Kėdainiečiai gyvūnus laidoja Jonavoje

 Kėdainiečiai gyvūnus laidoja Jonavoje

Šiuo metu legalios gyvūnų kapinės yra tik Vilniuje ir Panevėžyje. Kėdainiuose tokių kapinaičių nėra. Tiesa, naujienų  portalui www.rinkosaikste.lt pavyko sužinoti, jog kėdainiečiai savo gyvūnėlius veža laidoti net į Jonavos rajoną. Nors gyvūnų kapinaitės ten dar neįregistruotos, tačiau plečiasi labai greitai. O ir Jonavos savivaldybė šiuo klausimu yra labai susirūpinusi.

Kelios dešimtys

„Prieš keletą metų tų kapelių buvo gal kokie šeši ir vienas paminkliukas, o štai šiemet jau apie 20 kapelių ir paminklų. Apie tas kapines sužinojau iš draugų, taigi lapkričio pirmąją nuėjau pažiūrėti. Taip, kaip ir žmonių kapinėse, kaip ir visur ten degė žvakutės, buvo pridėta žaisliukų… Buvau labai nustebęs“, – naujienų  portalui www.rinkosaikste.lt pasakojo ir įspūdžiai dalijosi iš Jonavos kilęs kėdainietis Evaldas Paulauskas.  

Vienas per kitą

Jonavoje apie gyvūnų kapines svarstoma jau keletą metų. Jau netgi buvo aptartos vietos, kur galėtų būti laidojami gyvūnai. Jonava nori būti trečias miestas, turintis legalias gyvūnų kapinaites, kur žmonės galėtų atsisveikinti su savo mylimais augintiniais.

„Apie šias kapinaites žmonės vienas per kitą sužino, ko gero. Kiek aš žinau, tai tos kapinės nėra įteisintos dar. Jos pradėtos gyventojų iniciatyva. Jos yra išvažiuojant iš Jonavos, Kėdainių link, šalia Šmatų kapinių tokiame vaizdingame, gražiame pušynėlyje. Žmonės čia laidoja augintinius iš kur tik nori“, – mintimis dalijosi E. Paulauskas, kuris naujienų  portalui www.rinkosaikste.lt  atsiuntė ir įamžintų vaizdų iš pirmąsyk gyvenime matytų gyvūnų kapinaičių.

Laidoja ir kėdainiečiai

Portalui www.rinkosaikste.lt pavyko surasti ir kėdainietę, kuri tose kapinėse palaidojo savo kalytę. Tiesa, moteris nenorėjo sakyti net šuniuko vardo. Pasak jos, jis užrašytas ant specialiai šuniui pastatyto paminklo. Paminklas toks, kaip ir žmogui, tik kiek mažesnis, kapelis užima apie vieną kvadratinį metrą. Moteris teigia, kad kapinaitėse lankosi bent keturis–penkis kartus per metus, lapkričio 1-ąją būtinai nuvažiuoja uždegti žvakelės.  

Siūlo net palaidoti

Kėdainiai tokių kapinaičių neturi, Jonava ruošiasi įteisinti, Panevėžys jau įteisino, na, o Vilniuje net gyvūnų laidojimo paslaugas teikianti įmonė veikia. Jos atstovai tikina, jog su gyvūnu reikia atsisveikinti, kaip su savo šeimos nariu.   

Matydami tokius vaizdus nusprendėme įkurti augintinių laidojimo paslaugas, kurių dėka bus užtikrinta jūsų gyvūnėlio ramybė, o mūsų profesionali pagalba, tikimės, padės bent šiek tiek lengviau išgyventi netektį. Jūsų pageidavimu galime pasirūpinti tinkamu gyvūno užkasimu pagal visus reikalavimus, pastatyti lentelę ar antkapį, pasiūlyti tinkamo dydžio karstą pagal kiekvieno savininko pageidavimus ir vėliau prižiūrėti kapavietę.

Pasirūpinkite savo šeimos nariu – kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins, kad mylimas augintinis būtų pagerbtas savo paskutinėje kelionėje“, – savo informaciniame pranešime teigia gyvūnų laidojimo įmonės atstovai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video