Parke jau leidžiama vedžioti šunis

 Parke jau leidžiama vedžioti šunis

Iki rugsėjo vidurio buvo draudžiama vedžioti keturkojus augintinius senajame miesto parke, tačiau dabar šis draudimas panaikintas. Tai padaryta atsižvelgus į savivaldybės vykdytos gyventojų apklausos rezultatus. Iš 468 apklaustų kėdainiečių net 395 išreiškė norą, kad būtų leista į parką ateiti su šunimis.

Šeimininkai turi laikytis reikalavimų

Nors parke jau galima lankytis su savo keturkojais, savininkai privalo užtikrinti, kad jų augintiniai nekels grėsmės aplinkiniams žmonėms, nepažeis jų teisių ir interesų.

„Saugumo dėlei, reikėtų šunį vedžioti su pavadėliu, nepaleisti augintinio ten, kur yra žmonių susibūrimas, važinėja dviratininkai ar žaidžia vaikai, juk nežinia, kaip šuo pasielgs – jis gali užpulti žmones, juos išgąsdinti. Jei šuo bus paleistas ir jis kam nors įkąs, atsakomybę privalės prisiimti šeimininkas“, – įspėja rajono savivaldybės vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Ramunė Kabošienė.

Keturkojų šeimininkams yra dar viena prievolė. Jie privalo surinkti savo augintinių ekskrementus. Deja, taip būna ne visada.

„Retas kuris žmogus surenka savo šuns ekskrementus. Labai dėl to gaila. Norėtųsi, kad keturkojų šeimininkai būtų supratingi. Parke lankosi daug žmonių, pievelėse žaidžia vaikai, būtų nemalonu įlipti į šunų paliktas krūveles“, – sako parke sutiktos kėdainietės.

Tam, kad šunų šeimininkams būtų patogu vedžioti savo augintinius, parke yra pastatytos penkios specialios šiukšlių dėžės, jos – raudonos spalvos, tad nesunku jas pamatyti. Negalima mesti ekskrementų į kitas šiukšlių dėžes.

Drausminkime pažeidėjus

Pasak savivaldybės gydytojos, jei gyventojai pastebės, kad šunų savininkai nesilaiko reikalavimų surinkti šunų ekskrementus arba jų augintiniai puldinėja žmones, gali apie tai pranešti savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriui tel. 8 800 41 510. Jei yra galimybė, prašoma pažeidėjus nufotografuoti arba nufilmuoti. O gal kai kuriems užteks pasakytos praeivių pastabos? Tad, jei norime turėti saugią ir tvarkingą aplinką, pastebėkime pažeidimus ir į juos reaguokime.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video