Keturiese sumušė žmogų, o įvykio tirti nebuvo kam?

 Keturiese sumušė žmogų, o įvykio tirti nebuvo kam?

Nukentėjusiojo artimieji per savaitgalį surinko filmuotą medžiagą – jos turėjo aplink gyvenę žmonės, kurie išgirdę triukšmą ėmėsi filmuoti, taip pat toje vietoje veikiančios įstaigos./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Spalio 15-oji, šeštadienis, naktis. Kraštietis Gediminas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.) po šventinio vakaro pėstute ėjo namo. Vytauto–Vydūno gatvių susikirtime tuo tarpu vaikštinėjo grupelė vyrų. „Kėdainiai per ramiai gyvena, po vieną jūs čia ramiai nevaikštinėsite“ kalbasi tarpusavyje. Ir pamato Gediminą – vieną, einantį namo. Priėję mesteli tradicinę frazę: „Tai ko nesisveikini“ ir keturiese sumuša tiek, kad Gediminas, praėjus dviem savaitėms, vis dar guli ligoninėje. Tuo tarpu nukentėjusiojo artimieji netveria nusivylimu – tada, kai iškart buvo galima sučiupti užpuolikus, Kėdainiuose esą tiesiog… nebuvo kam to padaryti.

Ieškojo, ką sumušti

Gedimino sesuo Asta (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.) kalbėdama su žurnalistais pasakojo lemtingos dienos, kai buvo užpultas jos brolis, įvykius.

„Turime net kelių filmavimo kamerų medžiagą. Joje matosi viskas – užpuolikai, jų automobilis, automobilio numeriai.

Girdėjome, ką jie kalbėjosi dar iki sumušant mano brolį. „Kėdainiai per ramiai gyvena. Po vieną jūs ramiai nevaikščiosit“.

Iš vaizdo medžiagos matosi, kad grupuotė ėjo kita gatve, pamatė mano brolį, pamatė, kad jis vienas. Tada, atėję iki Vydūno ir Vytauto gatvių kampo, jo laukė“, – pasakoja Asta.

Ji sako mananti, kad užpuolikai galėjo ir apsipažinti, mat priėję prie jos brolio paklausė, kodėl šis nesisveikinantis – esą jo nemandagumas galėtų būti pakankama priežastis jį sumušti.

Asta pasakoja, kad Gediminas buvo ramus, į konfliktus niekada nesivėlęs vyras, jokių reikalų su policija taip pat neturėjęs, todėl sunku patikėti, kad užpuolikai būtų norėję suvedinėti su juo kokias nors asmenines sąskaitas.

Moteris sako pati per savaitgalį surinkusi filmuotą medžiagą – jos turėjo aplink gyvenę žmonės, kurie išgirdę triukšmą ėmėsi filmuoti, taip pat toje vietoje veikiančios įstaigos.

Savivaldybė šiuo atveju nukentėjusiojo šeimai padėti niekuo negalėjo – pasak Egidijaus Grigaičio, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo, toje vietoje kamerų nėra.

„Rinkos aikštė“ pateikė klausimą policijai, ar iš tiesų spalio 15–16 dienomis Kėdainiuose nebuvo kam susisiekti su nukentėjusiojo artimaisiais ar pradėti ieškoti užpuolikų, tačiau per dvi savaites atsakymo į šį klausimą taip ir negavo.

Aut. past.

Net nesislėpė

„Užpuolikai, kurie mušė mano brolį, buvo keturiese.

Paskui su mašina atvažiavo dar daugiau, tad iš viso jų buvo gal aštuoni“, – pasakojimą tęsia sumušto vyro sesuo ir sako, kad grupuotė net nebandė slėptis ar bėgti.

Maža to, pastebėję, kad sumušto vyro būklė sparčiai blogėja, suprato padarę „kiek per daug“ ir ėmėsi kalbėtis, kad reikia vyrą išvežti į garažus.

Ar tuose garažuose jie būtų tęsę egzekuciją, ar tiesiog palikę Gediminą numirti – neaišku iki šiol, mat užpuolikai dar nėra surasti.

Nuo šio įvykio posūkio Gediminą išgelbėjo praeivių iškviesta greitoji.

Paradoksalu, kad vaizdo kamerose matyti, kad net atvažiavus greitajai, užpuolikai buvo šalia Gedimino, netoliese stovėjo ir jų automobilis.

Apie tai, kad vyras sumuštas guli ligoninėje, artimieji sužinojo ne iš kažkurios tarnybos, bet iš… Gedimino palatos kaimyno.

Aut. past.

Greitoji informavo policiją

Asta pasakoja, kad, jos žiniomis, greitoji esą gavusi pranešimą apie tai, kad jos brolis gatvėje guli vienas.

Maža to, greitąją iškvietę liudininkai policijos esą net nekvietė. Dėl ko jie nusprendė policijos nekviesti bei vėliau atsisakė liudyti – neaišku iki šiol.

