„Erasmus+“ mokymai Kroatijoje: dėmesys mokytojų emocinei gerovei ir profesiniam tobulėjimui

 „Erasmus+“ mokymai Kroatijoje: dėmesys mokytojų emocinei gerovei ir profesiniam tobulėjimui

Labūnavos pagrindinės mokyklos mokytojai „Erasmus+“ KA1 projekto „SUPerMokykla“ kvalifikacijos tobulinimo kursuose Splite (Kroatija)./Asmeninio archyvo nuotr.

Birželio 15–19 d. Labūnavos pagrindinės mokyklos pedagogai dalyvavo „Erasmus+“ 1 pagrindinio veiksmo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose Splite (Kroatija). Mobilumas vyko įgyvendinant Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Europos Sąjungos remiamą „Erasmus+“ KA1 bendrojo ugdymo sektoriaus mobilumo projektą (KA122) „SUPerMokykla“. Mokymus organizavo „Erasmus Courses Croatia“ mokytojų mokymo centras, o jų tema buvo mokytojų emocinė gerovė, psichikos sveikatos stiprinimas ir sąmoningumo ugdymas.

Pirmąją mokymų dieną vyko tarptautinis dalyvių susitikimas, kurio metu pedagogai iš Lenkijos, Estijos, Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Čekijos, Austrijos ir dar dvi grupės iš Lietuvos pristatė savo mokymo įstaigas ir šalis. Vėliau lektorius, istorikas Jakov Bajić, supažindino dalyvius su Kroatijos istorija, kultūra ir svarbiausiais Splito miesto raidos etapais. Vakare jis vedė pažintinį pasivaikščiojimą po Splito senamiestį, kurio metu dalyviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su miesto istoriniu paveldu, Dalmatijos kultūra ir vietos tradicijomis.

Antrąją dieną daug dėmesio buvo skiriama geros savijautos stiprinimui. Dalyviai įsitraukė į sąmoningo pasivaikščiojimo veiklas, mokėsi geriau pažinti gamtą, atliko jogos ir kvėpavimo pratimus. Šios veiklos padėjo atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir atrasti naujų būdų rūpintis savo emocine sveikata.

Užsiėmimuose nagrinėta itin aktuali tema – vidinio kritiko įveikimas ir psichikos sveikatos stiprinimas. Lektorė Ružica Vorgić supažindino su metodais, padedančiais atpažinti neigiamas mintis, ugdyti pasitikėjimą savimi ir mokytis nustatyti asmenines ribas, kurios svarbios tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti užsiėmime „Įvadas į somatinę terapiją: kontakto ir komunikacijos tyrinėjimas“. Lektorius Nikola Drviš supažindino su somatinės terapijos principais, pabrėždamas kūno ir emocinės savijautos sąsajas. Praktinių veiklų metu buvo tyrinėjama, kaip kūno pojūčiai, sąmoningas dėmesys sau ir kokybiškas kontaktas su kitais gali padėti stiprinti bendravimo įgūdžius, emocinį atsparumą ir geresnį savęs pažinimą.

Asmeninio archyvo nuotr.

Paskutinę mokymų dieną vyko refleksija ir visos savaitės veiklų apibendrinimas. Dalyviai įsitraukė į interaktyvią grupinę skaitmeninę „GooseChase“lobių medžioklę, aptarė įgytas patirtis, užpildė baigiamąją kurso apklausą ir dalyvavo pažymėjimų įteikimo ceremonijoje. Šias veiklas moderavo lektorius Jakov Bajić.

Šie mokymai suteikė ne tik naujų profesinių žinių ir praktinių įgūdžių, bet ir galimybę sustiprinti emocinę gerovę, užmegzti tarptautinius ryšius ir pasisemti idėjų, kurias galėsime pritaikyti savo mokyklos bendruomenėje. „Erasmus+“ programos dėka įgyta patirtis prisidės prie kokybiškesnio ugdymo proceso, mokinių ir mokytojų gerovės stiprinimo ir projekto „SUPerMokykla“ tikslų įgyvendinimo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video