Nacionaliniame piešinių konkurse – gausus būrys dalyvių iš visos Lietuvos

 Nacionaliniame piešinių konkurse – gausus būrys dalyvių iš visos Lietuvos

Organizatorių nuotr.

Prieš Kalėdas baigėsi jau tradiciniu tapęs ketvirtasis lapkričio 15–gruodžio 11 d. Kėdainių „Ryto“ progimnazijos organizuotas ir vykdytas Nacionalinis 1–4  klasių mokinių piešinių konkursas „Kalėdinis sapnas 2023“. Konkurso tikslas – sudaryti sąlygas pradinių klasių mokinių saviraiškos bei kūrybiškumo ugdymui. Mokiniai turėjo galimybę  išmėginti įvairias tradicines ir šiuolaikines raiškos priemones, išradingai ir drąsiai eksperimentuoti ir improvizuoti, įvairiomis piešimo priemonėmis atskleisti Kalėdinio laikotarpio nepaprastumą, laukimo džiaugsmą ir stebuklus.

Sulaukė piešinių iš įvairių Lietuvos mokyklų

Visi laukiame Kalėdų. Kalėdos – tai ne data kalendoriaus lapelyje, o mūsų būsena. Ramybė, gerumas, atjauta – tai ir yra tikroji Kalėdų dvasia. Kalėdų ir sapnų tema labai artima kiekvienam vaikui. Mokiniai drąsiai „išskleidžia“ savo kūrybines idėjas, fantaziją, svajones popieriaus lapuose. Džiugu, kad šiemet sulaukėme 182 piešinių iš įvairių Lietuvos mokyklų (1 kl. – 58 dalyviai, 2 kl. – 36, 3 kl. – 43, 4 kl. – 45).

Mokinius konkursui parengė 52 pedagogai iš 16 ugdymo įstaigų. Konkurso dalyvių darbai laiškais atkeliavo iš Kauno, Panevėžio, Radviliškio, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Gargždų, Kuršėnų, Alsėdžių, Šakių ir, žinoma, mūsų rajono – Krakių, Labūnavos, Vilainių.

Darbus vertino komisija./Organizatorių nuotr.

Darbus vertino komisija

Vertinimo komisijai, kurią sudarė Kėdainių dailės mokyklos direktorė J. Buinevičienė, Kėdainių dailės mokyklos vyresnioji mokytoja E. Knezevičienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos direktorė S. Denisova, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorė I. Neliupšienė, Kėdainių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė R. Juknevičienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos dailės mokytoja metodininkė A. Rudienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė B. Navickienė, teko nelengva užduotis iš gausaus darbų būrio atrinkti laureatus.

Pateikti darbai buvo vertinami keturiose pradinių klasių mokinių amžiaus grupėse pagal šiuos kriterijus: originalus temos atskleidimas; kūrybiškumas ir meniškumas; išraiškingumas ir estetiškumas; meninės raiškos priemonių valdymas. Kėdainių „Ryto“ progimnazijos svetainėje https://www.rytas.kedainiai.lm.lt/ laureatais buvo paskelbti 16 darbų autoriai (po 4 kiekvienoje amžiaus grupėje).

Piešiniuose įprasmintas spalvingas „Kalėdinis sapnas“, stebuklai ir tikėjimas papuošė Kėdainių „Ryto“ progimnazijos, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos koridorius, sausio mėnesį konkurso dalyvių piešiniais pasipuoš ir Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius. Dėkojame visiems, kurie atskleidė žiūrovams savo „Kalėdinio sapno“ paslaptis. O artėjančių švenčių proga norisi visiems palinkėti, kad net šalčiausią žiemos dieną širdyje karaliautų ŠILUMA, snigtų tik LAIME, o KALĖDINIS SAPNAS niekada nesibaigtų!

Rasa Rugelienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video