„Liudininkai buvo jauna pora. Vaikinas sako, kad buvo išgėręs ir dėl to nenori liudyti. Bet kamerose matosi, kad jis su mergina apsipyko, apsistumdė, nes jo mergina norėjo mano brolį užstoti, jam padėti. Jie buvo šalia jo visą laiką, kol laukė greitosios, kalbino jį“, – pasakojo nukentėjusio jauno vyro sesuo.

Kėdainių GMP darbą kuruojančio Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Joana Kleivienė „Rinkos aikštei“ savo ruožtu teigė, kad policiją apie galimą užpuolimą informavo būtent medikai.

„Spalio 15 dieną 03:54 val. GMP brigada gavo kvietimą į Vytauto (Vydūno) gatvę. Kvietimo priežastis – guli vyras.

Pacientas transportuotas į VšĮ Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių 04:17 val.

Apie įvykį informacija perduota policijai.

Esant įtarimams dėl smurtinio nusikaltimo, GMP informaciją visada perduoda policijai“, – paaiškino PSPC vadovė.

„Girdėjome, ką jie kalbėjosi dar iki sumušant mano brolį. „Kėdainiai per ramiai gyvena. Po vieną jūs ramiai nevaikščiosit“.

Asta

Policija… pravažiavo

Nukentėjusiojo sesers teigimu, vaizdo kameros užfiksavo, kaip policijos ekipažas pro įvykio vietą pravažiavo kelios minutės po to, kai į ligoninę buvo išgabentas Gediminas, o nusikaltėliai per tą laiką ramiai išsiskirstė kas sau.

Pranešė palatos kaimynas

Tačiau tai tik dalis visko, dėl ko nukentėjusiojo šeima neslepia nusivylimo policijos darbu.

Apie tai, kad brolis sumuštas guli ligoninėje, artimieji sužinojo ne iš kažkurios tarnybos, bet iš… Gedimino palatos kaimyno. Atgavęs sąmonę Gediminas jam padiktavo sesers mobiliojo telefono numerį.

„Iš pradžių net nepatikėjome skambučiu, manėme, sukčiai skambina. Bet vėliau Gedimino žmona pasakė, kad jis iš tiesų negrįžo namo ir su juo nepavyksta susisiekti, supratome, kad tai tiesa.

Važiavome į Kauną nežinodami, nei kur tiksliai Gediminas, nei kodėl jis ten, nei kas nutiko –  nieko.

Tą patį šeštadienį kvietėme policiją. Bet viskas baigėsi tuo, kad man perskambino iš Kauno ir pasakė, kad „šiuo metu Kėdainiuose nėra ekipažų“.

Nėra policijos, nėra kam atvažiuoti ir paimti pareiškimą, apklausti žmones, suimti įtariamuosius“, – kalbėjo Asta.

„Rinkos aikštė“ pateikė klausimą policijai, ar iš tiesų spalio 15–16 dienomis Kėdainiuose nebuvo kam susisiekti su nukentėjusiojo artimaisiais ar pradėti ieškoti užpuolikų, tačiau per dvi savaites atsakymo į šį klausimą taip ir negavo.

„Mano broliui sulaužyti šonkauliai, krūtinkaulis, nosikaulis, trūkę akių vokai, žandikaulis net ne sulaužytas, o nulaužtas apskritai. Mano broliui dabar skauda, visa šeima dabar kenčia, juk jis turi du mažus vaikus, o jie man sako, kad „užvedė bylą“.

Asta

Pareiškimo nepriėmė

Susitaikę su faktu, kad savaitgalį Kėdainiuose nėra kam paimti pareiškimo ir imtis nusikaltėlių paieškos, Gedimino artimieji teisinius reikalus perkėlė į pirmadienį.

Tačiau ir pirmadienį pareiškimo jai rašyti niekas neleido.

„Pirmadienį paskambino man iš Kėdainių komisariato. Aš nuvykau, nuvežiau visus surinktus įrodymus.

Visas nuotraukas, vaizdo medžiagą, kur automobilio valstybiniai numeriai matosi.

Bet tik pasikalbėjom. Parodžiau tyrėjui viską, ką turiu iš savo kompiuterio, o jis man atsakė: „Jei turite galimybių, surinkite dar įrodymų, o man darbo laikas jau baigiasi“.

Toks atsakymas buvo“, – pasakoja Asta ir priduria, kad toks policijos pareigūnų elgesys buvo dar viena šoko dozė.

„Manęs netenkina, kai policija abejingu veidu aiškina, kad „užvedė bylą“.

Tiek laiko jie net neieškojo nusikaltėlių.

Mano broliui sulaužyti šonkauliai, krūtinkaulis, nosikaulis, trūkę akių vokai, žandikaulis net ne sulaužytas, o nulaužtas apskritai.

