei tavo gyvenimas nebūtų susietas su muzika, kokia veikla norėtum užsiimti?

– Dabar neįsivaizduoju savęs be muzikos, tačiau, manau, kad tai vis tiek būtų veikla, susijusi su menu.

– Didžiuojiesi savimi?

– Tiesiog esu laimingas, kad turiu mylinčią ir mane palaikančią šeimą ir draugus. Esu laimingas, kad pasaulis man šypsosi, todėl ir aš jam šypsausi (šypsosi).

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video