Mano broliui dabar skauda, visa šeima dabar kenčia, juk jis turi du mažus vaikus, o jie man sako, kad „užvedė bylą“, – graudinosi nukentėjusiojo sesuo.

Ji pridūrė, kad reikalai iš esmės pajudėjo tik tada, kai jie patys kreipėsi į Kauno prokuratūrą. Iš jos darbuotojų Asta sakė sulaukusi palaikymo, supratimo, raginimo skambinti ir teikti ar klausti informacijos ir po darbo valandų.

Nukentėjusiojo artimieji per savaitgalį surinko filmuotą medžiagą – jos turėjo aplink gyvenę žmonės, kurie išgirdę triukšmą ėmėsi filmuoti, taip pat toje vietoje veikiančios įstaigos.

Aut. past.

Darbą pradėjo iškart

Tiesa, keista ir tai, kad toks užpuolimas neatsispindi ir viešai skelbiamoje spalio 15 dienos nusikaltimų suvestinėje.

Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui žiniasklaida pateikė konkrečius klausimus, tačiau pareigūnų atsakymas buvo aptakus ir apibendrinantis.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė „Rinkos aikštę“ informavo, kad policija veiksmų ėmėsi iškart – vos po įvykio jie buvo nuvykę iki ligoninės, norėdami apklausti Gediminą, tačiau to padaryti negalėjo – mat jis buvo neblaivus ir, be abejo, sužalotas.

„Spalio 15 d. (šeštadienį) bendruoju pagalbos telefonu Kėdainių r. policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą ir pradėjo aiškintis įvykio aplinkybes.

Policijos pareigūnai sužeisto vyro atvyko apklausti į gydymo įstaigą, iškart po to, kai vyras buvo pristatytas į ją, bet dėl sveikatos būklės ir akivaizdaus neblaivumo vyras apklaustas nebuvo.

Spalio 15 d. pradėtas aplinkybių patikslinimas“, – komentavo policijos atstovė. 

Jos teigimu, pareigūnai jau buvo patys surinkę visą reikalingą medžiagą dar iki pirmadienio vakaro, kai tą pačią medžiagą surinkusi komisariate pasirodė ir Gedimino sesuo Asta.

„Spalio 18 d. pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal BK 180 str. 1 d. (plėšimas).

Toks ikiteisminis tyrimas pradėtas, nes vyras ne tik patyrė fizinį smurtą, iš jo buvo pavogtas mobilusis telefonas.

Taip pat šiuo metu policijos pareigūnai laukia gydytojų išvadų dėl vyro sužalojimų.

Mūsų žiniomis, policijos pareigūnai informavo moterį, kad turi reikiamą medžiagą ir kad tuo metu vyko aplinkybių patikslinimas“, – patikslino Kauno policijos komisariato atstovė. 

Vis dėlto nukentėjusiojo sesuo Asta laikosi savo įvykių versijos, tikindama, kad Kėdainių policijos komisariate ją priėmęs pareigūnas jokios medžiagos neturėjo. Arba, jei ji ir buvo surinkta, nesugebėjo to tinkamai iškomunikuoti didžiulį stresą patiriančiai nukentėjusiojo sesei.

9 Komentarai

  • Va matot- būtų ,,iškomunikavę“ viską kenčiančiai sesei,nebūtų jai to streso buvę.O tas brolio žandikaulis juk tik menkas kūno sužalojimas.(Remiuosi Jurbarko atveju).

  • Iš savo patirties kai kas.Teko vidurnaktį eit Basanavičiaus gatve.Ties,,gorodoku“ sutikau vyruką ir pasisveikinau.O tas tik šmakšt man peiliuką po nosim ir perklausė ar aš matąs ašmenis?Nieko neatsitiko,išsiskyrėm be konflikto.O čia vyruką užpuolė esą jis nemandagus ir nesisveikina…

  • Iškomunikuoti kai žurnalistai norėjo apklausti dingusios mergaitės mamą, jai irgi buvo streso būsena. Kai keli policijos ekipažai važinėja mieste tai tikrai nebus prie komisiariato jų. Jurbarko atvejis kartojasi reikia viešinti tokius atvejus. Kaunas yra Kaunas maladiec. Metras nors policininkų daugiau išsaugojo.

  • Meras*

  • Tyrėjai dirba: parodėm jiems iš mūsų pavogtą daiktą skelbiu.lt ir tai nesugebėjo surasti, o mus tampė su pareiškimais, parodymais, parašais ir pokalbiais. Taip ir liko, tik rašliava. Gaila……

  • Eik į pirmą klasę išmok rašyt. Išmanieji telefonai gadina gramatiką žmonių.

  • Pavydim, kad specialistai neatlieka savo darbo?

  • Siaubas….su visais irodymais,ir tai nesugeba…jei ne sesuo,nk nk nežinotų.

  • O ten ne mero mašina stovi sankryžoje?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video